Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Prasklé tiskové desky.

Vykupminci.cz
Numisargo

Prasklé tiskové desky.

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Najdi si téma Hradčany 10 h červená DV 91/I,II,III aIV TD a její retuše. Pořádně pročti všechny příspěvky a najdeš, co hledáš :D
Registrovaný uživatel
Právě dělám na rekonstrukci Hradčan 25 h I kresba a narazil jsem na další exemplář zdvojeného tisku (tzv. prasklé desky). Tentokráte jde o ZP II/40. Zmínku o vadě na tomto známkovém poli jsem žádnou nenašel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Toto sa mi zdá vhodná téma na môj dotaz.
Ako sa stane niečo také? Nemyslím ten odtrhnutý roh známky,aj keď to možno s tými modrými zúbkami súvisí.Ale pochybujem, skôr nie. :?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Napadá mě několik možných důvodů - špatné frézování mezer mezi štočky, přeleptání okrajů známky,... Trochu pravidelnost spíše nahrává té druhé možnosti, ale kdo ví.
« Poslední úpravu provedl(a) ikanek v 5. 2. 2018, 22:08. »
Moderátor
Je to rohová známka ze 100. ZP. Asi došlo k poškození rohu a byl opravován, ty zuby jsou stopy po pilníku. Vyskytuje se na více krajových známkách, i na hodnotě 20h kresby a), ovšem tam zase na známkách z levé strany archu.
Registrovaný uživatel
Ďakujem vám páni.A po oprave tlačili až kým si to niekto nevšimol a znova opravovali...
ZP už viem :) ,ešte TD..Ja by som povedal,že TD I,aj keď niečo sa mi skôr zdá z TD II. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
Ahoj stani, tvá známka je 100/I. Určil jsi správně ;)
Registrovaný uživatel
Díky mysak241 za potvrdenie mojej geniality.. :mrgreen:
Určujem aj ďalšie,niečo sa myslím podarilo,ale už z toho blbnem.
A v podstate neviem,načo to robím..Asi nuda.
PS:Som rád,že ma píšeš pravopisne správne.. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Není to nuda. Pokud dobře vím, tak ti jeden velmi laskavý člověk trochu pomohl k tomu, aby si alespoň částečně okusil záludnost a studii hradčanských známek. Je to pravý opak - zábava :D Mohu ti poradit jen jedno: určuj, určuj a určuj. Jedině tak objevíš to pravé kouzlo známek Hradčan. Devadesát procent lidí to odradí, ten zbytek má ale koníček na celý život :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
...má ale koníček na celý život :mrgreen: :mrgreen:

Cítim,že už nebudem dlho určovať... :P
Lenže ja mám tých koníčkov viac.Mňa zaujíma všetko.Preto mám vo všetkom strčený nos..A v ničom sa nevyznám.
Určovanie nie je nuda.To ja sa nudím..A láskavosť,nezištnosť,dobrota, človeka (DODDIE)? Všetko súhlasí.
Ja som ho varoval.Neposlúchol a poslal.
Bude prekvapkaný,keď s tým vybehnem na eBay.Nie na Aukro,tam sú problémy. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Jen určuj, je to zábava. A co se týká doddieho, je škoda, že není víc takových lidí. Až si nebudeš vědět s Hračany zase někdy rady, dej sem scan. A mimochodem, když máš ten široký záběr, čeká na tebe v jiném fóru SOUTĚŽ VI
Registrovaný uživatel
V ktorom? Možno sa zúčastním.. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Filokartie. A mohl bys být organizátor ;)
Registrovaný uživatel
Přidávám jeden exemplář I/100, kde je dost dobře vidět tzv. pilování na pravém rámu a zároveň u jednotlivých vrypů vpravo vodorovné čárky (pod i nad otiskem hřebu). Celé mi to přijde, že jde u pravého rámu o nedotisk (papír nedosedl na celý obraz známky) kvůli pravému okraji, který byl v místech vodorovných čárek výše.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle je pekny exemplar. skoro si zacinam myslet, jako by to bylo poskozene nejakym ozubenym koleckem. Je to nejake pravidelne na pilnik...:-)
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Hradčany » Prasklé tiskové desky.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1