Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10h - 1953

Vykupminci.cz
Numisargo

10h - 1953

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Určitě se to tu již řešilo. Je nějaký osvědčený způsob na spočítání vroubků na této minci? Mám jich doma opravdu hodně ale nevím jak to počítat...
Registrovaný uživatel
Na stránkách olivera:
http://www.richtera.cz/numismatics/
viz zajímavosti-fígle.
Registrovaný uživatel
Super! Díky moc.
Registrovaný uživatel
A ještě když už jsem u těch 10 haléřů. Jak jsou ceněné?
Registrovaný uživatel
Cena se velmi liší podle zachovalosti - příklad z posledních aukcí ČNS Kroměříž a Nummus Olomouc:
Draženy byly Leningrad a Kremnica spolu jako jedna položka:
Kroměříž, stav 0-1, vyvolávačka 500,- - neprodaly se.
Kroměříž, stav 1/1, prodaly se za 420,-
Nummus Olomouc, stav RL, prodaly se za 1500,-
Registrovaný uživatel
Tak to jsou velmi zajímavá čísla... Děkuji za info
Registrovaný uživatel
Zdravím, jak je to s platností starších (cca 1994-95) katalogů českých a slovenských mincí? dostal se mi do ruky jeden, kde je uvedená hodnota tohoto desetníku kolem dvaceti korun ve stavu 0/0, což je docela rozpor s tím, co se uvádí v tomhle topiku.Díky za odpověď
« Poslední úpravu provedl(a) Giftmacher v 8. 4. 2009, 9:20. »
Registrovaný uživatel
Katalog(tedy cena obchodníka) nemusí mít s reálnou cenou skoro nic společného, ale bez přesného příkladu to nelza říci přesně...
Registrovaný uživatel
Giftmacher napsal
Zdravím, jak je to s platností starších (cca 1994-95) katalogů českých a slovenských mincí? dostal se mi do ruky jeden, kde je uvedená hodnota tohoto desetníku kolem dvaceti korun ve stavu 0/0, což je docela rozpor s tím, co se uvádí v tomhle topiku.Díky za odpověď


Rozlišujme 1953a RR nebo 1953b (Kremice)
Předpokládám, že se cena vztahuje ke Kremické ražbě.

Jak již psal kolega, cena je vždy vyvážením nabídka x poptávka.

Mimochodem, ještě to tu nepadlo, ale Lenigrad se dá poznat i podle tvaru lístečků a zdá se mi i podle síly mince ( Lenigrad je silnější). Ideální je mít mince vedle sebe pro porovnání ..
Registrovaný uživatel
No, vzhledem k tomu, že se jedná o kopaný nález, předpokládám, že to bude Kremnická ražba a počítat vroubky se mi nechce :)
Každopádně díky za info ;)
Registrovaný uživatel
mam ich tiez kopu a neviem ako ich pocitat pls na tej stranke som to tiez nenasiel napiste sem alebo poslite presny link na tej stranke dakujem moc
Registrovaný uživatel
ambrosius skusim to porovnat xD ale ja som asi hluchy xD
Moderátor
Při doplňování obsahů do databáze jsem narazil na tento nákres rozdílů Leningrad a Kremnica v roce 1953.

Obrázek vložený uživatelem

Snad Vám to k něčemu bude.
Registrovaný uživatel
To se určitě hodí.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Při doplňování obsahů do databáze jsem narazil na tento nákres rozdílů Leningrad a Kremnica v roce 1953.


Zajímavé. Z jakého zdroje nákres pochází?
Moderátor
Sběratelské zprávy pobočky v Hradci Králové č.67. Článek od J.Šůly Varianty československých mincí vzoru 1953, ročník 1953.

Velmi pěkný článek. Bohužel není tak starý, aby se zde mohl uvést celý. :?

Na osmi stránkách velmi pěkně popsány rozdíly.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Při doplňování obsahů do databáze jsem narazil na tento nákres rozdílů Leningrad a Kremnica v roce 1953.

Obrázek vložený uživatelem

Snad Vám to k něčemu bude.

Dá se takhle odlišit i 25 hal 1953 ?
předem dík za odpověď
Registrovaný uživatel
Rozdíl by tam měl být, ale lepší je se podívat na 25. Nahoře Kremnica, dole Leningrad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky moc rozdíly jsou podobné jako u 10 hal ale ta 25 je jiná na prní pohled
Registrovaný uživatel
Tak jsem zkusil nafotit pod lampou...

Obrázky:

Kremnica

Obrázek vložený uživatelem

Leningrad

Obrázek vložený uživatelem

Kremnica

Obrázek vložený uživatelem

Leningrad

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, ohledně těch variant 10h 1953 Lenin a Krem. Tak jsem dlouho čučel do alba, hledal jsem co se dalo a zatím mě frčela mince na Aukru- koupit či ne. S tím lvem to je pravda, Leningrad má u lva krátký jazyk -neprochází, končí u zubů). Všechny další ročníky včetně 10h 1953 Krem. mají ty jazyky až ke krku. Mě to stejně nedalo a ty vroubky jsem musel přepočítat 139 u Leningradu. 130 u Kremnice, Dál jsem pak na té minci Lenin postrádal na několika listech hlavní žilku, Kremnice je mají....pak je tam pod jedním listem ohnutá větvička...držím se toho jazyka (ten rozdíl platí i u 1h, 3h, 5h, 10h, 25h)- a těch vroubků. Tuhle minci si už lupou dlouho prohlížet nebudu..uff Nakonec se ty varianty prodaly za 350Kč..ušetřil jsem. Lenost se nevyplácí... 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 10h - 1953

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1