Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » 5 sokol, 50 stotina a další předkorunové ČSR mince

Vykupminci.cz
Numisargo

5 sokol, 50 stotina a další předkorunové ČSR mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dámy a pánové, v roce 2005 vyhlásila ČNS za naše nejvzácnější mince 5 sokola a 50 stotinu (řepu). Zajímalo by mne kdo z vás takovou minci má nebo ji někde viděl. Na aukcích´se občas objevila 20 stotina (ošklivější prvorepublikový dvacetník), ale sokol ani řepa (popřípadě frank) nejsou nikde k vidění.
_______________
Credendo vides
Registrovaný uživatel
Teraz bol 5 sokol na aukre, ale bez fota a nevie sa či bol pravý.A poznám 2 takých zberateľov, čo ich majú.
Registrovaný uživatel
Jo a jeden z nich je Polívka. Ten ho přiznává i v katalogu.
_______________
Credendo vides
Registrovaný uživatel
Nie, ani jeden z nich nie je čech, dokonca sa s nimi ak všetko dobre dopadne v sobotu stretnem.Možno ho v zbierke jedného aj uvidím, tak potom dám vedieť, že či som niečo také videl aj na vlastné oči :D
Registrovaný uživatel
5 sokol se čas od času vyskytuje v aukci(Tuším v ČNS Praha či Aurea se prodával), ač tyto nové mince nesbírám, v ruce jsem jej měl již min. 2x také.
Podobně jsem tuším 1-2x (či více)osobně viděl i tu 50 stotinu, ale tam si počtem nejsem zcela jistý pro podobnost s 20.
Moderátor
20 stotina a 50 stotina jsou si opravdu podobné :mrgreen:
Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 29. 9. 2009, 23:29. »
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
20 stotina a 50 stotina jsou si opravdu podobné :mrgreen:

Sorry, byl to můj úlet, máš pravdu :?
Jinak navrhů 20 bylo více typů....
5 sokol se prodával např. v ČNS Praha v září 2005(p.1381)
50 st. se prodávala např. v ČNS Praha v dubnu 2002(p.1584-5, 2 typy)
V aukcích byly vícekrát, ale nemám to čas hledat...
Asi nejméně jsem viděl 1 sokol nebo 5 stotinu. :)
Registrovaný uživatel
:| Bohužel tyhle aukční katalogy nemám a netu je ČNS je do prosince 2005.
_______________
Credendo vides
Registrovaný uživatel
Tak 50 stotina se prodávala dneska v Nummusu a udělala 73000 plus poplatky. Tahle 50 měla z jedné strany řepu a z druhé stejný znak jako 20 stotina, existuje ještě 50 stotina z jedné strany řepa a z druhé klas a srp a poslední (podobná 20 stotině, takže Dracek měl pravdu :) ) má z jedné strany srp a klas a z druhé státní znak stejný jako 20 stotina.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Credendo vides
Registrovaný uživatel
Niekto mi ju vyfukol.Moj limit na 65tis. nestacil.Ak ma niekto na predaj alebo info o dalsom kusku od O.Spaniela,prosim kontaktujte ma.Dakujem.
Registrovaný uživatel
Tato 50stotina bude v obchode na Dunajskej vBA aj s 10kor.1933 (NUMUS- PRAHA)

Otvarame coskoro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radim Radim:(
Registrovaný uživatel
Prečo o tom hovoríte ako o minci ? Nie je to náhodou medaila ? :)
Veď to bol len návrh...
Registrovaný uživatel
probe napsal
Tato 50stotina bude v obchode na Dunajskej vBA aj s 10kor.1933 (NUMUS- PRAHA)

Otvarame coskoro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Radim Radim:(

Ty fiťúz....toto ti ešte zrátam!!! :-)))
Registrovaný uživatel
Na burze som dlho debatoval s jedným veľmi skúseným a príjemným dôchodcom. Nakoniec som od neho kúpil zbierku prvorepublikových 5 haliernikov. Fakt pekné kúsky až na jeden. A práve tento najškaredší som v katalógu Novotného nenašiel. Má nápis 5 stotin. Vraj ide o predchodcu haliera. Má vôbec nejakú cenu ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozhodně má mnohem větší cenu než všechny pětníky dohromady (tedy mimo 1924).
Tady se bude prodávat v únoru, volačka 20T, pol.260:
http://www.numismatika.cz/Nummus-Praha/U054_Katalog/054kat0201.htm
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Ďakujem. Kukal som, ale tá aukcia to musí byť nejaká haluz. Dostal som ho zadarmo a rozmýšľam, že ho vymením za nejakú peknú mincu z prvej republiky. Ale musí byť v RL.
Moderátor
Mam v RL 10h 1933 beres? :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
10 halier 1933 v RL už mám. Ale chýba mi 5 halier 1924 a 25 halier 1932 :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Ďakujem. Kukal som, ale tá aukcia to musí byť nejaká haluz. Dostal som ho zadarmo a rozmýšľam, že ho vymením za nejakú peknú mincu z prvej republiky. Ale musí byť v RL.


tech 5 stotin sice je novodobý "šmejd", ale je to zkouška a v aukci se prodá za několik desítek tisíc...
Registrovaný uživatel
Tých 5 stotín už je dávno zajednaných..tak ako bola tá repa predtým....
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Na burze som dlho debatoval s jedným veľmi skúseným a príjemným dôchodcom. Nakoniec som od neho kúpil zbierku prvorepublikových 5 haliernikov. Fakt pekné kúsky až na jeden. A práve tento najškaredší som v katalógu Novotného nenašiel. Má nápis 5 stotin. Vraj ide o predchodcu haliera. Má vôbec nejakú cenu ?


Do sbírky oběžných mincí nepatří :)
Jinak jestli si z nás neděláš šoufky a vážně se Ti takto poštěstilo, tak gratuluji!
Registrovaný uživatel
Ja som svedok nasel ju na pude:)))))))))))))))))
Registrovaný uživatel
probe napsal
Ja som svedok nasel ju na pude:)))))))))))))))))


Kdepak, nechce se přiznat, našel je v hrnečku na půdě na chalupě po babičce... :mrgreen:

Ne, vážně, jestli je to pravda, tak gratuluju!!!
Registrovaný uživatel
xstancl1 napsal
probe napsal
Ja som svedok nasel ju na pude:)))))))))))))))))


Kdepak, nechce se přiznat, našel je v hrnečku na půdě na chalupě po babičce... :mrgreen:

Ne, vážně, jestli je to pravda, tak gratuluju!!!

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Na burze som dlho debatoval s jedným veľmi skúseným a príjemným dôchodcom. Nakoniec som od neho kúpil zbierku prvorepublikových 5 haliernikov. Fakt pekné kúsky až na jeden. A práve tento najškaredší som v katalógu Novotného nenašiel. Má nápis 5 stotin. Vraj ide o predchodcu haliera. Má vôbec nejakú cenu ?


Sběratel mincí ČSR, který postupně sestaví sbírku ve stavu 0/0 má/měl jistě dostatek informací k tomu, aby identifikoval zkušební ražbu (viz.: Na burze som dlho debatoval s jedným veľmi skúseným). No a skutečnost, že ji věnuje někomu zdarma se mi zdá nevěrohodná... Ovšem, pokud je to pravda, tak gratuluji...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Zajímavosti » 5 sokol, 50 stotina a další předkorunové ČSR mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1