Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Kovaný krížik - pomoc s datovaním

Vykupminci.cz
Numisargo

Kovaný krížik - pomoc s datovaním

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim
chcem Vas poprosit o Vase nazory k moznemu datovaniu tohto kovaneho križa.
Rozmery su: vyska 16cm, sirka 10.5cm, vaha 137g.
Priznam sa kupil som ho na burze s dalsimi vecami lebo sa mi pacil. Nepredpokladal som aby tato praca bola starsia ako rok 1930-1950. Ale zacinam mat chrobaka v hlave. Mozno ani taky vek nema a mozno.... Kazdopadne kazdy nazor na vek alebo obdobie resp styl mi rozsiri moje vedomosti a bude vdacny.
Vopred vdaka vsetkym

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Těžko datovat :roll: mohl to klidně udělat nějaký "umělecký kovář" letos v březnu ale zrovna tak venkovský kovář před 200 lety :roll:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Těžko datovat :roll: mohl to klidně udělat nějaký "umělecký kovář" letos v březnu ale zrovna tak venkovský kovář před 200 lety :roll:

Súhlas! Až na to, že to síce moho byť vyrobené "v březnu", ale určite o niekoľko desiatok rokov skôr. A tiež sotva pred viac ako 100 rokmi. Keď sa to umiestni v nejakej chalupe, tak na tom až tak nezáleží.
Moderátor
Nevím, ale ten křížek mně fascinuje, nevím proč, stáhl jsem si jej a občas na něj koukám. Mé podvědomí je zvláštní.
Registrovaný uživatel
To som rad , že v tom niesom sam. Mam ho v robote na stole uz tyzden a cim dalej tym viac ho obdivujem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Nevím, ale ten křížek mně fascinuje, nevím proč, stáhl jsem si jej a občas na něj koukám. Mé podvědomí je zvláštní.

Úputal aj moju pozornosť, preto som reagoval. Vyrobil ho zručný majster s výtvarným cítením.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Kovaný krížik - pomoc s datovaním

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1