Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Pomoc s určením

Vykupminci.cz
Numisargo

Pomoc s určením

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím odborníky. Potřeboval bych pomoci s určením čehosi....Ani nevím zda to patří do tohoto tématu. Setkal jste se někdo s tímto? Myslivost? Zaujalo mě to značení na rubu i líci,číslování a značení na kroužku jinak bych to sem ani nedával. Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lovecký Řád sv. Huberta, který v Lysé nad Labem založil r. 1695 František Antonín, hrabě Sporck, který se stal jeho prvním velmistrem. Členy řádu se za jeho života stávali šlechtici, kteří v parforsním honu našli svou zálibu.[Po smrti hraběte roku 1738 řád v českých zemích brzy zanikl.
První pokusy o jeho obnovení v Československu jsou až z roku 1938, znovu roku 1968 a v listopadu 1978. K legální obnově řádu došlo až roku 1992. Centrem nového Řádu svatého Huberta je barokní špitál v Kuksu a toto by měl být současný odznak řádu.
Moderátor
Já jen přidám, že je nádherný ! :shock:
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlé určení. Takže toto by mělo být novodobé nebo kam to zadatovat?
Registrovaný uživatel
Československý punc pre tovar zo striebra, hlava zajaca hľadiaceho vľavo ohraničená šesťuholníkom s nerovnako dĺhymi stranami. Arabská číslica 3 v dolnej pravej strane obrazca označuje rýdzosť striebra 900/1000. Punc je používaný od 1.6.1957 doteraz
Moderátor
stator napsal
Československý punc pre tovar zo striebra, hlava zajaca hľadiaceho vľavo ohraničená šesťuholníkom s nerovnako dĺhymi stranami. Arabská číslica 3 v dolnej pravej strane obrazca označuje rýdzosť striebra 900/1000. Punc je používaný od 1.6.1957 doteraz


Věřím Vám, ale zde jsem zmatený. Ten kus by měl být meziválečné období. Chápu však, že punc hovoří...
Registrovaný uživatel
Ani se nedivím, nesedí mi kombinace výrobní značky a puncu. Výroba byla po 53' (do 92') soustředěna do "závodů" a družstev.

Kdyby tam byl Zajíc-2, pak by to odpovídalo meziválečnému období.

Pokud by šlo o novodobý výrobek ('93 a dále), pak je tato kombinace možná. Bohužel, puncovní úřád neumožňuje vyhledávat idetifikační (výrobní) značky podle typu a iniciál.
Registrovaný uživatel
Tak to zůstane záhada nerozlustena. Me to na první pohled prijde taky na meziválečné období. Co jsem dohledal tak tímto by mel byt označován nejvyssi představitel daného řádu tzv. velmistr řadu sv.huberta.
Moderátor
Jsem rád, že nejste otroci punce. V meziválečné době, i když byla šlechta oficielně zrušena, pořádala společně s bohatci, továrníky a bankéři společenské radovánky, jako např. Parfonsní hony, hony na lišku atd. Do této doby mi to pasuje více. Děkuji, život nás učí, stále je nutno pochybovat.
Moderátor
Já osobně se domnívám, že byl vyroben
kolem roku 1992, kdy byl ŘsH oficiálně zaregistrován a "vzkříšen".

Toto mi napsal můj přítel Pavel N. Myslím, že bude mít přece jen pravdu, je to zcela nové.
Registrovaný uživatel
Dobrá přípomínka. Úplně jsem zapomněla na období 90/92 kdy se obnovovaly živnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) gorila v 31. 12. 2017, 15:48. »
Registrovaný uživatel
Ono v případě československých a českých punců moc možností není, protože se tak často nemění a nemají roční dataci (tohle mají britové vychytaný). Tudíž se musí kontrolovat kombinace s vyrobní značkou, či značkou puncovního úřadu. Škoda je, že puncovní úřad nemá veřejný/webový přístup k historickým rejstříkům - a co se týče těch novodobých to je též tragédie (já vím, ono se to lehce kritizuje).

Na druhou stranu, výrobní značky Turnovského Granátu před '92 a po '92 jsou naštěstí rozlišitelné.
Registrovaný uživatel
Že jde o novodobou záležitost z r. 1992 potvrzuje i publikace
Fr. Bezděk - Jaromír Kovařík: František Antonín hrabě Špork a jeho Řád sv. Huberta z r.1998
Je zde i vyobrazení líce zmíněného medailonu řádu - viz obr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jsem rád, že nejste otroci punce.


Ale punc je punc.

Zajko 3 prekľučkoval aj cez rok 1993, aj keď ho priklepol kód Puncového úradu, a beží ďalej aj do roku 2018 a praje Vám v ňom všetko dobré.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Pomoc s určením

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1