Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » žluté K na 100 kč/93

Vykupminci.cz
Numisargo

žluté K na 100 kč/93

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohl by mi někdo poradit?mám bankovku v hodnotě sto korun českých z roku 1997 a na zadní straně v pravém dolním rohu má písmeno (K) ve žluté barvě,všiml jsem si,že jiné bankovky mají toto (K) v barvě zelené.Je to běžná záležitost?
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 1. 4. 2009, 21:09. »
Registrovaný uživatel
Nebyla náhodou vypraná ?
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Kam můžu poslat foto?
Registrovaný uživatel
tak vypadá (vypraná)stovka http://www.aukro.cz/item163253484_100_kc_1997_chybotisk_r_.html
Registrovaný uživatel
:D tak nebyla vypraná, byla blbě vytisknutá ..
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Obrátil jsem se na tuto stránku, protože jsem si myslel, že jsou tu odborníci a ne proto, abych odborníkům radil.
Moderátor
Peldakite: Mám dojem že veci vôbec neberiete s nadhľadom. Robbieho za odborníka osobne považujem a nemyslím si že by "teóriou o vyprenej stokorune" na Vás nejakým spôsobom útočil. Možno sa mýlim, ale aj svoje poznatky ktorými ste nás na tejto diskusii poctil (viď. odkaz na Aukro) ste získal zhodou okolností na tomto serveri, vo veľmi podobnej, Vami rozbehnutej diskusii. Takže myslím že Vaša posledná veta nebola úplne na mieste. Berte to prosím s nadhľadom, pohodaaaa...
Registrovaný uživatel
Archy: jjjj... díky brácho :)

pelda: Tak jsem si říkal, co na tohle napsat ?? :D Za A) První věta byla dotaz B) Druhá věta byla myšlena jako vtip. Dále: Já jsem měl za to, že tady je napsáno "DISKUZE - NUMISMATIKA" a ne "ODBORNÍCI CHARITATIVNĚ POŘÁDAJÍ OSVĚTU PRO LAICKOU VEŘEJNOST VE SVÉM VOLNÉM ČASE". Ne každý ví o všem všem všechno a hlavně každý se zabývá něcím jiným a jiným okruhem zájmů. Dokonce ani odborník Pavel Frouz, který nechal tohle všechno vytvořit, stejně jako stránku www.sberatel.com/mince se o téhle stovce nezmiňuje. Ne každého numismatika tohle prostě zajímá. Někdo je za Váš chybotisk ochotný dát stovky, či tisíce, já bych za tuto bankovku nedal ani 5 Kč. Tak to prostě je. BTW. nemluvím o tom je desítky lidí tady posílají různé "zvláštnosti" - viz. kroužky na dvoukoruně a pod., barevné odlišnosti na bankovkách atd. Proto byla na místě otázka: "Nebyla náhodou vypraná?" - ano... může se to stát. Tímto končím rozhovor. Odpověď jste dostal, doufám že jste spokojen. Pěkný den. ;)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 28. 3. 2007, 11:35. »
Registrovaný uživatel
peldakite 27. 3. 2007, 19:04: 1) Znamky nebo bankovky meni velice casto pusobenim vody (napr. vypranim s nejakym pracim prostredkem), vystavenim slunecniho zareni nebo ruznymi chemickymi procesy sve barvy.. 2) Budte rad, ze tu jsou lide, kteri se vam snazi ZADARMO - casto na ukor sveho casu, poradit..
Registrovaný uživatel
Ta bankovka je vypraná , žádný chybotisk.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny,
přečetl jsem si tu debatu o vyprané 100 koruně a žlutém K. Tak se tak koukám a mám tu jednu zrovna takovou. A opět je to bakovka z roku 1993 vzor F. Tak si říkám, že by další vypraná bankovka.... Tahle rozhodně vypraná není. Tak co si o tom myslet....
Má smysl sem dávat fotku?
Registrovaný uživatel
Oprava bankovka je z roku 1997
Registrovaný uživatel
tj bankovka je UNC, neporusena (i pod UV) a presto ma ZLUTE K ???
Registrovaný uživatel
UNC není. Je prošlá oběhem a lehce přeložená ale pod UV je OK.
Registrovaný uživatel
pro chenickou úpravu ji není nutnost vyprat a tedy může být na první pohled jako UNC, stále jde jen o poškozenou bankovku...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Škoda.... dám na vás. Jen mne zaskočilo, že je to stejný rok a stejný vzor, jako měl Peldakite.
Poslední otázka, dá se nějak ověřit že byla chemicky či jinak upravena? Tahle bankovka je přímo z banky, sice ne centrální a ne z nového balíčku, ale určitě prošla kontrolou podle nového zákona o nestandardně poškozených bankovkách.
Registrovaný uživatel
zkusite mi poslat fotku na chybotisky@gmail.com?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » žluté K na 100 kč/93

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1