Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » 10kc s pretiskom

Vykupminci.cz
Numisargo

10kc s pretiskom

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Robi13, je vidět že ohledně známek, které jsi zdědil, jsi naprosto bezradný. Během týdne jsi tady vyřešil, pokud dobře počítám, 3 známky, o kterých jsi doufal že z nich uděláš nějakou raritu. Pokud budeš tímto tempem pokračovat nadále, můžeme se těšit že tohle vlákno bude Tvými "objevy" zaplaveno na několik let.
Moderátor
Doddie- Brett myslel podstatu té věty.
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
Z tej istej serie z roku 36, mam dotaz ohladne L. Podebrady a Olomouca:

LP- 4kc Katalog nespomina, jestvuje aj farebna odlisnost. Posudte sami.
Ol- 5kc Katalog spomina vertikalne (svisle) pruhy na zadnej strany, osobne nic take tam nevidim, ale posudte sami.
- tusim ze vo vsetkych pripadoch katalog spomina ojedinely vyskyt hnedej farby na zadnej strany znamky, cize su moje znamky podla vas dostatocne hnede (zadna strana) lebo ja to fakt neviem posudit?

Vdaka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Zdravím.

zaujímavé je, toľko vstupov a názorov ste všetci poslali ale ani jeden, ktorý by sa venoval priamo téme a otázka, kt v nej odznela.
Moderátor
Známky nie sú hnedé. Je to štandardná farba lepidla. U 4Kč na tvojej fotke nevidím farebný rozdiel skôr u 10 Kč Bratislava.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ďakujem ti Smith za odpoved
Registrovaný uživatel
doddie - vďaka, ale z toho príspevku (#17) som citoval v tom mojom príspevku #23
pavlinka - vďaka ;) (príspevok #27

Robi13 napsal
Letecká 4kč známka

To je odpoveď pre mňa. To vlákno som si prečítal znovu a nikde som v ňom nenašiel odpoveď na moju otázku z príspevku #23 ... No nič necháme to tak ... Viem aj inak tráviť čas ...
Registrovaný uživatel
Smith.
Otázka bola smerovaná k polepu a pruhovaniu, a dole uvedená poznámka je k tej 5kc.
Lep: bezbarvý až mírně nažloutlý (výjimečně nahnědlý)se svislým pruhováním
Moderátor
Opakujem majú štandardnú farbu lepu, aj tá 5 Kč.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Čtyři pruhy jsou v lepu, u této série by měly být všude. Například u známek 216 až 220 jsou známky bez pruhů a s pruhy a rozdíl v ceně je výrazný. Jde o nějaký otisk válečků při výrobě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Brett,

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/letecka-4kc-znamka_post_-429497#post429497
#7
Registrovaný uživatel
No nič ... necháme to tak.
Registrovaný uživatel
Barevné rozdíly jsou u této série úplně běžné. Ale rozhodně nic nezkazíš, když je dáš vedle sebe, aby rozdíly vynikly.
Registrovaný uživatel
Stefanos532.

veľmi pekne ďakujem za priamu a jasnú odpoveď, a dovolím poslednú otázku. Na horných dvoch tie pruhy su ľahko viditelne (tie ktoré si označil)ale Pri 5kc (spodné 2) sa uvádzajú vertikálne pruhy namiesto horizontálnych, ale ja tam nevidím žiadne pruhy, iba som chcel vedieť ci to vidíš rovnako ako ja?

Ďakujem
Registrovaný uživatel
Měly by tam být 4 svislé pruhy nebo aspoň náznak otisků. Pokud tam opravdu nic nenajdeš, může se jednat o poškozený či reparovaný lep. O variantě bez pruhů nic nevím a nezbyde ti nic jiného, než se obrátit na někoho zkušenějšího než jsem já.
Registrovaný uživatel
Urobil som sken 2400 dpi a máš pravdu, a je tam presne 5 vertikálnych pruhov. Mal som si to všimnúť skor, ospravedlňujem sa.
Registrovaný uživatel
stefanos532,
posielam snimky tych znamok vedla seba ako si navrhol...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslel jsem to trošku jinak, napsal jsi, že známky chceš pouze prodat ale po špatných zkušenostech s navštívenými filatelisty, předpokládám, nedůvěřuješ lidem ani na tomto fóru a proto jsi se rozhodl ověřit každou jednotlivou známku zvlášť, aby tě někdo neoškubal. Bohužel potřebné znalosti nemáš a musíš shánět informace, kde se dá. Jestli ti můžu doporučit, vykašli se na to hledat nějaké nedokonalosti na běžných známkách a soustřeď se jen na ty drahé. Finanční efekt ti nenahradí ztracený čas hledáním jehly v kupce sena. Tou poznámkou, dát je vedle sebe aby vynikly barevné rozdíly, jsem myslel, že každý zájemce si radši koupí album se známkami, kde uvidí jak jsou odborně seřazeny, z kvalitních skenů si může posoudit kvalitu známek atd. Když dáš běžné známky do veřejné aukce docílíš spíše vyšší cenu. U drahých známek si musíš ověřit pravost a najít si kupce, buď to zvládneš sám nebo pomocí nějakého prodejce za provizi.
Registrovaný uživatel
Stefanos532,

obrovska poklona a moja ucta, som rad ze si ma pochopil a neodsudil za to ze som otvorene napisal svoj nazor a postoj k fila ako konicek. vcera som iba trocha pozeral archive tem a skoro kazdy chcel vediet ihned cenu a ak ju nedostal tak bol podrazdeny... ja sa aspon snazim a ver mi, ze vzdy si hovorim hmmm to to nemoze byt ta vzacna a draha a preto idem po detailoch skor ako po cene.

Dakujem ze si mi to takto napisal a mas pravdu, kazdopadne mne fakt tych takmer 8 tyzdnov vo fila problematike rozsirilo obzor z pohladu historie. Raz za cas mozno pridam nejaku temu... uvidime.

Zatial sa maj krasne,
Robi
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Finanční efekt ti nenahradí ztracený čas hledáním jehly v kupce sena.

To je pravda. Ale ak sa aj niekto rozhodne hľadať tú ihlu v kope sena, tak základným predpokladom úspechu je vedieť, ako ihla vypadá ...
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
m1234.

Osobne som sa tu nikdy nepýtal na cenu tej ci onej znamky, koniec koncom nie vždy vzácny exemplár znamená drahý exemplár ale to vy asi viete resp mali vedieť, to je za prvé. Za druhé, vy posudzujete bez toho, aby ste mali dostatok relevantných informácií o tej situácii, a síce Vás je do toho nic, ale vysvetlím a hádam že sa Vám rozsvieti žiarovka potom.

3 zberatelia a 1 znalec (nik z nich nepoznám) sa mi ozvali kvoli zbierke, ktorú som získal (podotýkam, ze som ani nikoho nepožiadal o ohodnotenie ani žiaden inzerát som nedal a pod.) a prípade niekoľkých známok z ČSR a AT sa každý z nich pozastavil a na zaver (okrem iných hlúposti dajte album a do týždňa Vám ho ohodnotiť atd) tak každý z nich (pri ktorých sa všetci na chvíľu zastavili) bol ochotný ma zbaviť toho bremena a aj ked su podľa nich bezcenne, tak boli ochotný za ne dat celkom niekoľko stovák EUR (trocha divne). Tie som tu ani neukázal, nepredal a už hlavne viem presne ich hodnotu, ktorá je mnoho násobne vyššia.

Na záver Vám ďakujem za názor, ktorý je pre mna irelevantný ale hlavne neobjektívny.
Mna by celkom zaujimalo ako sa možu k niekomu kto nič neponuka,neinzeruje nasačkovat 3 zberatelia a 1 znalec .Dalej by som rad videl a určite i viacery tu na fore tie znamky ktorych cena je mnohonasobne vyššia ako stovky €.
_______________
Registrovaný uživatel
M1234.

zaujímavé je, ze za ten čas co navštevujem toto fórum, tak ani jeden jediný krát si neprispel s odpoveďou k hocakej téme, kt som napísal a mávnutím čarovného prútika si sa zrazu objavil od príspevku #17 tejto témy str.1 , takze logicky nevidím dôvod aby som vyhovel tvojej zvedavosť a ukazovol ti tie, kt majú vyššiu hodnotu (nemám záujem ta o nic presviedčať) a rovnako nevidím dôvod aby som tebe objasňoval okolnosti z môjho súkromia, do ktorého ma každý tu vstup zakázaný. A mimochodom, nebudem Plytvať čas na tie, ktoré uz mam overené ale venujem ho tým o ktorých neviem nic (a to je veľmi vela známok) a tomu sa hovorí effective time management do ktorého žiaľbohu táto moja odpoved nepatrí.
Moderátor
Uff, niekto je riadne povýšenecký.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
M1234.

zaujímavé je, ze za ten čas co navštevujem toto fórum, tak ani jeden jediný krát si neprispel s odpoveďou k hocakej téme, kt som napísal a mávnutím čarovného prútika si sa zrazu objavil od príspevku #17 tejto témy str.1 , takze logicky nevidím dôvod aby som vyhovel tvojej zvedavosť a ukazovol ti tie, kt majú vyššiu hodnotu (nemám záujem ta o nic presviedčať) a rovnako nevidím dôvod aby som tebe objasňoval okolnosti z môjho súkromia, do ktorého ma každý tu vstup zakázaný. A mimochodom, nebudem Plytvať čas na tie, ktoré uz mam overené ale venujem ho tým o ktorých neviem nic (a to je veľmi vela známok) a tomu sa hovorí effective time management do ktorého žiaľbohu táto moja odpoved nepatrí.
Krasne napisane,takže odpoved na moj prispevok je pre teba "neefektivne využitie času".Dufam že tento tvoj slogan "effective time management" si tu osvoja všetci ktory by chceli na tvoje predškolacke otazky odpovedat.A že som ani raz neodpovedal na tvoj prispevok nie je pravda,tu je napr.moja reakcia na tvoj prispevok 108
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/razitka_post_-430935#post430935
_______________
Registrovaný uživatel
Pre m1234.

Citujem seba "A mimochodom, nebudem Plytvať čas na tie, ktoré uz mam overené ale venujem ho tým o ktorých neviem nic (a to je veľmi vela známok) a tomu sa hovorí effective time management do ktorého žiaľbohu táto moja odpoved nepatrí." Takze vylož si to ako ti bude len vyhovovať. Ak by som mal dostatok fila. Skúsenosti a toto by som si prečítal od teba tak určite by ma to nahnevalo ale vzhľadom na to že netajím sa nedostatkom skúsenosti a informácií tak je to práve tvoje hanba že sa takto chováš, k človeku ktorý ešte len pátra po info. Toto som nevymyslel ja ale omnoho múdrejší ľudia ako si ty alebo ja alebo kto Koľvek ďalší povedali že najhoršieho otázka je tá ktorú človek nepoloží. Rovnako ako v prípade člena/moderátora Blažek007 už nebudem reagovať ani komentovať ani odpovedať na čokoľvek čo s tebou súvisí. A áno pomýlil som sa a skutočne si iba raz reagoval na jeden môj príspevok vid. obrazok

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
m1234 - "nesmieš byť taký hrubý a musíš reagovať elegantnejšie - nie ako v tej chlubírne razítok" 8)
Pozri sem a vezmi si príklad z Vol70 a jeho reakcie ( príspevok #8 ). Elegantne sa mu poďakoval za ponuku a citlivo naznačil v akej téme sa nachádza 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » 10kc s pretiskom

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1