Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1000k/1919 Hnedotisk

Vykupminci.cz
Numisargo

1000k/1919 Hnedotisk

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zajimal by me Vas nazor na cenu tehle bankovky. Dle mych informaci by jich snad melo byt jen 1000kousku

Jen pro upresneni foto:
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1) není to bankovka, ale pouze upomínkový tisk z originální matrice líce původní bankovky.
2) nevím, jestli bylo jen 1000 kusů, řekl bych (dle výskytu na aukčních serverech a na aukcích obecně), že mnohem více.
3) co si pamatuju, tak se to prodávalo kolem 5000 Kč.
Registrovaný uživatel
informaci o 1000 kusech mam od stareho americkeho deduly od ktereho jsem to kupoval, jaka je realita nevim, jinak jsem ji mockrat na aukcich nevidel, kdysi davno co si pamatuji byla na Odklepnuto za 7 tis kc a co se tyce slova "bankovky" tak nejak vsemu rikam "bankovky"
Moderátor
ten horizont, ve kterém jsem ji vídával je cca 3 roky zpět (celkem asi 10 ks) - různí prodejci, různá místo (aukro, ebay, sálovky...). myslím, že právě někdo tuto zrovna kritizoval, že je zbytečně nadsazena vzhledem k roku tisku (1988 )... sám ji nemám a ani jsem nějak nesháněl, beru to jako takovéty jubilejní/reklamní tisky, které dělá každá tiskárna - maximálně tak jako zajímavost
Registrovaný uživatel
Ja ji koupil asi pred rokem a pul za celkem dobry peniz, ve skutecnosti vypada lip nez na obrazku, navic je to natistene na stejnem papire jako originalni bankovka a stejnou tiskarskou metodou. K reklamnimu tisku bych ji rozhodne neprirovnaval :)
Registrovaný uživatel
viděl jsem před několika lety nabídku tiskárny ABNC, kde byla nabízena spolu s dalšími bankovkami z různých států. Je možný , že se dá koupit dodnes.
« Poslední úpravu provedl(a) jhkr v 17. 9. 2009, 6:03. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1000k/1919 Hnedotisk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1