Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Vykupminci.cz
Numisargo

Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak to jsem rád, že to bude bez dalších investicí pro tebe. No a já dnes zkompletoval ty altdojčky , pérovky replikou nástavby. Hodiny jsou v perfektním stavu a jdou, takže ač jsou to jen pérovky, tak mám celkem radost, protože mne přišly suma sumárum na 2500 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fenix, ale ten stroj do bedny fakt asi nepatří. Ten stroj byl v menší bedně a do této fakt nepatří soudě dle toho až moc krátkého kyvadla. Stroj rozchoď , prodej a zkus sehnat stroj s odpovídajícím ciferníkem a délkou kyvadla. Vypadá to hrozně, odpusť za upřímnost. Přirovnal bych to, jakoby by jsi byl ve společenském obleku a smrskla se ti kravata, kde má být dlouhá. Ten stroj není do této bedny ani náhodou !!!
Registrovaný uživatel
Fenix bedna je z cca 20 tých let a stroj hodin je z období cca 1940 bych odhadoval
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Fenix bedna je z cca 20 tých let a stroj hodin je z období cca 1940 bych odhadoval
Ale nic si z toho nedělej, samotná bedna je moc hezká, taková pozdní secese, takže jsi dal celkem dobrou cenu za vše. Stroj pokud je v chodu prodáš za cca 700 - 1000 K, protože určitě někdo má bednu a stroj v háji. Seženeš odpovídající stroj do té bedny do 2000 Kč i se závěsem a bitím a myslím, že neproděláš.... Můj názor, třeba se někdo ještě ozve a bude mít jiný názor, než já... ale v podstatě jsi s cenou té bedny neujel, když jsi to koupil komplet ....
Registrovaný uživatel
Hm,tak to mě netěší a bohužel je to nejspíš pravda. Jsem rád za každou radu co dostanu protože jsem vážně začátečník,amatér a upřímně,kdybych to zrovna poznal že to není spárované tak do toho nejdu, i když hodiny konkrétně s touhle bednou jsem sháněl. Na aukru jsem ji viděl jen dvakrát a šla s cenou hodně nahoru na tento typ hodin,podle mě. V bedně jsou 4 díry,takže tam pravděpodobně bylo uplně jiné uchycení nějakého původního strojku. Jinak ze strojku jsem už uplně blbej,vzadu je logo,okřídlené hodiny s ručičkama,sedí to i s logem na těch odbíjecích tyčkách ale na ciferníku je už logo,asi řeknu blbost ale vypadá to jak Chronotechna jenže je pod tím napsané Kienzle - Chomutov. Tak strojek vůbec nedokážu určit ani jak je starý,budu rád za každou radu a i za radu toho,jak asi měl vypadat původní strojek a ciferník do této bedny. Ještě nevím,jestli se tím pak budu zabývat a intenzivně shánět,chci se tu hlavně naučit něco o pérovém strojku a asi bych se do budoucna věnoval hlavně těm závažovým hodinám. Ted to zkusím dát dohromady a potom uvidím co s tím dál. Jinak ty německé jsou krásné,i když jen pérovky. Líbí se mi dokonce víc než ty co visí vedle :D . No nic,jdu rozhodit strojek a posunu se aspon kousek dál s vědomostma ohledně konstrukce pérovek ;) ,když zatím ani nedokážu poznat že to k sobě nesedí :D .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak a je to v kýblu :evil: Vyndal jsem kotvu,pomalu jsem kolečka zbrždoval,držel odbíjení at se v klidu vytočí pružiny. Pak to stojí,zkouším s tím ještě potáčet,kolečka už se vraceli i zpět tak si říkám,je to ok. Pevně jsem chytil ty kolečka s pružinou abych rozdělal ty dvě desky..převody jsou zaseknuté snad i ve stropě a z palce a kusu nehtu mám sekanou..holt jsem šikovnej :evil: . Hlavně,že jsme tu nebezpečí péra řešili.. ty převody mi ten palec vtáhli mezi sebe a docela ho slušně osekaly..mě asi je*ne :twisted: . Tak ted posbírám co se tu kde válí,dám do krabice a až to bude ok tak to snad složím..po dnešku už asi pérovky nechci nikdy vidět,zlaté závažovky :D . Ale můžeme mezitím dál diskutovat o původu toho nevděčného strojku :twisted: .
Registrovaný uživatel
je to typický stroj Kienzle. v roku 1946 bola firma začlenená do Chomutova kde sa vyrábali hodiny pod značkou Kienzle Chronotechna Chomutov.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Tak a je to v kýblu :evil: Vyndal jsem kotvu,pomalu jsem kolečka zbrždoval,držel odbíjení at se v klidu vytočí pružiny. Pak to stojí,zkouším s tím ještě potáčet,kolečka už se vraceli i zpět tak si říkám,je to ok. Pevně jsem chytil ty kolečka s pružinou abych rozdělal ty dvě desky..převody jsou zaseknuté snad i ve stropě a z palce a kusu nehtu mám sekanou..holt jsem šikovnej :evil: . Hlavně,že jsme tu nebezpečí péra řešili.. ty převody mi ten palec vtáhli mezi sebe a docela ho slušně osekaly..mě asi je*ne :twisted: . Tak ted posbírám co se tu kde válí,dám do krabice a až to bude ok tak to snad složím..po dnešku už asi pérovky nechci nikdy vidět,zlaté závažovky :D . Ale můžeme mezitím dál diskutovat o původu toho nevděčného strojku :twisted: .
Ajaj to sis tedy dal s tím prstem, hlavně že to není oko ... Jinak i když se ti ty levé hodiny nelíbí, tak jsou lepší. Mají reliefní ciferník, závaží i pendl. Taková lahůdečka a i tou atypyckou bednou. Tak hodně zdaru a dávej si bacha na péro :D
Registrovaný uživatel
To jo,i když to krokové kolo co letělo kolem hlavy bylo blízko :D ..a večer jsem ještě zjistil,že jsem si obarvil i zed jak jsem škubl rukou a automaticky s ní zatřepal po tom co jsem se vyprostil z toho mlýnu na maso :D. No,z té fotky to není až ta vidět jak vlastně vypadají,kdyžtak sem hod lepší fotku at se aspon pokochám co a jak ;) . Takže,jak píše KANTOR, ciferník datovat od roku 1946,je to i s tím strojkem nebo je to jen ciferník? Oni používali oba znaky potom ? - ty okřídlené hodiny a to krokové kolo? A máte někdo ukázku hodin,které by do té bedny měli patřit? At třeba a aukru nekoupím zas nějakou blbost,at mám trochu kdyžtak představu kdyby se to tam objevilo..
Registrovaný uživatel
Je to kienzle, jak ti psal Kantor. Stroj tam dej se smaltovaným ciferníkem a arabskými číslicemi. Průměr cifru máš daný otvorem v bedně (musí ti do otvoru vlézt i s mosazným okružím) a délku pendlu , aby nebyl krátký, nebo moc dlouhý spočítáš. V podstatě se zeptáš jak je dlouhý pendl , když ho zavěsí do stroje. Musí ti změřit celkovou délku pendlu od spodního okraje ciferníku. Pak poznáš kolik máš místa na pendl. Myslím, že by měl být spodek pendlu, tedy drátu se závitem cca 5 cm nad podlahou bedny.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 20. 2. 2016, 20:02. »
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/stary-perovy-hodinovy-stroj-kompletni-i5992269035.html Tady v popisu této aukce máš asi zhruba to z jakých rozměrů (kyvadla, ciferníku atd.) bys měl vycházet. Tak by asi měl vypadat popis, abys věděl jestli ti tam stroj vleze do té tvé bedny.A nezapomeň na hloubku bedny (tvé) a toho stroje se závěsem, abys zase zavřel dvířka ....
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
http://aukro.cz/stary-perovy-hodinovy-stroj-kompletni-i5992269035.html Tady v popisu této aukce máš asi zhruba to z jakých rozměrů (kyvadla, ciferníku atd.) bys měl vycházet. Tak by asi měl vypadat popis, abys věděl jestli ti tam stroj vleze do té tvé bedny.A nezapomeň na hloubku bedny (tvé) a toho stroje se závěsem, abys zase zavřel dvířka ....
Tento stroj nekupuj , tady šlo jen aby jsi viděl , jak má vypadat popis a na co se máš zeptat prodejce pokud tam popis není. Tento stroj má fuj slídový číselník ...
Registrovaný uživatel
No a do třetice... já třeba prohlížím bazoš a vyfiltruji si nabídky s takovou vzdáleností, kam jsem ochoten dojet autem. Není nad osobní prohlídku věci a nekupuješ zajíce v pytli. Navíc při osobním odběru je prodávající rád, že to nemusí posílat poštou a balit atd. Navíc jsi ve výhodě, protože si vyzkoušíš funkčnost, nepoškozenost a další maličkost ... prodejce stáhneš z ceny pokud budeš šikovný. To byl můj příklad s těmi altdojčkami co jsem fotil. Stroj 99 % , bedna dodaná jen nástavba a tři kuželky. SUMASUMÁRUM 2500 Kč :D. Na Ačku moc smlouvat nemůžeš a kupuješ zajíce s rizikem....
Registrovaný uživatel
Však do tej bedni by sa mu mal pravdepodobne zmestiť aj pondusový stroj,je to síce za viac korún,ale výsledný efekt bude lepší. Ak je vnútorný rozmer skrinky okolo 75 cm,v pohode tam vojde stroj pondusový od Beckera alebo Kienzle
Registrovaný uživatel
KANTOR napsal
Však do tej bedni by sa mu mal pravdepodobne zmestiť aj pondusový stroj,je to síce za viac korún,ale výsledný efekt bude lepší. Ak je vnútorný rozmer skrinky okolo 75 cm,v pohode tam vojde stroj pondusový od Beckera alebo Kienzle
Člověče Kantore teď jsi mne dostal .. Já nevím co je to pondusový stroi asi mám mezery ve vzdělání :D To je ten stroj, který se zasouvá do lyžin držáku stroje ??? Já bych nechtěl Fenixovi blbě poradit, aby nepřišel zbytečně o peníze, tak se toho chop ty prosím ať se tak nestane. Když tak mu dej nějaký odkaz na obrázky stroje, který tam patří, aby byl v obraze. Jsi víc kovaný v této problematice a i já se moc rád poučím. Teď mne napadlo co se týká těch rozměrů stroje, tak mu stačí změřit celkovou délku od vrchního kruhu po podlahu bedny a pak si změřit celkovou délku stroje s nasazeným pendlem a bude vědět jak má být stroj s pendlem dlouhý, samozřejmě, že musí sedět průměr ciferníku s mosazným rámečkem do otvoru bedny pro ciferník. Je to tak, že ??? To víš jsem Kantore spíš amatér a nechci Fenixovi způsobit škodu blbou radou ...
Registrovaný uživatel
Stačí tie lyžiny odmontovať/držia na 4 šroubách/a dať tam dvojzávažový stroj s držiakom
Registrovaný uživatel
Díky za vaše cenné rady! Změřit hloubku mě vůbec nenapadlo :D . Hodně mě nadchla myšlenka toho závažového strojku..kolik si tak zhruba na to připravit? Na aukru se vždy nějaký prodal okolo 3000,to se mi zdá i moc ale nevím,možná je to normální cena? Jinak ta bedna by na ten strojek byla dost velká,má skoro metr a vevnitř je 76 cm,možná tam v minulosti i něco takového viselo.. zkusil jsem poslat pár dotazů sem http://aukro.cz/show_item.php?item=6001266718&msg=V%C3%A1%C5%A1+email+byl+odesl%C3%A1n.&msgtoken=9367ec1a6ed94f097964b1f5a36b56e754d9f3b3f3fada29e6c3c2b268fbd908 myslím,že podle toho vašeho popisu by se tento strojek do té bedny hodil? Největší problém se sháněním strojku vidím v ciferníku,tento je hodně velký,má 20 cm na průměr..ale mylím,že i 18cm by se v té bedně dalo zkousnout. Na bazoši jsem se taky zkoušel koukat,osobní prohlídka je nejlepší ale bohužel..OL je dobré místo na všechny směry do 100km ale já bydlím kousek od hranic se slovenskem,a tady nic není..celkově tu vlastně nic není :D . Skoro všechno zajímavé je až z čech. Ale hlídám to pořád.
Registrovaný uživatel
Tak nezahálím a s velikou pomocí od Kantora se to začíná rýsovat. Dvouzávažový strojek Gustav - Becker za 1900 už je doma :) Chybí už jen závaží a klička ale i to už mi Kantor poradil kde sehnat :).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 5. 3. 2016, 11:04. »
Registrovaný uživatel
Zdravím, měl bych malý dotaz. Chceme si pořídit domů staré hodiny od GB. Kde koupit kombinaci solidní stav i cena? Nechceme slepence spíše originál, tak jak byl vyroben. ;) Uvažujeme o p. Burešovi od Svitav. Je to to správné místo ? Popřípadě nějaké jiné tipy. Děkuji.
Registrovaný uživatel
záleží na tom koľko chcete do hodín investovať.Majú to byť jednozávažové,dvojzávažové alebo trojzávažové?
Registrovaný uživatel
Omluvte diakritiku,pisu z mobilu a mam malo casu.Predne bych se ohradil proti tomu slepenci. Puvodni hodiny s jistotou originality sezenete jen u nekoho,kdo vi ze je takto ma doma cely jejich zivot Ja si stavim ty hodiny tu,az je dodelam,klidne je muzu prodat-coz neudelam, jako original a nikdo nic nepozna,kdyz skrinka i stroj jsou ze stejne doby.Dale jsou repliky skrinek se starsimi strojky,to jako laik nepoznate.a dale v jake bedne ty hodiny to maji byt,secese,houslovky,kralovske..
Registrovaný uživatel
ešte zabudol:gravírované,tlačené alebo menej ozdobné,funkčné,nefunkčné,vyčistené,nečistené.Tých možností výberu je pomerne veľa.Všetko je závislé od kúpyschopnosti a estetike kupujúceho.Niekomu sa páči to,inému zas ono,niekto chce mať starožitnosť zo záľuby,niekto preto aby sa mohol pochváliť,niekto chce investovať peniaze a podobne.Horšie je to,že v dnešnej dobe kompletný originál už málokedy sa dá zohnať.Napríklad ako toto,je to GB výrobné číslo 3862.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Představu máme 10-15 t. Kč. Minimálně 2-závažové. Období +/- 1900. Za slepenec se omlouvám, myslel jsem to tak, aby skříňka a strojek k sobě dobově alespoň seděly a ne, aby to bylo s rozdílem třeba 20 let. Jasně, že laik to nepozná. Proto hledáme solidního prodejce, který nemá zájem zákazníka v první řadě natáhnout. Samozřejmě, každý chce vydělat. Třeba s Au...m a Ba...em si nejsem moc jistý.
PS. určitě vyčistěné a seřízené
« Poslední úpravu provedl(a) mrak v 23. 3. 2016, 11:33. »
Registrovaný uživatel
všetko čo sa kupuje na internete bez osobnej prehliadky je pre laika ako kupovať mačku vo vreci.Trochu sa v tom treba vyznať a nekupovať hneď bez uváženia. Myslím,že na aukre sa dá do tých 15 tisíc zohnať solídne hodiny,ovšem všetko je bez záruky.Takže ťažko Vám poradiť čo kúpiť.V dnešnej dobe to ale platí už bohužial aj pre kamenné obchody so starožitnosťami,všade sa snažia zarobiť.Tam je jedna výhoda,že pri zistení že predal šrot je možnosť mu to ísť obúchať o hlavu.
Registrovaný uživatel
Tak to potom chápu s tím slepencem,to jsem udělal já..ale jak jsem psal,díky Kantorovi mám strojek ze stejného období a vrátím ty hodiny do originálu. Do 15000 dvouzávažovky seženete,i do těch 10000. Co se aukra týče,dá se výhodně nakoupit i tam,ale to je tak jednou za měsíc kdy se tam objeví někdo nový kdo nemá ještě dva účty na navýšení ceny..jinak je to samý překupník. A bazoš nebo sbazar taky není špatný,ostatně z sbazaru mám já ten strojek. Ale musí se hledat a trávit u toho spoustu času. Jenže..budu mluvit za sebe. Dřív ty hodiny nebyly natolik konzumní záležitost jako dnes takže si neumím dost dobře představit,co vlastně sháníte protože nevím,co o tom víte. Víte aspon,jak takové hodiny vůbec spustit,respektive nastavit čas? Půlky jsou ještě celkem v klidu ale u čtvrtek je to jiné. Ona to není jen pěkná dekorace ale taky to může být pro někoho,kdo na to není zvyklý nakonec pěkná otrava a ve výsledku by uvítal i nefunkční hodiny jen jako dekoraci. Sám jsem opravoval několik hodin, které nejely třeba 20 let a majitelé se těšily jak si je zas poslechnou. Ted už krom jedněch všechny stojí protože to bití je rušilo..předpokládám,že víte jak bijí půlky a jak čtvrtky. (pokud ne,seženem ukázku) Myslím,že pro vás by asi byly nejvhodnější čtvrtky,tam se totiž to bití dá jednoduše odstavit páčkou za ciferníkem kdežto půlky by se museli fixovat napevno. Vzhledem k ceně,kterou jste ochoten dát bych spíš sháněl ty.Nebo jen jednozávažovky,i ty mají své kouzlo. Co se týče kamenného obchodu,jediná výhoda co je, už popsal kantor..i a pokud náhodou ty hodiny budou originální,tak budou předražené. Bylo by nejlepší,kdyby jste ve vašem okolí měl někoho kdo by vám s tím poradil a pomohl sehnat,pokud o tom nemáte žádné znalosti a chcete opravdovou starožitnost. A jaké by ty hodiny teda měli být,v jaké bedně? A co to zdobení? Trochu se o nich rozepište případně hodte fotku od toho pána co je chcete koupit. Pokud by jste chtěl skutečně nejen pěkné ale i cenné hodiny,doporučuju za sebe ty houslovky..foto je na ukázku. Ale ty budete shánět dlouho a asi i za víc peněz..jak říkám,je to o vaší potřebě. Budto konzumně koupit první co se namane nebo čekat,hledat a pak to bude mít pro vás o to větší cenu ;) . Nejsnáz si myslím dají sehnat závažovky v secesní bedně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Půlové Gustav - Beckery - odhad stáří a jiné dotazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1