Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
zuzi napsal
Barbar,nerozpadli sa,ale ich to dosť poškodilo,na tie novšie je to v pohode ale tieto staré a hlavne keď sú niektoré miesta na minci porovité, tak tie miesta vypadnú.Mám vlastnú kvalitnú ultrazvukovú čističku a skúšal som rôzne mince.


Ještě odpovím Zuzi:
Pokud mince máš v čističce XXX hodin a neumíš s ni pracovat,tvoje smůla....
Každý sperkař ,ti předběžně doporuči na stavu materiálu, průběžně se s lázní vytahují a kontroluje stav....
Jinak také mrtvoly nemá ani cenu ničím čistit....
Toď vše pánové.....
Moderátor
pred praxi a zkusenosti vykonneho detektorare samozrejme musim smeknout, minci jsem - jak jiste mnozi dobre vedi - v zivote nevycistil zadnou

dle meho laickeho nazoru mince zatim bezcenna neni, ale velmi zahy bezcennou opravdu byt muze. praxi nepolibeny teoretik jako jsem ja by se mozna mohl zamyslet nad slozenim koroznich produktu, ale takove teoretizovani minci samozrejme nevycisti. smele do toho, sokolici.
Registrovaný uživatel
Pěkně napsáno.
Moderátor
oliver napsal
pred praxi a zkusenosti vykonneho detektorare samozrejme musim smeknout, minci jsem - jak jiste mnozi dobre vedi - v zivote nevycistil zadnou

dle meho laickeho nazoru mince zatim bezcenna neni, ale velmi zahy bezcennou opravdu byt muze. praxi nepolibeny teoretik jako jsem ja by se mozna mohl zamyslet nad slozenim koroznich produktu, ale takove teoretizovani minci samozrejme nevycisti. smele do toho, sokolici.


Jako numismatik sbírkové mince s krásnou patinou je absolutní barbařina...
Jako amatérský detektorař spolupracující s archeology, vím že zpravidla mince ze země bez očisty nerozeznáte....take s praxe vím co má a nemá cenu čistit a jak, speciálně u měďáků....

Pokud má chrusta na Ag. Minci slézt tak sleze a je otázka jak hluboko je v minci,to ji můžete čistit sebelib a být diplomovaný archeo restaurátor....
Vtom případě (nezkušenych obav)raději opláchnout vodou a nečistit,ale zároveň neukladat
mezi sbírkové kusy,bylo by to jako pěst na oko i v případě RR.....

Omlouvám se,ale nedá mi to znovu nereagovat......
Slibuji,že pár dní budu bez příspěvků a dlouhých reakcí , jen hloupě a krátce na případné příspěvky určité osoby...
Registrovaný uživatel
Zdravim
Poprosim Vas vedeli by ste mi pomôct o aku mincu sa jedna a popripade aj urcit cenu?
Vdaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Štefan V., denár, cena v tomto stave do 20 eur.
Registrovaný uživatel
To bolo rýchle...Dík aj touto cestou.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Nikto nic? 🤔😭🙏
Registrovaný uživatel
Veď to tam máš napísané...sigur #3257.
-s-
Registrovaný uživatel
Aha tak to som nev3del ze to bola odpoved pre mna 🤪😂
Tak sa ospravedlnujem bolo to na mna asi velmi rychle dakujem
Registrovaný uživatel
Nevěděl by někdo o jakou minci jde? Napadá mě Salzburg biskupství 15... 3 Groš nebo něco podobného, ale fakt nevím... Za nasměrování přeem děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě nějaké rakouské (?) feniky... Pokud by někdo zkušenější věděl, budu velmi rád...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Poprosil bych o určení. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to batek: Salcburk, Matyáš Lang, 1/2 batzen
Registrovaný uživatel
to memorix.
První denár patří do Řezna vévodovi Jindřichu II.Bavorskému zvanému hašteřivý,ražen v období 2 vlády v letech 985-995.

Druhý spadá územně do Saska zhruba do stejného období.
Otto-Adelheidský fenik
Moderátor
Lopez1506 napsal
to memorix.
První denár patří do Řezna vévodovi Jindřichu II.Bavorskému zvanému hašteřivý,ražen v období 2 vlády v letech 985-995.

Druhý spadá územně do Saska zhruba do stejného období.
Otto-Adelheidský fenik

Obojí je mladší. Bavorsko až Jindřich IV., 1002-1009, Oto-adelaidský fenik také emise až z přelomu milénia.
Registrovaný uživatel
Dějkuju chlapi. Ten denár jsem našel velmi rychle. https://en.numista.com/catalogue/pieces151173.html Ovšem s tím fenikem si zatím nevím rady. Má z obou stran kaple přehlasované U dobově bude sedět váha i rozměry souhlasí. Mohl by mi někdo poradit dobrou literaturu na toto období, popřípadě i obšírnější. Děkuji.
Moderátor
OAP bude asi typ Hatz V, přesněji se podívám až budu mít chvilku čas.
Moderátor
OAP by měl být Hatz V:5a4 (s menší nejistotou, rub neodražený), určitě ale skupina Hatz V:5.
Podle severských nálezů snad až z doby kolem 1050, nejdříve 1025/30.
Registrovaný uživatel
Koupila jsem si do sbírky velký brakteat, pravděpodobně německý. Ve středu je příliš nepropracovaná helmice s pery a okolo je nějaký nápis. Netušíte, dle čeho bych jej mohla určit, nebo nevíte někdo o nějakém odkazu na německé brakteaty, kde bych si ho mohla najít?
Už jsem nějakou dobu pátrala po netu, ale marně...
Děkuji.
Moderátor
tady se da par vyobrazeni nemeckych brakteatu najit, muze Te to primarne nasmerovat, ale typologie to neni:

http://www.wikiwand.com/de/S%C3%A4chsische_M%C3%BCnzgeschichte#/Brakteatenzeit

po potrebne literature bych se mrknul napr. na zaklade techto clanku, ktere asi budes mit i doma (objevuje se tam casto "Schwinkowski "):

https://www.researchgate.net/publication/327864895_Hoard_of_Bohemian_and_Meissen_bracteates_found_in_Natternberg_local_part_of_Deggendorf_Lower_Bavaria

https://www.sachsen-numismatik.de/app/download/7890582275/M%C3%BCnzfund_Gro%C3%9Fenhain.pdf?t=1515353946

dost fotek je i v katalozich Künkera, ty jsou online a lze v nich rovnez fultextove hledat (PDF), coz praci urychli. Coinarchive jsi zkousela - ja obvykle zacinam tim?
Registrovaný uživatel
Škoda, že sa nepochváli aj nejakou fotkou.
Registrovaný uživatel
Ahojte občas ked natrafim na nejaky fenig ktory nepoznam tak ho musim kupit. Tie rybyčky som ešte nevidel neboli extra drahe tak som neodolal.

Tí draci okolo štítu mi pripomenuli arpadovsky stit s brvnami a uhorske mince mam rad, tak som ho pre istotu kupil tiez.

Nepomozete mi prosim s urcenim. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
tie ryby sú asi Fridrich Pekný.
Moderátor
Ty rybicky jsou hezke, hezky je i ten malicky trojlistek u toho velkeho. Mam jej take a bohuzel podobne vylomeny (malicko vic). Urceni B 209, Taf. 21, Szego 111, Szabo Gyula 117. Panovnik souhlas - Fridrich der Schöne (jako kral 1314-1330), minc. Viden. Szego je ale - aspon dle me poznamky u mince - radi pod Albrechta I.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1