Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Zelena 20h a 10h známka Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

Zelena 20h a 10h známka Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Smith.
ospravedlnujem sa, je to moja chyba ked som si nevsimol, ze zuby boli schovane pod znamkou. Teraz som ich vyrovnal a je to ok.

Vdaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V poho
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith,
a dobre som to identifikoval ako RZ, ci nie?

Vdaka
Registrovaný uživatel
Pre Stefanos532:

Pekne zdravím,
Mozem ta poprosiť o tvoj názor, ci to moje meranie (5h modrozelenú) je správne, kedže som si preštudoval knihu p. Karaska a nenašiel som hodnotu 13 1/2 (iba láva vertikálna vykazuje skor 13 3/4) a prikláňam k tomu ze ta známka ma RZ (pripadá mi, že každý roh je iný).

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Este 2 snímky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na mém obrázku 4C (ŘZ 13 3/4) si prohlédni rohy, které mohou vzniknout, ale taky nemusí, můžou ti pomoct s rozlišováním perforací. Více informací o průběhu tisku a perforací najdeš v úvodu příručky Hradčany 5h tmavě zelená I až VI na http://www.filaso.cz/prirucky-knihtisk Tvoje známka s propagačním razítkem je podle mne HZ 13 3/4 : 13 1/2. Princip měření podle zoubkoměru máš správný, já osobně ho používám minimálně a velké zkušenosti získané praxí nemám. K určení mých známek používám srovnávací metodu pomocí vzorových ověřených známek. U perforací A a C je třeba měřit opravdu pečlivě, protože u nich lze lehce dojít k špatnému určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pre stefanos532:

Ďakujem ti moc krát za odpoved, musím si to nejako osvojiť (hlavne pochopiť), idem si pozrieť ten link a dúfam že mi to pomôže lepšie rozlišovať.
Registrovaný uživatel
Zdravim.

znamka na obrazku je prosim Vas HZ alebo RZ? pytam sa preto (myslim si ze to je HZ lebo vsetky rohy mi pripadaju na nej rovnake) lebo nie som si isty.


dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
... (myslim si ze to je HZ lebo vsetky rohy mi pripadaju na nej rovnake)

:roll: Ako povedal Lenin ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Robi13 napsal
... (myslim si ze to je HZ lebo vsetky rohy mi pripadaju na nej rovnake)

:roll: Ako povedal Lenin ...


Pre Brett:

velmi zaujimava odpoved..., kazdopadne som si isty, ze plati obojstranne:
- Ja (Robi13) naucit sa rozpoznavat zubkovanie
- Ty (Brett) naucit sa odpovedat na otazku prip. nereagovat na nu

kazdopadne dakujem za ochotu
Registrovaný uživatel
Robi13 - budem k Tebe otvorený a úprimný - dúfam, že to oceníš a posunie ťa to či už vo filatelii, alebo v inej oblasti života ďalej ...
Ja proste neverím, že si tak blbý, ako sa tu prezentuješ. Svedčí o tom okrem iných aj príspevok #33. Začínam mať silný pocit, že si tu robíš z ľudí srandu a "dobrý deň". Mňa neber do úvahy, ale tie vysoko odborné a neoceniteľné rady zo strany odborníkov na tomto fóre čo si tu dostal (bezplatne) si nevážiš a berieš to ako samozrejmosť !!!
Tie Tvoje kecy, ako si tie rady vážiš a ako všetkým ďakuješ ... bla, bla, bla ...
ZOBUĎ SA !!!
Máš dve možnosti: Buď si tie rady konečne vezmeš k srdcu a budeš pánu Bohu, ďakovať za toto fórum a za tých odborne zdatných ľudí, čo sú Ti tu ochotný NEZIŠTNE poradiť a pomôcť, aby si sa posunul ďalej, alebo to vzdaj a nájdi si inú zábavku (štrikuj, háčkuj, vyšívaj ...).
PS: A neďakuj mi. Bolo by to z Tvojej strany neúprimné a pokrytecké ...
Registrovaný uživatel
Brett napsal
- blbý..., Tie Tvoje kecy, ZOBUĎ SA !!! Máš dve možnosti, Mňa neber do úvahy, ale tie vysoko odborné a neoceniteľné....,(štrikuj, háčkuj, vyšívaj ...). Buď, alebo a neďakuj


pre Brett:

doddie, smith, stefanos532 a zoubek-05 mi tu na fore velmi pomohli (a to dokonca aj s literaturou) ale to sa teba netyka. Rozhodne je zaujimavy a v celku ma pobavil tebou odporuceny vyber novych zabaviek ale v pohode nesudim ta. a na zaver ako to ma zoubek-05 na konci napisane "Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení."
Registrovaný uživatel
Príspevok #27 + 28 ...
Na ten link si sa nepozrel - všetko tomu nasvedčuje ... Viacerí na tomto fóre už prišli na to, že dobre mienené rady smerované na Teba sú zbytočné plytvanie časom ...
Moderátor
Robi13, Tobě nějak v zápalu uniklo že tohle fórum není pro pobavení, ale má sloužit filatelistům získávat od zkušenějších kolegů rady a pomoc. Co se týká Tebe, v Česku máme takové hezké přísloví - něco o házení perel sviním. Pokud vyjmenuješ Ty, kteří Ti pomohli, ale jejich rady si nebereš k srdci, sedí to na Tebe jako ulité. Máš tady otevřeno několik témat, ale každé je zaplaveno Tvými příspěvky kde do nekonečna měříš zoubkování. Navíc na známkách, které svojí kvalitou patří do odpadkového koše. Mne - a myslím si že i ostatní - by velice zajímalo co vlastně hledáš a doufáš že najdeš? Nějak nechápu smysl Tvé práce.
Registrovaný uživatel
Požičal som si ten obrázok z príspevku #33 a zahral som si takú hru – dosaď správne guľôčky ...
Zatiaľ som dosadil len štyri horizontálne trojice guľôčiek ;)
Kto dosadí ďalšie štyri vertikálne trojice a určí druh zúbkovania? Robi13 môžeš začať ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blazek007 napsal
Robi13, Tobě nějak v zápalu uniklo že tohle fórum není pro pobavení, ale má sloužit filatelistům získávat od zkušenějších kolegů rady a pomoc. Co se týká Tebe, v Česku máme takové hezké přísloví - něco o házení perel sviním. Pokud vyjmenuješ Ty, kteří Ti pomohli, ale jejich rady si nebereš k srdci, sedí to na Tebe jako ulité. Máš tady otevřeno několik témat, ale každé je zaplaveno Tvými příspěvky kde do nekonečna měříš zoubkování. Navíc na známkách, které svojí kvalitou patří do odpadkového koše. Mne - a myslím si že i ostatní - by velice zajímalo co vlastně hledáš a doufáš že najdeš? Nějak nechápu smysl Tvé práce.


Pre blazek007:
Vzhľadom na to že si z krajiny vepřo, knedlo a zelo, tak predpokladám že máš blízko k sviniam keďže ich používaš aj v porekadle, ktorý v princípe hovorí o tom, že perly nepatria sviniam ale rozhodne tiež nie do rúk toho čo ich tým sviniam háže!

A teraz pre teba dve porekadl, ktoré sa ti budú páčiť a hodia sa ti:

1- V živote ťa do problémov dostanú odpovede a nie otázky.
2- Aj rozbité hodinky ti dvakrát denne ukážu správny čas.
Registrovaný uživatel
Robi13 - nebudem komentovat tvoj POSLEDNY prispevok na tomto fore,lebo ja dufam že je to ozaj tvoj posledny.
_______________
Registrovaný uživatel
robi13 to si dosť prepískol! Nemôžeš len tak niekoho takto uražat ked majú pravdu! Sú to odborníci a majú dlhoročnú prax vo filatelií!
Registrovaný uživatel
Zdravim.

Nahodou som v mojom Rakuskom albume nasiel tieto 3 hradcany a iba ma zaujima, ci:
- v pripade 10h som ju spravne identifikoval ako HZ 11 3/4?
- v pripade prvej 5h ze ma predlzene hrebenove zubkovanie?
- druhu 5h si netrufnem, hlavne kvoli pravemu hornemu rohu (vyzera ako RZ)

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ano
Áno
To nevidno, že ten pravý horný roh je poškodený? Ja to vidím aj zo scanu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dakujem za odpoved. a ohladne tej tretej s tym poskodenym pravym rohom, tak to poskodenie neviem identifikovat (este nemam vytrenovane oko asi), ale si skusenejsi a verim tvojmu usudku.

Robi13

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jestli neumíš identifikovat utržený - poškozený roh, tak to je hodně smutné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Hradčany » Zelena 20h a 10h známka Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1