Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz-"hybrid"

Vykupminci.cz
Numisargo

Obraz-"hybrid"

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer.
Názov témy už vlastne naznačil,o čo asi pôjde.Poprosím vás o komentáre,reakcie.
Posielam fotky dvoch obrazov.V skutočnosti je to však len jeden obraz.Preto ten hybrid.Pôvodne bol určený na zavesenie len z jednej strany.S kamarátom sme ho upravili tak,že keď sa "okuká",je možné ho otočiť.Taká recesia.Mňa ale zaujíma,kto na koho maľoval a prečo?Nedostatok sololitu?Vyjadrenie úcty(ne) maliara maliarovi?Na jednom je podpísaný Mayerhofer,druhý nie je podpísaný.Našiel som MayerhoFFera,ale s dvomi F.Ten to asi nebude.Keď sme kedysi pátrali po autorovi tej tváre,mysleli sme si,že by to mohol byť napr.A.Kroča,ale to je tiež asi nepravdepodobné.A samozrejme je možné,že to vôbec nebol študovaný umelec.Teším sa na vaše názory.Neteším sa na to,že to pri svojom krátkom účinkovaní na tomto fóre schytám,ako sa to už stalo mnohým.... :P Aby som dodržal pravidlá, tak uvádzam,že sú to oleje,cca50x40,alebo 40x50cm,záleží na tom,na ktorý obrázok sa pozeráte :D .Dobrú noc.S.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tomu se říká oboustranný obraz. Často sám autor použil plátno (sololit atd) z rubové strany, pokud se mu prvotní malba nelíbila. Důvodem byla určitě úspora. Častěji sice obraz prostě přemaloval, ale ani tohle není neobvyklé. Mohl to oboje namalovat jeden člověk. Anebo jiný malíř původní nepříliš významný obraz takto "recykloval", malíři při tom nepřemýšleli o vyjádření či nevyjádření úcty...
Vaše úprava není žádná recese, to se v případě oboustranných obrazů běžně dělá- máte tak 2 in 1 ;)
Registrovaný uživatel
Áno,bol v akcii-2 za cenu jedného. ;) Keď som to sem poslal,tak som stŕpol,či tá tvár nie je reprodukcia.Obraz som nemal v rukách už pekných pár rokov.To by bola blamáž.Ale asi nie je.Olej to zrejme nebude,skôr akryl.Je to hladké ako detská pr@lka.Preto som zaváhal.V poškodenom mieste som do toho škrabol nožnicami a zaprášilo sa...Podľa termínov a prostriedkov,ktorými "analyzujem" obrazy môžete usúdiť,že som laik. Keď sa na niečo pýtam,tak ja to skutočne neviem.Ale snažím sa..
Keď som riešil rovnicu repro/olej,tak som si všimol,že je tam niečo ako náznak podpisu,skôr iniciály.Preto som sa k tomu ešte vrátil.Chcel by som vedieť,či niekto autora-ov nepozná.
2 in 1 už nechám tak.Mám aj 3 of 1.Tam je autor jasný.Ten "model" bol asi jeho kamarát,keď ho tak rád kreslil.Známka rovnaká ako pohľadnica,to sa zbiera.Platí to aj pre pohľadnica/obraz?(v tomto prípade kresbička cca 15x20)
Ešte sa opýtam na jednu signatúru.Poznáte? Š-?
Zdraví S

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jéééj!Teraz som si v príspevku z roku 2013 všimol,že nezaslanie fota celého obrazu a žiadosť o identifikáciu autora sa netoleruje.Rešpektujem.Ja som to neurobil preto,lebo tomu obrázku by asi nepomohlo ani to,že by ho maľoval špičkový maliar.Poškodený,motív taký aký je.Už to nezoberiem späť,takže posielam aj nevydarenú fotku.Otázok tohto typu by som mal viac...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Obraz-"hybrid"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1