Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Štítky k známkam

Vykupminci.cz
Numisargo

Štítky k známkam

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň prajem,

rád by som si usporiadal zbierku Československá od roku 1945, ktorú som zdedil podľa katalógu POFIS. Chcel by som sa skúsenejších spýtať, či si označujete štítkom každú známku a čo na tom štítku máte (kat.číslo, kvalita, rok, kat.cena). Prípadne ak mi viete poradiť Vaše vzory, prípadne ako najlepšie zoradiť.
Moderátor
Po pravdě, nevím jak jiní, ale já si žádné takové štítky nedělám. Dělám si štítky maximálně s názvem známkové země, a to ještě jen tam, kde to neumím přečíst, a udělal jsem si štítky na polohy průsvitek, případně zoubkování a typy a průpich (harmáslyukal) u běžného Maďarska. Myslím, že u většiny známek to do alba zkrátka není potřeba. Jiná věc by byla, kdybyste dělal vysloveně albové listy, tam je popis nutný (protože se to sluší a patří a bez toho je to jaksi nedodělané :)), nikoliv cena. Ta se stejně mění.
Moderátor
brandon1978 napsal
Dobrý deň prajem,

rád by som si usporiadal zbierku Československá od roku 1945, ktorú som zdedil podľa katalógu POFIS. Chcel by som sa skúsenejších spýtať, či si označujete štítkom každú známku a čo na tom štítku máte (kat.číslo, kvalita, rok, kat.cena). Prípadne ak mi viete poradiť Vaše vzory, prípadne ako najlepšie zoradiť.

Můžete se podívat, jakým způsobem mám já uspořádanou sbírku ČSR od roku 1945 na albových listech: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/csr-ii-1945-1992-32453
Ale klidně si tam můžete doplnit katalogová čísla i katalogovou cenu. Problém je, že katalogová cena se průběžně mění. Jak si sbírku uspořádáte, záleží vyloženě na Vás.
Zde se můžete podívat, jakým způsobem sběratelé mají vytvořené svoje exponáty: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pavel-svehla-zapadni-madarsko-lajtabansag-18447
V těchto rubrikách určitě najdete inspiraci pro uspořádání svojí sbírky.
Registrovaný uživatel
Já to mám nějak takto (omlouvám se, ale nechce se mi to otáčet):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, takto dočasne riešim popisky v zbierke SŠ ............ tu sú konkrétne priesvitky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
Zde se můžete podívat, jakým způsobem sběratelé mají vytvořené svoje exponáty: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pavel-svehla-zapadni-madarsko-lajtabansag-18447
V těchto rubrikách určitě najdete inspiraci pro uspořádání svojí sbírky.

:oops: Díky za poklonu, úplně se mi nach rozlinul po tvářích!! :oops:

Ale jinak já to dělám takto - aspoň u toho Uherska - Maďarska (chtělo by to i jinde, ale snad až na to bude někdy čas). Vybral jsem něco aby tam bylo kapánek něco vidět, u psaníček, turulů a doplatních to tak hustý není (a občas to je jen prázdný prostor :| ).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » Štítky k známkam

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1