Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zdenek Kratochvíl, prosba o přibližný odhad ceny obrazu

Vykupminci.cz
Numisargo

Zdenek Kratochvíl, prosba o přibližný odhad ceny obrazu

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o názor k obrazu ol.pl. z r.1906 od Zdenka Kratochvíla. Jestli je možné poradit, zda se s prodejem tohoto obrázku obrátit na kamennou aukční siň, nebo na nějakou internetovku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bylo by zajímavé zjistit , které konkrétní místo autor namaloval. Myslím, že byste pak mohl uspět s nabídkou na odkoupení obrazu učiněnou příslušné regionální galerii nebo muzeu.
Registrovaný uživatel
Karlova Huť?
https://berounsky.denik.cz/galerie/pohlednice-z-minulosti-kraluv-dvur-20190312.html?mm=9613109&back=1197246752-129-3&photo=3
Registrovaný uživatel
Jedná se o Vysokou pec v Králově Dvoře, vyčteno ze štítku na zadní straně obrazu. Je zvláštní že jsem v žádné aukční síni nenašel prodávané dílo tohoto malíře. Ale podle příspěvků, asi nenašel nikdo. Děkuji za všechny příspěvky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o Vysokou pec v Králově Dvoře, vyčteno ze štítku na zadní straně obrazu. Je zvláštní že jsem v žádné aukční síni nenašel prodávané dílo tohoto malíře. Ale podle příspěvků, asi nenašel nikdo. Děkuji za všechny příspěvky
Registrovaný uživatel
Zdeněk Kratochvíl

(nar. 7.12.1883, zemřel 14.10.1961 v Praze)

Na rozdíl od Preislera pocházel Kratochvíl z velmi dobře situované rodiny. Jeho otec, Emil Kratochvíl byl ředitelem železáren, podporoval na studiích Jana Preislera a přál si, aby i jeho syn se stal malířem. Zdeněk Kratochvíl maloval impresionistické obrazy a hlavně ilustroval. Věnoval se i karikatuře. V letech 1930 - 1941 působil jako profesor na UMPRUM v Praze. Těžiště jeho tvorby spočívalo v ilustracích beletristických děl a velkou měrou tak přispěl k vytvoření krásné české knihy.

https://www.kraluv-dvur.cz/vyznamni-rodaci/ds-6492
Registrovaný uživatel
Děkuji za poskytnuté informace, Fajn dny
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jsou to skutečně Králodvorské železárny, konkrétně vysoká pec č.1.

Tuto tématiku už roky sbírám. Pokud byste zvažoval prodej obrazu přímo bez nabídnutí do aukce, ozvěte se mi, prosím, na viktor.macha@centrum.cz. Mám velký zájem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Zdenek Kratochvíl, prosba o přibližný odhad ceny obrazu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1