Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Vykupminci.cz
Numisargo

Identifikace puncu, stáří a materiálu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stator napsal
Stani, veľmi dobrý postreh....

To ma pohladilo na duši.Mohol si to zvýrazniť hrubšími písmenami aby to aj ostatní lepšie videli.. :P :mrgreen:
Ale nevadí.
-s-
Registrovaný uživatel
Kolik je tady ružičiek ?
http://www.langantiques.com/university/Szandrik_Jewelry_Maker%27s_Mark
Registrovaný uživatel
Sedem (sedm).. :D
Ale veď sa predsa nič nedeje.Treba pátrať ďalej. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Dobry den,

Prosim Vas vedeli by ste mi pomoct s identifikovanim a ohodnotenim strieborneho priboru pre 12 ludi. Potreboval by som vediet cca. rok vyroby, vyrobcu a cenu. Kazdy nazor si velmi cenim.

Vopred dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rozeta firmy Sandrik pre striebro rýdzosti 800/1000.

Slovenský aj československý punc pre väčší strieborný tovar, hlava krojovanej Slovenky hľadiacej vľavo v ohraničení piatich dlhých strán päťuholníka, ktoré značia stupeň rýdzosti 5. Stupeň rýdzosti je vyznačený aj vo výbežku značky arabskou číslicou 5 a značí rýdzosť striebra 800/1000. Punc bol používaný na Slovensku od 1.1.1941 do 24.1.1949. V Československu bol používaný od 15.3.1949 do 31.9.1962
Registrovaný uživatel
Nevedel by este niekto orientacnu hodnotu setu, lebo ked som to chcel predat len ako striebro, tak ma z predajne otocili, ze by to bola skoda. Nemam v tychto veciach prehlad a preto by som bol rad za aku taku predstavu.
Registrovaný uživatel
k pěti růžičkám. Takovou značku používal výrobce v počátku svého vzniku do první světové války. Fabrika ještě používala maďarské Z v názvu SZANDRIK. Má set pohárků z roku cca 1910 s pěticípou značkou.
Registrovaný uživatel
obrázky k pětihvězdičce

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Honza,
ďakujem za značku. Je to zvláštna značka. Pri väčšom zväčšení je vidieť predznačené jamky jamkárom, akoby písmenka poli razené na svoje miesta po jednom. V dolnej časti značky mali byť písmená A.E. (Alpakka Ezüst). Na tej s piatimi okvetnými lístkami je asi A.P.

Alpaku v Szandriku začali robiť od roku 1900, postriebrenú od roku 1911. Jedná sa teda o pomerne krátke obdodie 1911-1918. Riaditeľom Szandriku bol v tom čase Peterka a to bol pedant. Neviem, či mohol pripustiť taký amaterizmus. Boli to nekľudné roky a je to možné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Značky so šiestimi okvetnými lístkami na značkách SZANDRIK, používaných v rokoch 1895 až 1918.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to nekvalitně vyražené. Je tam A.E. Značka na druhém talířku má zase čitelné A.E. a Szandrik a květinka jsou špatně vidět.
Registrovaný uživatel
Stator, zajímavý postřeh s ručním ražením značky. Na druhém talířku je značka symetrická jako z raznice, ale je velice nekvalitní, možná proto vyrazili tu druhou ručně. Přikládám oba obrázky. Navíc mi připadá, že ta nekvalitní značka má 6 lístků. Lepší fotka se nepodařila udělat. (a to si fandím, že fotit značky umím :-) )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosba pre Statora.
Na nete som objavil v ponuke striebornú malú misu. Predajca píše, že značka a výrobca pochádza z územia Slovenska. Má sa jednať o Karpfen čiže Krupinu. Stator, videl si už takú značku, prípadne je to vôbec Krupina? Na mise je zospodu vytepaný dátum 1796. Pripadá mi však novšieho dáta. Fotky sú prebraté z prebiehajúcej aukcie, takže iné poskytnúť nemôžem. Značka je pretočená nabok, tak ju nafotil predajca. Vďaka za akúkoľvek odpoveď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
TONY-KK

Žiaľ, veľmi nepomôžem. Toranová Krupinu v 18. storočí vôbec neuvádza. Stehlíková uvádza cechovú značku Krupiny pre 18. storočie na pripojenom obrázku. Majstrovská značka v trojlístku môže byť pre 18. storočie. V 19. storočí boli už iné kartuše. Chýba však značka pre rýdzosť striebra v lothoch.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nič sa nedeje. I tak Ti ďakujem. Spracovanie tej misy ma skôr navádzalo k nemeckým alebo anglickým výrobcom 19. storočia. Ak by to bola 100% Krupina konca 18. storočia, možno by som uvažoval o kúpe. Len predajca nasadil vyššiu cenu, pridal však možnosť zjednania. Ale zároveň určil také nezmyselné poštovné z USA (odtiaľ je ponuka), že na betón spoľahlivo odradí všetkých potencionálnych kupcov. Budem to sledovať, či to neostane visieť na stránke aj pol roka.
Registrovaný uživatel
tony-kk :
v pripade zaujmu,
odporucam sledovat na ebay takuto ponuku.
nechaj ho nech to tam visi par mesiacov,
a raz za mesiac mu posli best offer.
castokrat predajca zlavi aj na polovicu.
pripadne je vyhodou ak mas znameho v USA,
kam si mozes nechat zasielku poslat.
_______________
Registrovaný uživatel
Tocomabyt, ja to tak bežne robím. Už dosť položiek som cez ebay nakúpil takým spôsobom. Prvá vec je, že nemám istotu o 100% pôvode tej striebornej misy. Ak by bola značka jasne určená, teda Krupina 18. storočie tak by som s predajcom už jednal. Také historické artefakty, ktoré pochádzajú zo Slovenska ma niekedy dokážu osloviť. Bohužiaľ istotu zatiaľ nemám. Budem sa snažiť niečo viac vypátrať, no všetko má svoje limity. A predajca to zabil výškou poštovného 325,46 USD. Toto už nepotrebuje komentár. A mištička má hmotnosť 83 gramov ako tam píše. Veď tu to máš.

http://www.ebay.de/itm/Early-Hallmarked-Karpfen-Slovakia-Sterling-Bowl-Hand-Chased-Cutout-Dated-1796/232507201455?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
Registrovaný uživatel
stator: A co Diviš?!?
Registrovaný uživatel
Diviš má podobné, nie totožné, K pod korunou, pre Francúza a Dána, nie pre Krupinu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Dovolil bych si dotázat se na cenu konvičky. Výška 9 cm, průměr spodku 7,5 cm, punc údajně Diana, stříbro 800/1000, váha 220 g, mistrovská značka JB na víčku i konvičce spolu s puncem. Je to konvička na smetanu či něco podobného?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Majstra so značkou JB neviem. Dianu treba fotiť s makrom, nie je dobre vidieť kód punc. úradu. Puncované v rokoch 1872-1921.
Registrovaný uživatel
Tak Diana má písmeno A. Pro ucho a úhel otevření víka se nelze blíže s foťákem přiblížit. Prosím určit cca cenu. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Puncované vo Viedni.
Registrovaný uživatel
Dobry den.
Poradil by mi nekdo s timto prstenem? Novodoba vec, nebo neco starsiho? A z ceho je vyroben? Bez puncu, jen jedna znacka. 3.4 gramu. Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Punc" to má. Zaběhni ke zlatníkovi, ať to ověří.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Identifikace puncu, stáří a materiálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1