Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kčs 1985 - nový typ ???

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 Kčs 1985 - nový typ ???

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
uzke a siroke seriove cislo pri 1000 korun 1985 ser. C:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dost nelogicke...ale vyzera tak ze 1000-ky do C42 maju "uzke cislovanie" a od C43 maju siroke...
Registrovaný uživatel
numszi, máš dobré oko! Zdá se, že to tak bude. Večer bych sem dal pár svých kousků, ale od pohledu je tam rozdíl. C42 mám taky (č. 0... a 6....) a tam je v obou případech hodně malá mezera oproti vyšším sériím.
Registrovaný uživatel
Tady jsou slibované obrázky. Napadlo mně, jestli to nemůže souviset s jinou věcí: na začátku svého působení tady na fóru jsem se na cosi (hlava děravá už neví na co) v souvislosti s 1000/1985 ptal - tuším, že šlo o odlišné barvy podtisku nebo intenzitu podisku či co. Byly u toho i obrázky. Dotaz zůstal bez odpovědi - a teď ho nemůžu najít. :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a C43-ky su uz "siroke"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
dost nelogicke...ale vyzera tak ze 1000-ky do C42 maju "uzke cislovanie" a od C43 maju siroke...

Mimochodem, je správný údaj v Bajerovi, že série C byly C01 - C90? Pokud ano, proč zrovna 90? Nezdá se mi to ničím rozumným dělitelné (maximálně tak 3 nebo 6), aby se dalo určit, kolik cedulí bylo na archu. Série U přitom Bajer uvádí jako U01 - U24.

Jediné, co mě napadá, je C01-C21, C22-C42 (2x21), zlom, C43-C66, C67-C90 (2x24) a série U už jako násobky 24. Tisklo se až do U48 (tištěné kolky).
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 14. 7. 2012, 14:05. »
Moderátor
majkl napsal
Mimochodem, je správný údaj v Bajerovi, že série C byly C01 - C90? Pokud ano, proč zrovna 90?

seria c90 existuje na 100%, typicky kolkovane (ceske) 1000-ky maju
vysoku seriu.
Moderátor
majkl > série C měla proti následující sérii U jinak rozložený arch - myslím, že to snad bylo 9x5 (?) - zmiňoval to tu snad někde Šenfi (v souvislosti s tabulkou, kde bylo vidět, jak se tiskly jednotlivé řady sérií během let).

Jinak to, čeho si všiml Numpszi jsem zachytil už jsem si všiml i u 10/1986 ... série V (vyšší čísla), měly taky takhle zhuštěný číslovač série - ale nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a u 1000/85 jsem si toho nevšiml dříve vůbec
Moderátor
už jsem to našel, kde se to řešilo - https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vzacnost-serii-brunovskeho-emisie_post_-142246#post142246
Moderátor
Brett napsal
Acme, na I. hárku bolo len 18 bankoviek a na ostatných vrátane s. U bolo už 24 kusov, preto nám to nesedelo.
I. hárok 01-18
II. hárok 19-42
III. hárok 43-66
IV. hárok 67-90

hmm, zaujimave...
Registrovaný uživatel
Na tabulku jsem zapomněl, ale když jste mě na ni upozornili, tak jsem (zběžně) prošel, co mám, srovnal to s tabulkou a tady je výsledek (číslo znamená kontrolní číslo, v tabulce je uvedeno rozpětí tištěné vždy v daném roce):

10 s Hviezdoslavem:
V68, číslo tištěné v roce 1986 série úzká
P02, číslo tištěné v roce 1988 série široká

20 s Komenským:
mám série E03, H10 (tam se to blbě určuje) a H82 a všechny se zdají široké

50 se Štúrem:
F56, číslo tištěné v roce 1989 série úzká
F78, číslo tištěné v roce 1990 série široká

Ještě to prozkoumám podrobněji a zveřejním skeny.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 14. 7. 2012, 16:11. »
Moderátor
50 Kcs 1987
uzke a siroke cisla:`

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a "hranica" je pri F56 - F57

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
a C43-ky su uz "siroke"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Ten obrázok nevylučuje možnosť, že napríklad séria C66 nemôže mať "úzky" číslovač ... môže ...

numpszi napsal
a "hranica" je pri F56 - F57

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tento obrázok zasa nevylučuje možnosť, že napríklad F29 môže mať už "široký" číslovač alebo, že F84 môže mať ešte "úzky" číslovač ...
Moderátor
Brett napsal
Tento obrázok zasa nevylučuje možnosť, že napríklad F29 môže mať už "široký" číslovač alebo, že F84 môže mať ešte "úzky" číslovač ...

treba najst kontrapriklad, cakam...
Moderátor
Brett, 50-ky z 1987 su cervene.... pravda alebo nie?
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Brett, 50-ky z 1987 su cervene.... pravda alebo nie?

Numpszi - takáto debata, či je červená ... Ak podľa Teba existuje dôvod, prečo by nemala platiť moja hore uvedená teória, tak proste jasne napíš prečo. Ak som napísal hlúposť, tas sa nemám problém ospravedlniť, že som niekoho zavádzal...
Moderátor
Teoria je spravna, pokial neexistuje kontrapriklad.
Vyrok "50-ky z 1987 su cervene" je pravdivy, lebo neexistuje protipriklad,
cize nepozname ani jednu 50-ku v inej farbe.
Registrovaný uživatel
Numpszi, nejak to nechápem. Ty odo mňa, žiadaš, aby som niečo dokazoval. Veď ja som nič netvrdil. Len som napísal, že to nevylučuje tú možnosť a že teda tá možnosť existuje. Naopak Ty, keď niečo tvrdíš (že "hranica" je pri F56 - F57), tak by si to mal dokázať ... nie ja ...
Jediná možnosť ako sa dá dokázať že tú hranicu tvoria sériové čísla 56 a 57 je tá, že nájdeš bankovku so sériovým číslom F29-56 a kontrolným číslom 999999 a bankovku so sériovým číslom 57-84 a kontrolným číslom 000001
Moderátor
vies dokazat ze (vsetky) 50-ky z 1987 su cervene?
Registrovaný uživatel
Pánové, neblbněte: jde přece o to, že se nejspíš tiskly všechny série jedné desky současně, takže když je např. F66 9..... široká, je třeba se ptát, jak vypadá libovolné F třetí desky s čísly 0-8.... Copak se to nedá říct "normálně"? :roll:
Mimochodem, numpszi, psal jsem mail - připomínám se, aby nezapadl do spamu. ;)
Moderátor
numpszi napsal
vies dokazat ze (vsetky) 50-ky z 1987 su cervene?

napisem odpoved: neda sa dokazat! (matematicky)
Nemame moznost skontrolovat vsetky 50-ky z 1987
ci maju cervenu farbu alebo nie.
Odkial vieme ze (vsetky) su cervene?
Neexistuje protipriklad, nikto nevidel este 50-ku v inej farbe....

Povedzme, v katalogu Bajer mame pri 1kc 1919 ze serie 110-120
(pravdepodobne) neexistuju... preco? nikto nenasiel protipriklad!
(intervaly cisel v katalogu Karasiewicz....tiez dobry priklad)
Moderátor
summa summarum:
- Teoria je spravna, pokial neexistuje kontrapriklad.
- Nikto nepotrebuje matematicky dokaz.
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 14. 7. 2012, 22:03. »
Moderátor
řekl bych, že to půjde podle archů

u těch 1000/85 by to vypadalo, že od III. archu se dávaly čísla série široká. u těch 50 Kčs ... na archu byly 01-28, 29-56, 57-84 ... takže taky od III. archu byla široká čísla, u 10 Kčs, kde jsou na archu série 01-35, 36-70 je u obou archů písmene V úzká série, u P (a následně J) už široké.

20 Kčs - první písmeno E (viděl jsem série E07, E08, E12) - vše široké, stejně tak 100 Kčs/89 ...

z této úvahy bych si dovolil tvrdit, že u padesátek bylo vše do série F56 999999 tištěno s úzkou sérií a od F57 000001 úzkou (obdobně u 10 a 1000)
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 14. 7. 2012, 22:12. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 1000 Kčs 1985 - nový typ ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1