Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Vykupminci.cz
Numisargo

METEORIT- určování neznámých nerostů

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
achondrit: Dobry den, mi zklamat nemuzete!!! To, ze nejsou vsechny kameny meteority vim dostatecne presne. Stejne tak, ze nektere jsou. A hlavne: je mi to uplne sumak. Nebylo a je. Nekolik jsem jich normalne nasel a pan z NG co tvrdi, ze je nulova sance nema pravdu, vedci si musi poridit material nekde co ja vim kde? a nebudu trhat partu, pripadne prodam cizakum ostatne vzdyt jsme Cesi....tak nic vyjimecneho. Ti alespon jednaji a nemasti si ega lacinym sadlem. Pokud treba jeste pridam par fotek nebudte prosim zklamany. A hlavne mi nezklamavejte! jsem hodne citlivy a mohl bych mit zachvat.. to potom brecim a je mi vse lito. Hezke dny pozdniho leta a dekuji za nazor. Prosim, znate nejakeho odbornika pres meteority? dekuji za pripadny kontakt...co pouziva kladne afirmace nebo jak se rika tomu, kdyz necemu verite az do konce a umite prohrat. Kdyz si obujete tretry a vyrazite do cile s myslenkou zklamani z prohry, nikdy! nezvitezite a uz vubec neprekonate svetovy rekord. Tak par fotek jeste dam a tim se loucim. Tlachat o struskach, sklech a mit pri tom obute tretry od Versaceho je uplna zmatenost.
Registrovaný uživatel
Par foto co se povaluje vsude mozne. A nemusi to byt vubec meteorit..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kéž by meteorit, ale zase nic!
Registrovaný uživatel
Dobrý den ,
našly jsme detektorem kameny ,černošedého vzhledu , které reagují na magnet .Bylo by možné ,někomu zaslat vzorek ,kdo by ověřil ,zda se nejedná o meteorit .Nebo aspoň informaci kam bych mohla s tím zajít .Děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To ani zasílat nemusíš, meteorit to není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První je H4 druhý je L3-6
Registrovaný uživatel
silikonky napsal
Dobrý den ,
našly jsme detektorem kameny ,černošedého vzhledu , které reagují na magnet .Bylo by možné ,někomu zaslat vzorek ,kdo by ověřil ,zda se nejedná o meteorit .Nebo aspoň informaci kam bych mohla s tím zajít .Děkuji :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Na magnet může reagovat spousta zemských hornin, třeba magnetitové skarny, nebo i čediče a gabra s jemně rozplýleným magnetitem, a nikoliv čistým železem. Takže to opravdu není pravidlo, že vše magnetické rovná se meteorit. To co máte nafocené meteorit není, nemá to opálené hrany... takže je to spíše pravděpodobně nějaká (ultra)bazická hornina s vyšším obsahem magnetitu.
Registrovaný uživatel
Ano, Achondrit má pravdu!Jen všem připomenu že meteority obsahují čisté železo nebo železo-nikl. Žádná pozemská hornina neobsahuje čisté železo!!! Železo se na Zemi vyskytuje jen ve formě oxidů!!!
Registrovaný uživatel
Dobrý den, včera jsem našel toto, ale podle toho co tu čtu, tak se jedná o sklářskou strusku. (nález Krásná Hora nad Vltavou, Příbramsko)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ještě jeden, zkoušel jsem přiložit i magnetku, jestli to není magnetické a nezdálo se mi, že by bylo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Preji pekny den, prosim Vas, na jakou instituci se mam obratit ohledne urceni nalezu mozneho meteoritu. Dekuji za odpoved. Venca
Registrovaný uživatel
http://www.zivot.sk/clanok/550223/na-rozrezanie-lenartovskeho-meteoritu-potrebovali-kovaci-29-dni
Registrovaný uživatel
Pěkný článek.
Lidi mějte rozum. Atmosféra tvoří pancíř, který odpovídá 130cm oceli. Meteority opravdu nejsou na každém rohu.
Registrovaný uživatel
https://tech.sme.sk/c/amp/20857745/nad-ruskom-vybuchol-dalsi-meteor-opat-o-nom-nikto-nevedel.html
Registrovaný uživatel
Dobry den, mohli by to byt prosim meteority? Oba su pritahovane magnetom. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[quote=Vinco78]
Dobry den, mohli by to byt prosim meteority? Oba su pritahovane magnetom. Dakujem

Mohli. Podobný jsme vcera našli na Bajkale. Prejy krasny den vsem dibrym lidem.[/quote=Vinco78]
Registrovaný uživatel
Pred minutov jeden krasny preletel nad mojou hlavou. Som v praci v Kechneci,otoceny smerom k Slanskym vrchom. Cca z JZ smer SV. Krasne sa rozprskol. Zdalo sa ,ze nad Slanskymi vrchmi,ale asi to bolo dalej. pekne divadielko.
Registrovaný uživatel
Jestli znas kde se rospadnul tak jej zkus najit.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mohl by to být meteorit,nalezeno detektorem nečištěno.
Hmotnost 239g,rozměr 7x4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kedze mi zatial nik nepovedal co je to za mineral
tak pisem sem
je mozne ze je to meteorit?
dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den mohl bych požádat o radu zda jde o meteorit nebo něco jiného. Děkuji
dagpz@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/feromangan-meteorit-137532/quote=dagpz]
Dobrý den mohl bych požádat o radu zda jde o meteorit nebo něco jiného. Děkuji
dagpz@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
skalka napsal
kedze mi zatial nik nepovedal co je to za mineral
tak pisem sem
je mozne ze je to meteorit?
dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Domnievam sa, meteorit to nebude...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj jsem tu nový měl bych taky takový dotaz,taky jsem něco našel je to celé z kovu a viditelně pokryto po celém obvodu různými obrazci (čarami),bez užití kyseliny dusičná váží asi kolem 1386g,ale je pórovitý,magnetický a na povrchu jsou vidět nějaké minerály(asi),můžete mi poradit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi už je pozdě ,nás hle jindy
Můj e-mail: josefcarny0607@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1