Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Nemecké známky v Lotyšsku.

Vykupminci.cz
Numisargo

Nemecké známky v Lotyšsku.

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nenašiel som vhodnú tému..Mám taký,možno hlúpy dotaz.Používali sa vo vnútroštátnom poštovom styku v Lotyšsku v roku 1942 (pečiatka z 27.IV) nemecké známky bez pretlače? Dočítal som sa, že Lotyšsko Nemecku síce patrilo (5.VII.1941-22.VII.1944), tak ako iné štáty v tom období, ale známky inde boli s pretlačami.Konkrétne ide o známky Hindenburg z roku 1934.
-s-
Registrovaný uživatel
Jestli jsem to správně pochopil podle Michelu, tak v roce 1942 by se tam měly používat známky s přetiskem Ostland (Hitler Mi.781-798 a 826-827).
Registrovaný uživatel
Zatiaľ dík, pepahavel, ozvem sa neskôr..
-s-
Registrovaný uživatel
Stani....................použivaly se jen s přetiskem Ostland :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zrejme je to tak. Nevedel som čo si o tom mám myslieť, preto som sa opýtal.
Známky sú tam za 12 pfennigov ako na tvojej, to je asi správne, ale ako celok je to zrejme "montáž." ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Myslíš "Mache"........................tak toto určitě nee ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Stani kolko stojí ta 12 na dopise v Michlu €ur??
Registrovaný uživatel
Ja netuším koľko to tvoje stojí bobe21... :P Nemám katalóg.A montážou-"maché,"som myslel ten môj poklad, nie tvoju obálku.Tá je asi (určite) pravá.. ;)
Ja som si to kúpil lebo sa mi to páči, je tam veľa známok a s niekým som o to bojoval... :evil: Som totiž bojovník... Myslel som si, že "ON" vie, čo a prečo to robí, no a ostalo mi to. :roll: :mrgreen: 12x1pfennig je tam vylepený.Nad tým, či je to s kostolným poriadkom som rozmýšľal (zisťoval) až potom.To robím bežne.Ešte mi to neprišlo.Možno sa to stratí.Aj to sa mi stáva.No,čo už..?? :P
-s-
Registrovaný uživatel
Tak ako ti to dojde tak to sem dej,rád sa pozriem...................toto moje sem nahodou koupil v nedělu v klube,v hromade obálok zo sveta. Sám toto nesbieram,možno to je aj vymenit
Registrovaný uživatel
stani napsal
Nenašiel som vhodnú tému..Mám taký,možno hlúpy dotaz.Používali sa vo vnútroštátnom poštovom styku v Lotyšsku v roku 1942 (pečiatka z 27.IV) nemecké známky bez pretlače? Dočítal som sa, že Lotyšsko Nemecku síce patrilo (5.VII.1941-22.VII.1944), tak ako iné štáty v tom období, ale známky inde boli s pretlačami.Konkrétne ide o známky Hindenburg z roku 1934.
-s-


Ano, používaly. Stejně tak, jako mohly být říšskoněmecké známky použité na území Protektorátu, tak Protektorátní použité na území Říše.
Moderátor
Neumann napsal
stani napsal
Nenašiel som vhodnú tému..Mám taký,možno hlúpy dotaz.Používali sa vo vnútroštátnom poštovom styku v Lotyšsku v roku 1942 (pečiatka z 27.IV) nemecké známky bez pretlače? Dočítal som sa, že Lotyšsko Nemecku síce patrilo (5.VII.1941-22.VII.1944), tak ako iné štáty v tom období, ale známky inde boli s pretlačami.Konkrétne ide o známky Hindenburg z roku 1934.
-s-


Ano, používaly. Stejně tak, jako mohly být říšskoněmecké známky použité na území Protektorátu, tak Protektorátní použité na území Říše.


Toť jest zajímavé. Mám 2 takové kousky a zatím jsem s nima nevěděl moc rady... Do jaké míry jde o běžnou či vzácnou věc? A jak se řešilo poštovné? Používal se poměr koruna : marka 10:1?
Registrovaný uživatel
Neumann napsal
Ano, používaly. Stejně tak, jako mohly být říšskoněmecké známky použité na území Protektorátu, tak Protektorátní použité na území Říše.

Ahooooj... :P Som rád,že Ťa čítam. ;)
Ďakujem všetkým za odozvy.Uveril som pepehavelovi, Neumannovi, uveril by som asi každému..Som taká dôverčivá duša, pretože tomu nerozumiem, ale snažím sa..

Posielané z Balvi v Lotyšsku, do Abrene, vtedy v Lotyšsku, dnes by to bolo do Pytalova v Rusku, ak som to správne dohľadal a pochopil.
Je to troška "bláznivo" vylepené,možno aj preto by som veril tomu, že je to nejaká blbosť, ktorá nedáva zmysel.A ono to nakoniec poštou asi prešlo.
Tak to momentálne vidím. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Neumann napsal
stani napsal
Nenašiel som vhodnú tému..Mám taký,možno hlúpy dotaz.Používali sa vo vnútroštátnom poštovom styku v Lotyšsku v roku 1942 (pečiatka z 27.IV) nemecké známky bez pretlače? Dočítal som sa, že Lotyšsko Nemecku síce patrilo (5.VII.1941-22.VII.1944), tak ako iné štáty v tom období, ale známky inde boli s pretlačami.Konkrétne ide o známky Hindenburg z roku 1934.
-s-


Ano, používaly. Stejně tak, jako mohly být říšskoněmecké známky použité na území Protektorátu, tak Protektorátní použité na území Říše.


Toť jest zajímavé. Mám 2 takové kousky a zatím jsem s nima nevěděl moc rady... Do jaké míry jde o běžnou či vzácnou věc? A jak se řešilo poštovné? Používal se poměr koruna : marka 10:1?


Ano, poměr 1 : 10 platil. Ostatně právě z důvodu "sjednocení" poštovních tarifů s říšskoněmeckými - 6 pf, 12 pf - docházelo ke zvyšování protektorátních tarifů. Z původních československých (resp. česko-slovenských) 50 h, a 1 K na protektorátních 60 h a 1,20 K.
Registrovaný uživatel
Fotky z Ebay.Ja to v ruke ešte nemám.
Kalpakstrasse tam majú/mali... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani a kolik to vyšlo na E-bay ??
Registrovaný uživatel
Nemůžu Ti to ržíct :D narvale.Pak by mě tady mohli mít za blbce, co neví, co s penězi...Spíše bych byl zvědav na to, co řeknou odborníci.A já se poté přiznám kolik jsem vycáloval..
-s-
Registrovaný uživatel
Tipuji tak 12-10 € ???

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Nemecké známky v Lotyšsku.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1