Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » cizi sberatelske zlate mince

Vykupminci.cz
Numisargo

cizi sberatelske zlate mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
nedavno jsem se dostal k nekolika zlatym mincim razenych pred a v roce 1933. Jedna se predevsim o:
a) Swiss 20 Franc (0.1867 trojske unce)
b) French Rooster 20 Franc (0.1867 trojske unce)
c) British Sovereign (0.2354 trojske unce)
d) French Angel 20 Franc (0.1867 trojske unce).
Vsechny jsou oceneny ve vysoke kvalite. Vim, ze hodnotu take urcuje rok razeni, ovsem momentalne nechci rok razeni udavat.

Dale vlastnim celou kompletni sadu 2001 American Eagle Proof s nejvetsim ohodnocenim MS 70, coz je vubec nejvyssi kvalita razeni americkych minci. PRy jich bylo vyrazeno jen 70 kompletnich serii, ale nemam potuchy, jakou sberatelskou cenu maji v Cesku. Vim, ze 2007 American Eagle 1 unce se prodava, pokud je dostupna, kolem 21.000 Kc. To je asi tak vse, co jsem zjistil. Muze mi nekdo sdelit, jaka je jejich priblizna hodnota v Cesku? Prosim, jen seriozni odpovedi. Dekuji.

andyjirina@yahoo.com
Registrovaný uživatel
MS70 nie je zachovalost pre PROOFky. Takze bud to nie su proofky alebo ten certifikat je pochybny. Americania su aj tak ochotni priplatit si iba za certifikaty od PCGS a NGC (z vacsim odstupom este mozno ANACS) ostatne masove certifikacne spolocnosti sa daju povazovat za vyhodene peniaze. Najmensi naklad (teda za predpokladu ze to proofky su) ma 1/2 unce a to 23 240. Pri cene nevidim velky dovod na inu cenu v Cesku ako v US, zdola to isti cena zlata cca $1800 zhora asi $5000 (v zachovalosti PR70).
_______________
Juraj.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové mince » cizi sberatelske zlate mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1