Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Mně se nelíbí ani jedna strana. Nesedí mi provedení perlovce, provedení písmene W ani provedení koruny. I když lva celkem trefili.

Tipnul bych spíš na nějaký žeton. Možná početní? Ale pravděpodobně spíš turistický. Těžko říct. Třeba se taky pletu. :lol:
Registrovaný uživatel
Skoro by som povedal, že to "B" by mohlo byť "S" (Soušek) s pätkami na koncoch?
Registrovaný uživatel
Chtělo by to pořádné detailní fotky a váhu s průměrem. Důležitý může být i původ mince.
Registrovaný uživatel
dobry vecer,
prosim o pomoc s identifikaciou tejto mince.
1/24 toliaru, Pommern?
ale su tam ine opisy a erb.
_______________
Registrovaný uživatel
foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
je tady na tom odkazu, staci dat CTRL+F a "DROICT":

http://ccoins.ru/pages/brandenburg_en.html
Registrovaný uživatel
Děkuji za všechny možné postřehy, je to oříšek.
to Kacuro : Minci našel kamarád detektorem kovu na poli. Fotky mám od něj a bohužel momentálně lepší nemám ale minci si zapůjčím, detailně nafotím a zvážím a vložím znovu k bádání :)
Registrovaný uživatel
Myslel jsem si, že je to nález.

Lícní strana (se lvem) bude z oficiálního razidla, odpovídá tomu ikonografie i styl písma (typ VI dle studie, která je v současnosti v tisku a vyjde v jagellonském NS).

Rub neznám, nicméně přijde mi celkem košer. Litera W má povedený tvar odpovídající době, navíc stejné R bývá u některých BP právě u typu VI (dle studie) v lícním opisu. Předpokládám, že případný dnešní tvůrce, který by chtěl přijít s nějakou záhadou, by tuto paralelu jen těžko pochytil, leda by četl rukopis té mé studie před vydáním :) Stejně tak ta koruna odpovídá v detailech jejímu vyobrazení na některých Vladislavových haléřích, byť tam má rovnou čelenku.

Takže za mě by se mohlo jednat o nový typ bílého penízu (uvidí se dle metrologie), který by bylo jistě záhodno nechat ještě prozkoumat někomu, kdo tomuto období rozumí a má ho v oku (čili kacuro :)), pak k tomu sepsat nějaký článek do numis. časopisu. Pro nálezce je případná publikace této mince žádoucí z důvodu jejího lepšího zhodnocení v případě prodeje ...
Registrovaný uživatel
V případě publikace zůstane nálezce samozřejmě v anonymitě, pokud si nebude přát opak. Kontakt na mě: kacuro zavináč seznam.cz
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Myslel jsem si, že je to nález.

Lícní strana (se lvem) bude z oficiálního razidla, odpovídá tomu ikonografie i styl písma (typ VI dle studie, která je v současnosti v tisku a vyjde v jagellonském NS).

Rub neznám, nicméně přijde mi celkem košer. Litera W má povedený tvar odpovídající době, navíc stejné R bývá u některých BP právě u typu VI (dle studie) v lícním opisu. Předpokládám, že případný dnešní tvůrce, který by chtěl přijít s nějakou záhadou, by tuto paralelu jen těžko pochytil, leda by četl rukopis té mé studie před vydáním :) Stejně tak ta koruna odpovídá v detailech jejímu vyobrazení na některých Vladislavových haléřích, byť tam má rovnou čelenku.

Takže za mě by se mohlo jednat o nový typ bílého penízu (uvidí se dle metrologie), který by bylo jistě záhodno nechat ještě prozkoumat někomu, kdo tomuto období rozumí a má ho v oku (čili kacuro :)), pak k tomu sepsat nějaký článek do numis. časopisu. Pro nálezce je případná publikace této mince žádoucí z důvodu jejího lepšího zhodnocení v případě prodeje ...


Mám nesmírnou radost nejen za sebe ale i za kamaráda. Minci určitě nebude chtít prodat neb to má jako koníček ale myslím že se zapůjčením pro studie nebude problém. Ozvu se na email.
Registrovaný uživatel
je byl bych také rát za nějaké foto.Podobnou kresbu jsem u těchto bílých peněz již viděl,ale nikdy s tímto r,které bylo očividně použito z puncú v opisu kolem lva.Podobný stil bych viděl možná na nějakých tlustých penězích.Můj email je honnval@seznam.cz Díky
¨
Registrovaný uživatel
Skoro všichni jste se přiklonili k jacxove interpretaci písmene R, ale já bych spíš řekl že tam opravdu je B. Smysl to dává stejně jako R. Taktéž prosím o kontakt na mince01@seznam.cz. V případě prodeje asi bude pro prodávajícího nejvýhodnější aukce.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
Skoro všichni jste se přiklonili k jacxove interpretaci písmene R, ale já bych spíš řekl že tam opravdu je B. Smysl to dává stejně jako R. Taktéž prosím o kontakt na mince01@seznam.cz. V případě prodeje asi bude pro prodávajícího nejvýhodnější aukce.


Je mi líto ale mince není na prodej...
Moderátor
To je dobře. :lol: Ale lepší fotky by tady asi rádo vidělo víc lidí.
Registrovaný uživatel
Možná to vizni blbě ale co na te minci mam hledat? V čem je tak zvlastni?
Registrovaný uživatel
Tak třeba siroky strizek a téměř dokonalá ražba na lici. To se vidi u tlustých peněz, ale ne u obycejnych. Rub už je zcela výjimečný. Pod W je písmeno B(R), což zřejmě dosud bylo nezname. Plus zajímavá kresba. Proste pozoruhodny drobak.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Misto toho B(R) by melo byt E ne?
Registrovaný uživatel
Co jsi myslel tim zajimava kresba. Mam par kusu techto penizku a prijdou mi stejny. Mimo toho BR
Registrovaný uživatel
Nějaký co jsem narychlo našel. Aspoň pro srovnání.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ono ale neni rec o tomto, ale o bilem dvoustrannem penizu Vladislava II. Jagellonskeho, jen se do te rozpravy vmezeril tocomabyt s dotazem na urceni, ale to se pak uz nerozebiralo, resi se ta mince predtim
Registrovaný uživatel
Tak už jsem doma...A já nad tím laboroval :) koukam na to a už mi to docvaklo. Tak to může admin smáznout. Díky.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
To je dobře. :lol: Ale lepší fotky by tady asi rádo vidělo víc lidí.


Již se domlouvá pořádná dokumentace, přeměření a zvážení takže snad se brzy dočkáte :)
Moderátor
Supr. Z původních fotek je to opravdu o věštění. To, že se mi něco nezdá, ještě neznamená, že v reálu nevypadá úplně jinak.

Možná to bude zajímavější věc, jak uvedli kolegové. A kamarádovi bych to přál. Už se těším na lepší fotky a metrologii.

Pokud je pravá, tak to asi navede víc otázek, než odpovědí. V takovém případě, gratuluji kamarádovi, a je dobře, že ji neprodá. Ale určitě ji nabídněte k dokumentaci a opublikování. V případě pravosti to bude velmi zajímavá věc.

:P
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Supr. Z původních fotek je to opravdu o věštění. To, že se mi něco nezdá, ještě neznamená, že v reálu nevypadá úplně jinak.

Možná to bude zajímavější věc, jak uvedli kolegové. A kamarádovi bych to přál. Už se těším na lepší fotky a metrologii.

Pokud je pravá, tak to asi navede víc otázek, než odpovědí. V takovém případě, gratuluji kamarádovi, a je dobře, že ji neprodá. Ale určitě ji nabídněte k dokumentaci a opublikování. V případě pravosti to bude velmi zajímavá věc.

:P


Již se domlouvá s někým zkušenějším, kdo by právě rád minci opublikoval. Doufám tedy, že se dočkáte. A v její pravost věřím ;)...ani nevěděl co doma má než mi ji poslal na určení :P
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Prosím o určenie týchto dvoch mincí. Pri tej prvej viem, že ide o arpádovský denár, no ani za svet neviem dohľadať totožný. Pri tej druhej ,,jsem s rozumem v koncích" :D Ďakujem!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1