Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » 1945 Odznaky

Vykupminci.cz
Numisargo

1945 Odznaky

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nemohu dohledat žádné info. o těchto dvou odznaků a tak se obracím na Vás. Poradil by někdo o co se jedná a zda-li to má nějakou hodnotu ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oba odznaky jsou zcela jasné, pokud se na ně podíváte a =čtete. Mně se to až tak nezdařilo, neb takovéto fotografování, předpokládám mobilem jsem naučil i svého psa a dělá to lépe.
Jsou to vlastenecké odznaky vzpomínka na převratové období. Mohl by jste to alespoň napsat? Co to tam je, ale přesně. Odznaky nejsou náhodou puncované? Celkem zajímavé. Prosím ten popis.
Registrovaný uživatel
Chtěl bych vidět jak Váš pes dokáže fotit myslím že by stálo třeba sním jít do cirkusu, prosím Vás nesrovnávejte mne z nějakým psem bohužel nemám telefon za 20tisíc aby mi dokázal zaostřovat z 5cm dálky řekl bych že to nezvládna ani ten Váš . Děkuji už nepotřebuji poradit zajdu si na slušnější fórum.
Moderátor
Bez urážky. Odpověděl jsem Vám. Rád zopakuji. Odznaky jsou zajímavé a vztahuji se k 2. odboji. Mohl jste a byl bych rád pokud to uděláte, opsat co je tam napsané. Symbolika je jasná, partyzán s puškou v ruce, druhou drží státní prapor, jen prostě nedokáži přečíst co tam je napsané.
Pochopitelně pejsek je symbolika můj šikovný pejsek Vás zdraví a prosím o ty nápisy. Děkuji :mrgreen: .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obvykle je to tak, že telefon je na telefonování, na fotografie je fotoaparát. Kvalitní makro fotky mobilním telefonem nikdy neuděláte. :'(
Registrovaný uživatel
První odznacek si myslim ,že se týče 2.narodniho odboje. Mozna neco s barikadama..nejakej upominkovej odznak. A ten druhy bude vlastenecky taky spominka na druhy narodni odboj. Jestli by byli k mání,nebo na výmenu,rad bych se domluvil. Ja to sbiram. Tusim ze ten první je tedka na aukru. A jinak Altmann to nemyslel spatne,ono to jinak vyzní kdyz je to napsano,jako kdyby vam to rekl osobne mozna s usmevem :-)
Registrovaný uživatel
Zdravím, chápu to, ale včera jsem asi nebyl zrovna v náladě na nějaké vtípky. Odznaky jsem fotil cca 10minut aby byli zaostřené apod. Nejsem amatér něco nafoceno již mám. U toho prvního odznaku na levé straně S.D.O a B.Z.B vpravo naspáno Praha a dole 5.-9.V-1945 . Není to moc vidět stejné jako na fotu . Možná by Vás ještě zajímal tento Diplom řekl bych že se vztahuje právě k odznakům jestli jsou z brigád .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je zřejmé, že to k sobe patří. Dnes již nedokáži přesně rozšifrovat ty zkratky na odznaku. Ale jako komplet to rozhodně má svoji cenu (morální i finanční). Je to ve velmi pěkném stavu a je to zcela jasně památka na boj při obraně Prahy. Jistě k tomu patří i ten český lev. Hodně dlouho jsem se dekoracím II. národního odboje věnoval, ale toto jsem neviděl. Na dekretu je zajímavé jméno, ale to zde nebudu rozebírat.
Závěr: Pěkná a ceněná památka !
Registrovaný uživatel
Jen pro porovnání ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal...asi barikady.
Registrovaný uživatel
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak bych to chtel :-D :-D
Registrovaný uživatel
Pokud by jste se chtěl domluvit tak mne můžete kontaktovat na email davihanus@seznam.cz , já Vám tedy zatím všem děkuji za aspoň nějaké info. dokázal by někdo cca stanovit nějakou cenu za tento komplet ?
Registrovaný uživatel
Byl bych rad kdyby jsme se domluvili. Napsal jsem vam email.
Registrovaný uživatel
S - Sdružení D - domácího O - odboje a B - Bojovníci z B - barikád

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » 1945 Odznaky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1