Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kč chybotisk ?

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 Kč chybotisk ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat u profíků, dostalala se mi při oběhu do ruky 1000 rok 2008 kde okénkový ochranný proužek je ve vrchní části schovaný pod tisk a není vyokénkovaný až nahoru. Má tato bankovka nějakou chybovou cenu a nebo jde o běžnou bezcennou chybičku ? Díky za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rekl bych, ze na tom nic zvlastniho neni.

Viz napr
http://www.amince.cz/index.php?a=detail&d=441&PHPSESSID=e07c9e4673f87ea6c8fed8725779820e
Registrovaný uživatel
Utratit :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
potřebovala bych jen malou informaci. Jde mi o Okénkový proužek s mikrotextem. Otázka zní: "musí být tento proužek zapuštěný v určitém předepsaném místě? Je povolená nějaká maximální odchylka? myslím tím vzdálenost od...(třeba - hlavy Emy Destinové na bankovkách 2000 Kč z 2007" ? Nejsem numismatik, snad jsem se vyjádřila trochu srozumitelně.., ale vy jste zde chytří, určitě pochopíte, co jsem tím myslela. Předem díky za odpověď. Radka
Registrovaný uživatel
U každé bankovky je vždy dána specifikace všech rozměrů s předepsanou +- odchylkou. Týká se to i proužku.
Registrovaný uživatel
Díky majkle, může ta odchylka být v centimetru? milimetry bych ještě pochopila.
Registrovaný uživatel
umístění proužku je nahodile odlišné i o více jak 10mm...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Důležitá věc: je-li odchylka +/- 5mm, pak se dvě bankovky klidně mohou lišit o centimetr.
Registrovaný uživatel
Díky moc za informace.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kč chybotisk ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1