Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Odznak na čepici RU hasiče

Vykupminci.cz
Numisargo

Odznak na čepici RU hasiče

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Scháním odznak na čepici hasického strosty z období RU až 1. republiky, měl by být stejný jako je na přilbě. Za každou nabídku předem děkuji.
Registrovaný uživatel
není stejný na čepici je menší
Moderátor
Bylo by dobré doplnit obrázek i rozměry, jinak je to bezvýznamné
Registrovaný uživatel
výňatek z výstrojních předpisů z dob RU: Na přilbici umístní se vpředu odznak, jakého se užívá na čapkách, v rozměrech přiměřeně zvětšených. Až budu u sbírky nafotím. Na čepice se používali menší i za dob první republiky. Jinak starosta měl stejný odznak jako ostatní členové. Neměl nějaký zvláštní. Aspoň jsem našel vyobrazení i s rozměry u Slovenského odznaku. U Českých to bylo stejné. Rozměry jsou platné u těchto typů odznaků
Registrovaný uživatel
tady je odkaz, nejde mi to sem nahrát.
https://curinpetr.rajce.idnes.cz/odznaky/
Moderátor
Chtěl jsem Vám pomoci. Mezi lidmi jsou všeliké odznaky a možná, zcela náhodou se podobný odznak u někoho může objevit, ale co oko nevidí....... :P
Registrovaný uživatel
Mám identickou čepici jako je na fotografii, bohužel s protektorátním odznakem. Tento odznak mohu nabídnout jako protihodnotu + doplatek pokud bude třeba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odznak jsem již sehnal, děkuji všem co reagovali na můj příspěvek :-).
Registrovaný uživatel
O.k. Omlouvám se nebyl jsem u netu. Jo podle počtu proužků a jejich barvy se nechá určit hodnost toho kdo jí nosil

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Odznak na čepici RU hasiče

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1