Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
1 hal - ŘZ 13 3/4 (přepážková). 120 hal by mohla být nepřepážková (tzv. ministerská - perforovány na stejných strojích v tiskárně Unie). Jejich přehled je uveden v katalozích. Nebo soukromá (existují neúplné seznamy soukromých perforací řazených většinou podle místa použití a rozměru).
Konkrétně u 120 hal je mi divné, že horní, levá a pravá strana jsou stejného rozměru, ale spodní je odlišná. (zkoumáno při vzájemném porovnání stran stejným způsobem jako u 1 hal). Každopádně jde o ŘZ. Mohla být například použita zrovna ta část lišty, která měla trochu jiný rozměr (u nepravidelné lišty). Víc ti asi neporadím.
Registrovaný uživatel
Díky stefanos532.Odfotil som pravítkovú metódu (Ty si ma ju naučil.. ;) )
a pri čo najväčšej snahe o presnosť sa mi to ukazuje takto:
Ja som to bral ako 13 1/2 (celú známku),aj keď na obr.č.3 by to mohlo byť 13 3/4 a na štvrtom neviem.Pravítko je tam položené "z kopca"ale je to tiež asi 13 1/2.
No a som z toho jeleň. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle tvých skenů bych ji určil jako ŘZ 13 1/2 (soukromá). Změřil jsem si menší úseky na všech stranách a podle mne jde o nepravidelnou perforační lištu, protože jsem došel k různým výsledkům. I k tomu, že na třetím obrázku jde o 13 3/4 . Pokud přiložíš tu určenou 1 hal ke všem stranám 120 hal, spodní se bude určitě shodovat, ostatní tři strany nebudou.
Pro důkladnější zkoumání, zda mám pravdu, je třeba mít znalosti, srovnávací materiál v arších , vzorníky použitých perforačních lišt atd. a to je myslím, mimo možnosti nás, běžných sběratelů, co mají jen pár známek. Ještě ti mohu přidat informaci z literatury, že u 13 3/4 jsou průměry perforačních otvorů buď 0,8 nebo 0,9 mm.
Registrovaný uživatel
No a ja som za cca 4mesiace (presne) ani nepoďakoval..Pekne stani,pekne.. :)
Dostal som sa po čase sem len preto, že už niekoľko mesiacov neviem určiť túto známku, čo sa týka ZP. Niečo sa mi už podarilo,nejaké známky, ale tu neviem..Neriešim to každý deň, ale už som pri tom pár hodín strávil...Najviac ma štve, že existuje len jedna TD (ak to správne chápem),aj tak to však nedokážem.
Napíšete mi, ktoré ZP to je?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tuhle hodnotu jsem ještě netřídil, ale řekl bych, že jde ZP 60.
Registrovaný uživatel
Ahoj stefanos532.Dík za pomoc.Podľa lúčov (paprsky) by to malo byť tak ako píšeš.A tie sú pri určovaní rozhodujúce.To viem tu odtiaľ z fóra. ;)
Ostatné nezrovnalosti, ktoré tam vidím a na ktoré som sa upieral (hľadal som ich.. :| ) sú zrejme spôsobené nanášaním farby, ak som sa správne vyjadril.
-s-
Registrovaný uživatel
Chcem sa spýtať znalcov aký majú názor na honotu maklatúr Hradčany, či s pečiatkou Pozsony - Bratislava.
Moderátor
Razítkovaná makulatura? :shock:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 7. 6. 2020, 19:58. »
Registrovaný uživatel
ano razítková maklatúra a aj miešané razenie holuba s hradčanmi.
Moderátor
Duch napsal
ano razítková maklatúra a aj miešané razenie holuba s hradčanmi.


Prilož foto, budeme múdrejší
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Veď daj obrázok tej maklatúry.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Veď daj obrázok tej maklatúry.
-s-


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No ja tam pečiatku nevidím.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
No ja tam pečiatku nevidím.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Duch: Na první fotce je makulatura Hradčany x Sokol v letu - výstřižek. Na druhé fotce je běžná známka Hradčan s pěkným razítkem. Nejde o razítkovanou makulaturu. Obojí maximálně několikakorunové položky.
Registrovaný uživatel
kanojma napsal
Dobrý den. Pokud Vás svými dotazy unavuji, napište, přestanu.
Posílám Hradčany 13 světle fialové, o nichž se domnívám, že mají zoubkování D, t.j. ŘZ 11 1/2 a vysokou cenu.
Možná to nejde z obrázku poznat, nevím, ale měřím to už hodinu se stejným výsledkem. Známku B, t.j. HZ 11 3/4, můj zoubkoměr vylučuje. Přiznávám (jsem amatér), že na první pohled nepoznám zoubkování HZ a ŘZ. Prosím, pošlete mi odkaz, kde se mohu dočíst něco více o zoubkování včetně náhledů.
dobrý večer snad vám, toto pomůže ještě xeroxem učil jsem to v kroužku mladých filatelistů mějte se Jirka z Moravy ouha zase velký obrázek pošlete mi mail pošlu obrázek -jiriwinterling@email.cz

Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gnilretniw: Reagujete na příspěvek z roku 2011 ;-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1