Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » určení minerálu

Vykupminci.cz
Numisargo

určení minerálu

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Neví prosím někdo co by to mohlo být za nerost.rozměry jsou 32cm x 23cm x 18cm.Váha je rovných 10kg. Barva je tmavě hnědá.fotografie nezachytili přesně odstín zbarvení.Děkuji předem za identifikaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to buď taká tmavá záhneda alebo morion - obe sú odrody kremeňa:-)
Registrovaný uživatel
Ale ak je reálna farba tmavo hnedá tak je to záhneda.
Registrovaný uživatel
Děkuji mnohokrát za identifikaci.a je tedy u této odrůdy křemene možná taková to velikost a váha krystalu.nejsem odborník,ale 10kg mne trochu zarazilo.a poté bych se ještě chtěl zeptat dali se přibližně stanovit cena vzorku-pakliže nějakou hodnotu v dnešní době má.
Registrovaný uživatel
Drúzy záhnedy môžu mať kľudne 10 kg a viac, hlavne z Brazílie je to bežné. Otázne je, či Váš kúsok nie je pribrúsený, na pohľad ale vyzerá že je prírodný. Cenu určite má, pomohla by lokalita, napríklad ak by to bola česká záhneda je cena niekoľkonásobne vyššia ako pri Brazílii. Na serveri nerosty.cz predávajú podobne veľký kus za viac ako 25 000 Kč. Reálna cena je zrejme nižšia ale niekoľko tisíc to dá určite:-)
Registrovaný uživatel
Vypadá to na záhnědu. Cena je problém a prodejná nebude za moc v řádu 1-4tis. Na internetu jsou obrovské ceny, ale nikdo to nekoupí. Jde hlavně o kvalitu a poškození jestli je dobrušovaná atd.
Registrovaný uživatel
Žiaľ tu je málo zberateľov , preto aj cena hoci je tržne značná , ale reálna predajná nebude nič moc- žiaľ.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Každopádně všem moc děkuji,za čas- a informace.velice mi to pomohlo,ušetřilo spoustu času,a to zaslouží díky.Co se týče té tržní a reálné prodejní ceny-tak jsem to očekával-né přímo tu sumu ale poměr.podobně je to až na pár vyjímek s většinou sbírkových minerálu-cena za kterou se dá prodat vzorek je zhruba pětinová oproti tomu za které se podobné kusy nabízejí na internetu.mám tedy ještě poslední otázku-nebo lépe by mne zajímal názor Vás-odborníku kteří se v tomto odvětví pohybujete denně.Asi tedy není právě vhodná doba na prodej takových to kousků.Je tedy rozumné počkat nějakou dobu-třeba 2roky,nebo bude tato situace stejná nebo dokonce čím dál horší?Děkuji
Registrovaný uživatel
Jak to bude za 2 roky vám nikdo neřekne, ale obecně jsou v ceně spíš menší kvalitní vzorky, které se dají dát do vitrínky a je jich málo. Záhněd z Brazílie bude ještě dlouho dost je to jako s ametystama jsou krásné a sám nechápu, že se dá pěkná drůza koupit za pár stokorun, ale ametyst z mexika už je úplně jinde.
Registrovaný uživatel
Zdravim, jak psali už přede mnou, moc záleží na tom, odkud ten kámen je a jestli je to přírodní krystal, nebo je to opravovaný, čili dobrušovaný. Mě se trochu nezdá na předposlední fotce ta plocha úplně napravo, leskne se jinak... ale chtělo by to líp vyfotit hlavně ty plochy na špici.
Cena 25 tisíc je regulérní blbost... když někdo nasadí nesmyslnou cenu, ještě to neznamená, že to je cena tržní. Kámen je to ale hezkej, pár tisíc by určiě stát mohl. Nejsem sice obchodník, ale kamenů na lokalitách rozhodně s časem víc nebude (třeba zrovna ty brazilský doly už jsou prý skoro vyčerpaný), logicky tedy ceny budou časem spíš vyšší. Otázka je, za jak dlouho to bude a jestli má cenu čekat, když to zrovna nechceš mít ve sbírce ;)
Registrovaný uživatel
Ja by som konkrétne s touto vzorkou počkala. Teda pokiaľ ste si istý že ju nechcete do zbierky a nutne nepotrebujete peniaze. Myslím že ceny stúpnu a takáto veľkosť sa dobre predá hlavne niekomu s ezoterickým zameraním, záhnedy a krištály dosť fičia na tento účel:-) A kamenné obchody ich majú dosť draho, takže napríklad na bazoši by sa predal určite. A časom ešte za viac.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » určení minerálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1