Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 1 Koruna 1947 Al

Vykupminci.cz
Numisargo

1 Koruna 1947 Al

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,

Našel jsem tuto minci včera na poli. Je již značně sešlá. Dle mého názoru by mohla být pravá. Může někdo můj názor potvrdit či vyvrátit? Případně má vůbec nějakou hodnotu v takovém stavu?

Děkuji všem za jakoukoliv reakci.

Hezký den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jakou ma hmotnost?
Moderátor
Minci ocištete pod tekoucí vodou,pouze jí promněte v prstech, v žádném případě k čištění nepoužívejte kartáček ,hadr ,či jakoukoliv pomůcku, můžete použít nějaké běžné tekuté mýdlo, které z mince pečlivě smyjte,následně mici fénem osušte, případně osušte jemným papírovým ubrousekem.
Takto očištěnou minci pak pod denním světlem nafoťte,pokuste se o co nejkvalitnější a dostatečně velké fotografie, včetně hran a fotografií mince v mírném náklonu, také vložte detailnější foto letopočtu.
Kvalitní fotografie jsou zásadní k přesnému určení..
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za rady. Zkusil jsem vodou s mýdlem odstranit co šlo. Výsledek je takový viz foto. Snad to již půjde lépe vidět i přestože stav mince není moc dobrý. Znovu bych tedy poprosil někoho zkušeného zda je schopen říci jestli je mince originální a případně jakou by mohla mít hodnotu v aktuálním stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Za mne by s fotografií mohlo vše souhlasit, jemné vroubkování, pravidelnost hrany okruží, také letopočet efekt nedoražení ve spodní části zejména u hvězd je to trochu znát i stopy koroze , což by odpovídalo ,že se opravdu jedná o nález.
Na druhou stranu se mi nechce věřit, že by jste na poli našel tak vzácnou ražbu,zkušební ražbu,ikdyž je známo, že tyto zkoušky se v malém množství do oběhu dostaly...
Každopádně doporučuji kontaktovat a navštívit nejbližší pobočku ČNS
https://www.numismatici.cz/pobocky/. Kde vám minci podrobně prozkoumají, bohužel s fotografií vzhledem k značné korozi to nelze..
Můžete také navštívit prodejny akční společnosti jako Aurea Praha,Macho & Chlapovič, nebo v Brně Filatelie,numizmatika Klim ...
Registrovaný uživatel
Můžete se vyjádřit k této minci?
Raději ji sem dám, aby tady zůstala
Děkuji
https://aukro.cz/1-koruna-1947-hlinik-7052912241
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/1-koruna-1947-hlinik-7052912241

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Moderátor
Martine za mne mince vypadá v pořádku, podezřelé se možná mohou jevit drobné výstupky, však po zvětšením na Aukru lze rozeznat, že se jedná o typickou vadu materiálu,která se vyskytuje u těchto mincí, také u al 5 korun s tehdejší doby.
Bohužel není k dispozici foto hrany k posouzení.

Jen pro úplnost doplním, že tyto mince al koruny se razily až v letech 1950-1953 mylným nedopatření zaměstnanců mincovny bylo krátce použito starší razidlo 1947.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 11. 1. 2024, 21:35. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše mince » 1 Koruna 1947 Al

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1