Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Určování typu grošů

Vykupminci.cz
Numisargo

Určování typu grošů

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No já sice autorská práva neporušuji, ale uvidíme co se dá dělat ;)
Registrovaný uživatel
Navíc potěšilo, že je za 160,- Kč, když minule, sice v lepším stavu, ale i tak vylezla na více jak sedm stovek :roll:
Registrovaný uživatel
neboj, já to na Tebe neřeknu ;)
Registrovaný uživatel
Je možné požádat některého moderátora o smazání mé e-mailové adresy v příspěvku #72 21. 7. 2007, 12:29?
Díky (doufám, že to nebude moc drahý :'( )
Registrovaný uživatel
PEHU_ napsal
Je možné požádat některého moderátora o smazání mé e-mailové adresy v příspěvku #72 21. 7. 2007, 12:29?
Díky (doufám, že to nebude moc drahý :'( )


To mělo tolik lidí zájem o zprostředkování nákupu groše Sm: 4, že vám zaplnili schránku svými telefonními čísly? :lol: Smazáno...
Registrovaný uživatel
Díky náčelníku
ten mail byl vlastně určen "Topanouvi", aby mi mohl poslat mobilní číslo. Potom jsem ho chtěl smazat, však tam nemusí strašit na věčný časy - zas tak pěknej není. Nějak jsem to ale nevystihl a až pozdě jsem zjistil, že nemůžu svoje příspěvky upravovat (taky mě to ale mohlo napadnout - je to dost logický).
Jinak jsme v Auree prohledali celej igeliťák a pár Sm: 4 tak ještě zůstalo.
Ještě jednou dík za smáznutí
Registrovaný uživatel
I když jak tak koukám, tak úplně nový příspěvek upravit můžu, ale starší už ne.
Registrovaný uživatel
Promiň PEHU_, já to o tom smazání přečetl až teď, jinak bych to hned smazal :(
Moderátor
Tome, za koľko si ten groš zohnal? PEHU a dal by sa ešte zohnať? Možno by som dal dokopy nejakú tú korunu (niečo predávam) a urobil by som si malú radosť. Dajte vedieť hoši, budem rád.
Registrovaný uživatel
Cena se pohybovala v mezích jak udal patason. No koupit se další dá, ale jak to udělat s převodem peněz. Platební příkaz do Čech bude asi dost mastnej ne?
Moderátor
PEHU: Neviem cenu ktorú spomínal Patason, mohol by si mi osviežiť pamäť, nechce sa mi to hľadať. Peniaze by som Ti poslal fyzicky v cennom liste na Tvoju adresu. Daj vedieť. Vďaka.
Registrovaný uživatel
kolem 1500 CZK
Moderátor
Archypov@gmail.com Toto je moja adresa, ak by si ho zohnal daj vedieť, bol by som Ti naozaj veľmi vďačný. Samozrejme by som uhradil aj cestovné výdaje, všetko. Naozaj vďaka. Ak by to náhodou nevyšlo, svet sa nezrúti, aj tak ďakujem.
Registrovaný uživatel
s cesťákem si nedělej starosti, to je drobnost - zítra budu mít pracovní povídání asi dvě ulice od Aurei, tak tam zajdu
Registrovaný uživatel
není proč se omlouvat - i tak díky

Topa77 napsal
Promiň PEHU_, já to o tom smazání přečetl až teď, jinak bych to hned smazal :(
Moderátor
ešte chvíľu a PEHA bude povýšený na obchodného cestujúceho :lol:
inak je šťastím , že sú ešte ochotný ľudia....
Registrovaný uživatel
to prosím ne - to já nebrat - já a obchodník to nejde dohromady - to takhle počítač nebo nějakej ten drobák to jo
Moderátor
:lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Tak jsem byl v Auree. Jen jsem tam vkročil a řekl jsem, že si jdu pro dalšího Smolíka 4, tak se maníkovi podlomily kolena, začal koulet očima a vysypal obsah igeliťáku na pult. Začal se v té kopičce hrabat a se slovy "teď už ty Smolíky nechám stranou" statečně hledal. Nenechal jsem se dlouho pobízet a hledal jsem taky. Nakonec jsme jich pár našli. Z nich jsem vybral dva nejhezčí a vybíral z nich jeden pro Archyho. Když už jsem ho vybral a dal si ho stranou, tak lvíček na tom, co zůstal začal kňourat, že tam nechce zůstat, že se chce taky podívat do světa a že proč jsem si nevybral jeho - je stejně hezkej jako ten první. Tak jsem je vyměnil, ale to zase ten druhý lvíček začal slzet a tlapkou si otírat oči a že mu to nemůžu udělat, že ho tam nemůžu nechat, že je taky pěknej. No co jsem měl dělat. Neměl jsem to srdce je tam nechat. Nakonec jeden z nich už cestuje na Slovač k Archymu a druhej se usídlil u mě. Doufám, že se lvíček cestovatel na poště nenachladí a najde tu správnou cestu k Archymu.
Moderátor
PEHU: Na sběratel.net je publikovaný text mojej piesne Mince v tráve. Možno aj kvôli tomu som si úprimne myslel, že najväčší (ak nie jediný) básnik na tomto fóre som ja. A Ty si ma s takou ľahkosťou vyviedol z omylu, že by som sa mal nad svojou básnickou budúcnosťou naozaj zamyslieť :). Pekne si to napísal o tých "lvíčcích", naozaj ma to dojalo, taktiež ako tí "lvíčci" ani ja neznášam lúčenie :( Dobre že si ich zobral oboch.
PEHU, vyzerá to tak, že budeme dobrí kamoši, ďakujem Ti že si mi vyšiel v ústrety, máš to u mňa. Si ďalší z tých, ktorí o rok v lete nesmú chýbať na veľkom Sběratel zraze v hlavnom meste numizmatiky, v Kutnej Hore.
Registrovaný uživatel
Tak jo, díky za pozvání, koupíme si navzájem pivo
Registrovaný uživatel
Jdu si přečíst text pisnicky
Registrovaný uživatel
To Archy: Moc pekne jsi to napsal. Na to nemam. Snad se priste alespon trochu problizim tve kvalite.
Registrovaný uživatel
To All: Už asi půl roku vozím s sebou po aukcích příručku, kterou jsem si vytvořil pro vlastní potřebu k určování pražských grošů a jejich dílů. Jsou to seskenované ryze typologické části základních prací pro určování pražských grošů a drobných českých mincí období 1300 - 1547. Když tady vidím ten zájem po literatuře, dávám svoji příručku v plen. K určování a řazení mincí myslím plně postačuje, ale v každém případě doporučuji pořídit si časem originál těch publikací, je tam většinou ještě spousta doprovodného textu. Příručka je šikovná k operativnímu použití, avšak původní práce nahradit nedokáže. Současně prosím příručkou neobchodovat! Tu je:
první díl - souborná zpracování
druhý díl - speciální zpracování - groše
třetí díl- speciální zpracování - drobná mince
Jsou to PDFka o velikostech 5MB, 4MB a 1,5MB.
Příjemnou zábavu nad určováním mincí z vašich sbírek! :P
« Poslední úpravu provedl(a) patason v 31. 7. 2007, 12:06. »
Moderátor
To patason: príručka sa bohužial nedá stiahnuť, odkazuje to na neexistujúce súbory..... :shock:
a to sa všetci na ňu určite tešili... :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Určování typu grošů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1