Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Katalogy "Herinek"

Vykupminci.cz
Numisargo

Katalogy "Herinek"

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Může mi někdo podat informace o katalozích Ludwig Herinek - Österreichische Münzprägungen von 1592-1657, 1657-1740 a 1740-1969.
Zvažuji zakoupení těchto tří katalogů a zajímá mne zda jsou v těchto katalozích všechny typy mincí vyobrazeny, pokud mohu požádat prosím o zaslání scanu alespoň jedné stránky knihy na adresu zdenekvrbahavirov@seznam.cz.
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Vacsina minci je vyobrazena, ale kvalita fotiek je slaba, text je pisany pisacim strojom, informacie k minciam minimalne, niekedy iba rok a denominacia, v niektorych pripadoch su uvedene opisy. Celkom slusne su spracovane odkazy na dalsie katalogy, resp. aukcie. V uvode pri kazdom panovnikovi su uvedene znacky mincovni. Nieco dnes vecer oskenujem a poslem...
Registrovaný uživatel
Děkuji za ochotu, pokud by jste porovnal tyto katalogy s katalogy pana Polívky od Josefa II. až po FJI., které jsou lépe zpracované ?
Osobně potřebuji katalogy "Polívka" doplnit podrobnějšími katalogy a "Polívka" se odvolává na "Herinka" a nebo katalog Miller-Öesterreichische Münzprägungen 1519-1938, vydání 1948.
Mám katalog AUSTRIA KATALOG MÜNZEN AB 1780 - BANKNOTEN AB 1759 což není špatný katalog, ale bohužel je u málo poddrobný.
Moderátor
U Herinka je velmi podrobne zpracovan pouze 1.dil (Ferdinand II., Fr.Falcky, Ceske stavy, Ferdinand III. a Ferdinand IV.) az na horsi kvalitu fotografii. V tomto dile rozlisuje jednotlive nominaly i podrobne dle opisu coz jiz v dalsich dilech chybi - viz prilozene foto z I.dilu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také jsem uvažoval, že zakoupím jeden díl, kde jsou zpracované mince Františka II, protože vlastním jednu minci, která je zde vyfotografovaná. K tomuto rozhodnutí mě asi vedla ješitnost, ale když se mě tento katalog dostal do ruky, byl jsem zklamán jeho výrobním provedením a nekoupil jsem si ho. I když se jedná o jedno ze základních děl rakouské numismatiky, podle mého názoru je hodně přeceňované a připadá mě to, že jeho deklarovaná kvalita převyšuje tu reálnou.
Registrovaný uživatel
Kto spracoval mince Leopolda I. najpodrobnejšie?
Moderátor
Z nasich katalogu Zd.Nechanicky: Mincovnictvi Leopolda I. 1657-1705
Ze zahranicnich Miller zu Aichholz: Österreichische Münzprägungen 1519-1918
Zahranicni specializovane:
R.Vogelhuber: Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg 1484-1896 (tolary)
U.Höllhuber: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I. (XV krejcary)
Registrovaný uživatel
Nechanickeho: Mincovnictvi Leopolda I. 1657-1705 mám. Mám jeden troj grajciar, ktorý sa líši opisom od tých v knihe.
Registrovaný uživatel
To dula77.
V mincovnictví této doby můžeme nalézt mnoho opisových variant. Pokud se bude jednat například o kremnickou mincovnu, byla její produkce ohromná a pamatuji si, že když jsem sbíral mince Leopolda I, pak hodně kremnických XV krejcarů mělo opisové nesrovnalosti s Hollhuberovým dílem. Pokud se bude jednat o jinou velikost skratek, pak to není nic závratně zajímavého a třeba ani Halačka se tímto problémem nezabývá. Zajímavé by to bylo až v případě opisu z pohledu jinak řazených skratek atd.
Registrovaný uživatel
zcela běžná věc, u 1a 3 kr. je vzhledem k ohromným nákladům a množstvím razidel každá cca 5-10 mince s tam neuváděnou variantou opisu(a celkem dost i nominály 6 a 15Kr.)
Takže žádná extra vzácnost...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Z nasich katalogu Zd.Nechanicky: Mincovnictvi Leopolda I. 1657-1705
Ze zahranicnich Miller zu Aichholz: Österreichische Münzprägungen 1519-1918
Zahranicni specializovane:
R.Vogelhuber: Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg 1484-1896 (tolary)
U.Höllhuber: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I. (XV krejcary)


Prosim vas kde by sa tieto knihy dali zohnat? Na acku nic nieje aj nejake stranky som pozeral ale nic. Ak by ich niekto mal tak rad kupim.
maurox89@azet.sk
dakujem
Registrovaný uživatel
U.Höllhuber: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I. (XV krejcary)
sleduj rakouské obchody, ukazuje se tam relatině pravidelně...

Z nasich katalogu Zd.Nechanicky: Mincovnictvi Leopolda I. 1657-1705
na aukru ji vidím často...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/listing.php/search?change_view=1&string=Mincovnictvi+Leopolda+I.&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&location_radio=1&selected_country=56&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&view=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 17. 8. 2011, 22:13. »
Registrovaný uživatel
Jozino89 napsal
Kucera napsal
Z nasich katalogu Zd.Nechanicky: Mincovnictvi Leopolda I. 1657-1705
Ze zahranicnich Miller zu Aichholz: Österreichische Münzprägungen 1519-1918
Zahranicni specializovane:
R.Vogelhuber: Taler und Schautaler des Erzhauses Habsburg 1484-1896 (tolary)
U.Höllhuber: Die Fünfzehner Kaiser Leopolds I. (XV krejcary)


Prosim vas kde by sa tieto knihy dali zohnat? Na acku nic nieje aj nejake stranky som pozeral ale nic. Ak by ich niekto mal tak rad kupim.
maurox89@azet.sk
dakujem

Jozino : a doteraz si mal aké katalogy, kedže zbieraš Leopolda I.? :shock:
Registrovaný uživatel
To numismatiksr:Tak stale som na zaciatku a hladam stale vhodnu literaturu k obdobiam ktore ma zaujimaju.no mam len katalogy novotneho a nakolko som si precital mnozstvo prispevkov o novotneho katalogoch tak to asi nebol spravny zaciatok pre mna tak momentalne by som bol rad keby som hore uvedene knihy zohnal.
Registrovaný uživatel
Pokud Vám bude stačit pouze soupis ročníků, pak se i z Novotného základy dozvíte. Pokud se budete zajímat o ceny, pak sledujte zahraniční aukce. Na internetu jsou aukční katalogy zveřejňované, proto sledujte konečné ceny a ty si zapisujte do svého katalogu. Jinak litarura typu soupisu všech doposud známých variant XV krejcarů, je pro Vás zatím zbytečná, protože to je již specializace. Zajímejte se o tuto dobu, o její politicko-ekonomickou stránku, o mincovnictví atd. Tyto informace naleznete také na netu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Katalogy "Herinek"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1