Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ovšem bohužel ne můj.

Ale něco kapánek jiného - druhá sada virtuální sbírky GPS známek. Za povšimnutí stojí čtvrtá známka, která je variantou první známky z první sady. Jednak má kapánek odlišné barvy (modrá obloha a zelené orámování), ale hlavně se u té druhé uprostřed ztratil nápis "SPEAKING STAMP". Za povšimnutí taky stojí, že se u novějších vytratil zprostředka i nápis "GLOBEPOSTAL.SERVICE.COM/APP" a přestěhoval se tam nápis "Post only in GPS Mail Box" ze záhlaví obrázku. Jedna známka je dokonce razítkovaná - nejspíš ji odesílatel nehodil do "GPS Mail Box".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Virtuální sbírka XT 500 (s britskou vlajkou)
Všechny známky této firmy mají některé společné znaky:
1) obrazová část je rozdělena na dvě části. V levé je obrázek "něčeho", v pravé obvykle část vlajky (v tomto případě britské)
2) v dolní části obrázku je dvouřádkový nápis "Universal Mail / United Kingdom"
v dolní části druhé části pak "International Postcard" a nahoře v pravém rohu "XT 500"
3) většinou nahoře v obrázku, obvykle na střed, je jméno/název zobrazeného (např. 3× mám "Madame Tussauds"). Jediná výjimka je známka na dopise, která má název na boční straně. Je to nějaký obraz od Turnera z "National Galery".

Starší známky (ale všechny jsou samolepky) mají velké zuby, novější mají zuby menší (neměřil jsem to) s vykrojením uprostřed bočních stran. Většina známek je "razítkovaná" jehličkovou tiskárnou, u těch poslaných v poslední době se na to zjevně ale vys****. Tři a to je zvláštní, jsou přelepeny nálepkou "P.P. Swiss Post", přitom dvě z toho jsou "razítkované" - jako, nevím jestli ty jehličky lze jmenovat jako razítko, byť se to v posledních letech množí a má to tu funkci. Proč je to přelepené, to bych taky rád věděl.
Všechny, až na jednu, jsou poslané na čumkartách, na jednu větší odesílatel nalepil známky dvě (ta s tou Hepburnkou), nejspíš zbytečně.
No a jeden případ, ačkoliv "Postcard", přišel na dopise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A máme tu nový 25 ks list "Královské město Kadaň". Raději si pouštím písničku "S filatelií dnes končím, drahý můj...", tedy s kupováním nových a nových známek se stále vyšším nominále.
Moderátor
Náklad 600 ks. Cena jako taková není špatná (nebudeme prozrazovat), ale prodej jen v Kadani, což je jedna cesta (v sobotu) 450 km a skoro 6 hodin cesty. Čili 12 hodin na cestě a k nezaplacení. Hned jsem jim napsal výtku.

Jinak je zajímavý ten celoplošný podtisk, to je nóvum a poněkud mne znervózňuje to označení VZ TL 00XX, ale předpokládám, že to je z nějakého pracovního náhledu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

takže IC, popř. kultura v Kadani nepošlou jejich vlastní známky poštou? To jich asi moc neprodají ... Ale možná když se ozve víc lidí tak to přehodnotí ...
Moderátor
Anebo to nakoupí tucet Pražáků a budou to přeprodávat za dvojnásobnou cenu.
Moderátor
Další na obzoru:
http://www.sberatel.info/praga-2018-expo-nenechte-si-ujit-vydani-specialnich-privatnich-znamek/
Moderátor
Pavel_III napsal
Anebo to nakoupí tucet Pražáků a budou to přeprodávat za dvojnásobnou cenu.

Ale šak to tak udělaj také a vyděláš aj na vlak.....
Moderátor
pavlinka napsal
Pavel_III napsal
Anebo to nakoupí tucet Pražáků a budou to přeprodávat za dvojnásobnou cenu.

Ale šak to tak udělaj také a vyděláš aj na vlak.....

To ale předpokládá ten vstupní kapitál. Mám akorát vstupní deficity. :(

Ale tak, něco pro námětáře. (ne Čertoryje tentokrát nic!)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dejvy napsal
Další na obzoru:
http://www.sberatel.info/praga-2018-expo-nenechte-si-ujit-vydani-specialnich-privatnich-znamek/

Pokud to někdo ještě neví, tak ty sešitky nejsou dva, ale jen jeden, který má sudoku na obou polovicích (elegantní je levá část, fotografická je pravá). Na výstavě prodávají celý sešitek za 1500 Kč, jenže jedině ražený (tedy s namalovaným razítkem s vlnovkama) a na to se jim můžu... To fakt posrali, protože tím z toho udělali pouhopouhý bezcenný suvenýr za moc peněz.

Počkám si na doprodej za akční slevy až 75%!! :mrgreen:
Moderátor
Tak si ho kup rozstříhaný, ten je levnější :).

Mimochodem - další sešitek VZ vydalo muzeum A. Muchy; kupodivu s kresbami A. Muchy.
Moderátor
dejvy napsal
Tak si ho kup rozstříhaný, ten je levnější :).

Již bylo učiněno a bude jimi i frankováno! A pokud se mi zadaří jet do Práglu i zítra, tak možná již tam. ;)
Teda, ne fšeckyma najednou, pochopitelně.
Moderátor
dejvy napsal
Mimochodem - další sešitek VZ vydalo muzeum A. Muchy; kupodivu s kresbami A. Muchy.

Sešitek, známky Z? :shock: Nový model? 304 Kč nominále, to bude asi mastný. :roll:
Moderátor
Mám informaci, že se prodává za 750,-.
Moderátor
Potvrzuju. 750, sudoku za 3000 Kč.
Moderátor
Vzhledem k tomu, že VZ vycházejí poskákaně jak králíci (a taky se tak množí), uděláme rekapitulaci:
TL 71 - Kočáry (drahý, ale v prodeji za nominále)
ZS 72 - Jatky II (drahý, koupil to vůbec někdo?)
TL 73 - Delikomat III (neprodej)
ZS 74 - Luže (drahý)
TL 75 - Galerie tvůrců
ZS 76 - Praga (bordel s půlkama)
TL 76 - Vlašim (neprodej)
TL 78 - Afrika I
TL 79 - Afrika II
ZS 80 - Konto Bariéry (bordel s půlkama a nesmyslnýma vlnovkama)
TL 81 - Stezka Krkonoše
ZS 82 - Jirka Král (bordel s půlkama a výtvarně dost slabší)
TL 83 - Svět filatelie
ZS 84 - Sokol (výtvarně zvláštní, ale zase zajímavější jak Jirka Král, potíže s prodejem)
TL 85 - Kadaň (velmi vysoké pořizovací náklady pro půlku republiky)
ZS 86 - Mucha (vzorec pro Z?)
Čili, v dané chvíli nic nechybí!
Ale je teprve srpen a už 16 vydání. Smutné pro nás, filatelisty.

Mucha má ještě jedno nóvum - jak jest obraz přes celý okraj, je barevné i sudoku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 8. 2018, 12:10. »
Registrovaný uživatel
Čili, v dané chvíli nic nechybí!

Chybí TL(ZS)? 0049 - nebylo vydáno, zakázka byla odložena. Číselná řada VZ mezi TL 0048 a TL 0050 navazuje.
Chybí VZ 0686 která měla být pravděpodobně na zakázce TL(ZS)? 0076 o jedné známce.
Na TL 0075 (VZ 0674-0685) navazuje TL 0077 (0687-0711)
VZ 0482 z TL 0054 LIPNO I. a VZ 0507 z TL 0055 LIPNO II. je stejná.
https://www.postaonline.cz/prdata/image_5272.jpg
Moderátor
Tak VZ 0049, to víme už dávno, ale netýká se to tohoto roku.
Číselná řada známek, jak ne/jdou za sebou je kapitola sama pro sebe a nikdy jsem ji nijak zvlášť neřešil. Má to sice svou informační hodnotu, ale ta není úplně podstatná. Navíc nesedí/nenavazuje ani podle data vydání, ani podle jednotlivých TL/ZS.

Potíž je spíš v tom, že některé VZ jsou extrémně těžko sehnatelná (ty prachy na to má jen málokdo) a jiné nejsou vůbec.
Moderátor
Jedna značně neobvykle a druhá místně účelově použitá VZ (obé řádně prošlé):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stezka Krkonoše v "provozní" podobě na pohledu (CM). Asi to tam tůristi běžně používají.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ÚJ!!! (nové)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
NAVŠTIVTE NAŠE STEZKY!! Asi tak by se dal přeložit význam frankatury. Akorát že si při návrhu dali pozor aby nebyl stejný úhel pohledu, takže soutěž "najdi 10 rozdílů" odpadá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud by někoho zajímaly nějaké další informace o těch PohlednicíchOnLine, tak v tomto, trochu sebechlubném, článku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přehršel různých VZ "co dům a pošta dala", neseskládaný pele-mele. Je mezi nima i ten pražský, jak jsem o ňom psal výše, že bude frankováno - ten s Karlovým mostem, teda 2× s mosteckou věží aneb prakticky ten samý motiv ve dvojím provedení. A jeden půjčený (půjčené jsou i některé jiné) s Hradčanama a s Kadaní, která zdálky vypadá skoro stejně jako ty Hradčana. Pěkné, se budu muset asi taky přičiniti. A výročí nádražní pošty ve Štatlu. To je moje dílko. Nebylo úplně snadné najít dvě známky s motivem s Brnem související. A na začátek jedna Vlastní s obálkou s natištěnou známkou. Proč vlastně pošta (vydavatel) úplně rezignovala na obálky? Taková "A" by se i šikla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

A VZ Vlašim se uvolňují do prodeje ... ovšem za divokých a diskriminačních podmínek pro občany ze vzdálenějších míst a těžce pracující. Sice prodejní místo má otevřeno i v sobotu, ale jen v sezóně ale ta je do 15. září, což už jaksi taky bylo.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 9. 2018, 20:23. »
Registrovaný uživatel
Zdravím,

no ... dne 17. září nám bylo s radostí oznámeno že do 15. tohoto měsíce jsme si mohli dojet koupit známky i v sobotu ... tom mi trochu připomíná Cimrmany ... ale tady to bohužel k smíchu není. Ještě že do konce listopadu si tam můžu dojet osobně v pracovních dnech ... :P

Citovat
Počínaje dnem 23. října vyplácejí se zálohy zásadně pátý den předchozího měsíce nebo dva dny po následujícím týdnu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1