Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Odhad ceny obrazu od M. Holého

Vykupminci.cz
Numisargo

Odhad ceny obrazu od M. Holého

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, zajímala by mne cena tohoto obrazu od M. Holého. Velikost 102 cmx76 cm s rámem, bez 80 cm x 53 cm, malinko odřený v krajích. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Štýl by sedel, signatura tiež, aj razítečko je..:-) Osobne si myslím, že v radoch desiatok tisíc, pri tej veľkosti..Ale záleží na šťastí v aukcii, alebo na kupcovi, či to bude 15, alebo 50 tis.:-) Ale v každom prípade cenený autor.
Registrovaný uživatel
U Holého je třeba si všímat i čísla, napsaného na rubu plátna. Dle toho lze historii obrazu dohledat a pravost potvrdit - Holý jako systematický člověk měl podrobnou databázi svých děl.
Holých je na trhu velké množství falešných; nejen, že byl hojně padělán, ale existoval souběžně i jiný malíř téhož jména, za kterého je tento Holý prodejci s oblibou a jistě cíleně zaměňován.
(Tento obraz je pravý.)
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Obraz mi taky přijde dobrý,jenom nevím,proč je na obrazu 46 a na štítku 1956.
Registrovaný uživatel
romario napsal
Dobrý den.Obraz mi taky přijde dobrý,jenom nevím,proč je na obrazu 46 a na štítku 1956.

No to těžko říct... uvědomme si ale, že obraz byl namalovaný v roce 1946, tedy rok po válce. Pokud je to štítek ČFVU, pak ten vznikl právě v roce 1956... navíc tyhle nálepky se dávaly na obrazy až při prodeji, tedy s časovým odstupem a může to být třeba i normální chyba...

Obecně se záznamy na rubu obrazů dost přeceňují. I když různé značky, razítka, pečetě, záznamy z výstav atd. pomáhají mapovat historii obrazu, v případě falza je lze padělat o mnoho snadněji než samotný obraz. Proto je vždy důležitější průzkum malby a ten rub brát pouze jako doplněk.
Registrovaný uživatel
Moc, moc vám děkuji za odpovědi nechtěla bych ho prodávat přes aukci mam několik zájemců a nevím prostě o kolik si mám říci a hlavně pod jakou cenu rozhodně nejít.
Registrovaný uživatel
Je to pozdní Holý, byť velký, tudíž hranice od 20 výše. Není to ideální pro prodej, není z vrcholného období, tak uvidíte. Na mne - až moc zelené:)
Registrovaný uživatel
vlackar napsal
Je to pozdní Holý, byť velký, tudíž hranice od 20 výše. Není to ideální pro prodej, není z vrcholného období, tak uvidíte. Na mne - až moc zelené:)


Tohle ale není pozdní Holý :))))
Tenhle obraz je z roku 1946, tedy poválečný. Holý umřel v roce 1974.
Registrovaný uživatel
Od roku 1936 je vše co namaloval mechanická mizérie. Máte-li retrospektivní katalog co vydala rodina tak si listujte.
Art plus mluví také dost jasně, 46 není terno.
Registrovaný uživatel
vlackar napsal
Od roku 1936 je vše co namaloval mechanická mizérie. Máte-li retrospektivní katalog co vydala rodina tak si listujte.
Art plus mluví také dost jasně, 46 není terno.


Už před časem jsem si všimla, že s vámi velmi často nesouhlasím. Ani teď to není výjimka. Nevím sice nic o vašem výtvarném vzdělání (i když váš příspěvek ve vlákně o vlivu restaurování na cenu obrazu mi leccos napověděl)... ovšem použít o Holého tvorbě slova jako "mechanická mizérie"... mno.... nevím, nevím.
Na vás jsem reagovala jenom proto, že jste obraz mylně zařadil do pozdní tvorby.

Všeobecně řečeno, trh s obrazy a samotná kvalita obrazů není vždy v souladu, trh sám o sobě je příliš složitý a bývá ovlivněn celou řadou ne-uměleckých aspektů. Uměleckou kvalitu obrazů podle momentální ceny na trhu posuzují jen... ehm... rychlokvašení starožitníci, snobi, druhořadí sběratelé a lidé, kteří nedokážou vnímat výtvarnou hodnotu, takže se spoléhají na to, co je jim srozumitelné, a tím je aktuální cena.
Registrovaný uživatel
Zadání znělo: "zajímala by mne cena tohoto obrazu", proto jsem tak odpověděl. Je to imaginární záležitost, co člověk to vkus. U každého z autora jsou vrcholná období, pak je tendence sestupná. Trh ne vždy úspěšně na tuto věc reaguje, to je logické. U Holého i Holana jsou důležitá 20léta, tam byl jejich přínos. Sociální věci u nás obecně nejsou dobře hodnocené, což je škoda. Ale jak píšete, nemusíme spolu vždy souhlasit, to je také ozdravné.
Registrovaný uživatel
A co prosím vás tento Holý? Může se jednat o stejného Miloslava Holého, jako první obraz, anebo je to jiný Holý? A pokud jiný, tak který? Žádné číslo ani štítek či jiné informace se vzadu nenachází. Obraz je pod sklem, proto ten silný odlesk od blesku. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to ten "správný" Miloslav Holý (1897-1974). Jestli je to originál, tak je to hodně dobré.
Registrovaný uživatel
originál je olejomalba na plátně, ale tohle vypadá, že je reprodukce na papíře (?)
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
originál je olejomalba na plátně, ale tohle vypadá, že je reprodukce na papíře (?)

Tím chcete říci, že víte o originálu tohoto obrazu, podle kterého byla reprodukce vytištěna (pokud je tedy toto reprodukce)?
Registrovaný uživatel
Rufus napsal
Kolemjdouci napsal
originál je olejomalba na plátně, ale tohle vypadá, že je reprodukce na papíře (?)

Tím chcete říci, že víte o originálu tohoto obrazu, podle kterého byla reprodukce vytištěna (pokud je tedy toto reprodukce)?


To vaše je, pokud se nepletu, tisk na papíře. Tisk i papír poznáte sám ;).
Originál je, jak jsem psala, olejomalba na plátně o velikosti 50 x 65 cm. A má ho, myslím, NG...
Registrovaný uživatel
Koneckonců, je to dost možné. Přiznám se bez mučení, že obraz jsem nalezl v inzerci, takže mám k dispozici jen to foto, co jsem zde vložil, proto nemůžu jasně říct, zda je to reprodukce nebo ne, a prodejce píše, že to nepozná. Každopádně díky za vaši snahu a komentáře.
Registrovaný uživatel
Rufus napsal
Koneckonců, je to dost možné. Přiznám se bez mučení, že obraz jsem nalezl v inzerci, takže mám k dispozici jen to foto, co jsem zde vložil, proto nemůžu jasně říct, zda je to reprodukce nebo ne, a prodejce píše, že to nepozná. Každopádně díky za vaši snahu a komentáře.

No a co má prodejce říkat, když chce střelit za 1.000,- zapaspartovanou reprodukci? 8) Není nad to udržet v kunčoftech naději, že koupí lacino nepoznaný poklad :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 7. 5. 2017, 12:46. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mám dotaz.Jedná se o pravého Miloslava Holého?Děkuji.

http://baggira.aukceobrazu.eu/?author_id=65&state=normal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to originál. Název "Česká Rybná", 1947.
Registrovaný uživatel
Kolemjdoucí, mám dotaz. Proč se liší název obrazu v aukci -"Zelená krajina" od vašeho určení "Česká Rybná"? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Aj Zelených krajín je viac..Aj "Českých Rybných".
http://www.artnet.com/artists/miloslav-hol%C3%BD/zelen%C3%A1-krajina-0kQyyO6Q_EXpyj4Wr8c1vw2

http://www.artnet.com/artists/miloslav-hol%C3%BD/%C4%8Desk%C3%A1-rybn%C3%A1-pNmF65gWv5XPZTV6yI4aFA2
-s-
Registrovaný uživatel
To jsou neskutečné patlaniny (ty tři) toho Holého. -- Stani, dotaz byl na jeden konkrétní obraz z odkazu, uvedeného Bronsonem. Jeden z těch názvů by měl být chybný.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Kolemjdoucí, mám dotaz. Proč se liší název obrazu v aukci -"Zelená krajina" od vašeho určení "Česká Rybná"? Děkuji.


V Holého databázi obrazů je k tomuto číslu přiřazen název "Česká Rybná". To zřejmě současný majitel/ prodejce neví, a tak ho prodává pod obecným názvem.
Zelených krajin má Holý víc, stejně tak výjevů z České Rybné, ale i z dalších míst orlického podhůří.
Registrovaný uživatel
Podstatné je,že to je Holý... ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Odhad ceny obrazu od M. Holého

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1