Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Antonín Sommer Sklenář portrét

Vykupminci.cz
Numisargo

Antonín Sommer Sklenář portrét

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny a mám dotaz, můžete mi někdo sdělit, zda-li má tento portrét nějakou hodnotu? Díky

Jde o portrét známého českého sklenáře z Klatov jménem Antonín Sommer.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkuste ji nabídnout potomkům zmíněného Antonína Sommera,
nebo např. klatovskému muzeu,
kde by možná o snad slavného patriota mohl být zájem,
fm
Registrovaný uživatel
Ještě dodávám další fotografie, rozměry rámu jsou 58x47.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Zkuste ji nabídnout potomkům zmíněného Antonína Sommera,
nebo např. klatovskému muzeu,
kde by možná o snad slavného patriota mohl být zájem,
fm

No zkusím to, nicméně nevím, kde sehnat kontakt na potomky p. Sommera. Ale zkusím to Klatovské muzeum. A pak dám vědět.
Registrovaný uživatel
Tady se myslím něco dozvíte,
fm

http://www.prateleceskehistorie.estranky.cz/clanky/klatovy-kdysi-a-dnes-1-dil-z-r.-2008/kapitola-31---35.html
Registrovaný uživatel
Díky za info ohledně historie Klatov, ale tyto stránky jsem navštívil, takže jsem sice obohacen o historii města Klatovy, ale bohužel nezjistil jsem, co potřebuji.
Navíc dům, který měl Sommer zakoupit, patří manželům Kleistnerovým, nenalezl jsem žádnou návaznost. Tak nevím, obraz jsem opatrně otevřel a zjistil jsem, že se s největší pravděpodobností jedná o originál malovaný tužkou, který je něčím zalakovaný, jelikož je kresba potažená jakýmsi filmem, z toho důvodu, že kresby tužkou se velmi dobře ,,mažou´´. alespoň co vím já.
Registrovaný uživatel
Z článku jsem vám vybrala část o jeho vnukovi,
tak zkuste něco víc k němu najít,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nechci vás zklamat ale podle toho razítka vzadu bych tipoval že sklenář Sommer ten obrázek zasklíval a ne že to je on. :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nechci vás zklamat ale podle toho razítka vzadu bych tipoval že sklenář Sommer ten obrázek zasklíval a ne že to je on. :roll:



Urval jste mi to od klávesnice :mrgreen:
Registrovaný uživatel
...pán s knírem mi přijde jako kolorovaná fotografie
Registrovaný uživatel
Dobrá, v tom případě, kdo je tedy vyobrazen na portrétu?
Registrovaný uživatel
JO a fotografie to není, jsou tam jasně patrné znaky předkreslení a následné tahy tužkou, v té době pochybuji, že by byly tak kvalitní fotoaparáty.
Registrovaný uživatel
Kilgor napsal
Dobrá, v tom případě, kdo je tedy vyobrazen na portrétu?





:mrgreen: :roll: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Kilgor napsal
Díky za info ohledně historie Klatov, ale tyto stránky jsem navštívil, takže jsem sice obohacen o historii města Klatovy, ale bohužel nezjistil jsem, co potřebuji.
Navíc dům, který měl Sommer zakoupit, patří manželům Kleistnerovým, nenalezl jsem žádnou návaznost. Tak nevím, obraz jsem opatrně otevřel a zjistil jsem, že se s největší pravděpodobností jedná o originál malovaný tužkou, který je něčím zalakovaný, jelikož je kresba potažená jakýmsi filmem, z toho důvodu, že kresby tužkou se velmi dobře ,,mažou´´. alespoň co vím já.



Zřejmě jste se moc neobohatil, protože ve "výstřižku" od Filomeny se lze dočíst, že dům sklenářE Sommera, patří dnes jeho VNUKOVI P.Manouškovi, což potvrzuje i náhed do katastru nemovitostí.
Registrovaný uživatel
Kilgor napsal
Dobrá, v tom případě, kdo je tedy vyobrazen na portrétu?



V roce 1947 dům kupuje významný místní sklenář Antonín Sommer. V přízemí měl dílnu a ve dvoře brusírnu. Není v Klatovech rodina, která by doma neměla zarámovaný obraz nebo zasklenou fotografii s razítkem firmy pana Sommera.

:mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ta fotografie je tak silně vyretušovaná, že "tahy tužkou" jsou malba či kresba, ale na skleněnou desku negativu. A "svatozář" kolem hlavy může být akvarel na fotografii. Tím ale veškeré umění končí. Hodnota je to pouze pro potomky zobrazeného, jenže ti to zřejmě vyhodili.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Antonín Sommer Sklenář portrét

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1