Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 slovenské koruny 1993 - varianty

Vykupminci.cz
Numisargo

2 slovenské koruny 1993 - varianty

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani napsal
:roll: :roll:
tomi odkiaľ máš ten náklad 1c 2012?

http://www.burza-minci.com/node/42774
Registrovaný uživatel
mikroskop

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fajné. ;)
Tak je to tak ako som tipoval pri počte,ktorý uvádza eucotv.Ale nerozumiem tomu.
V 2009 sa vyrazilo prakticky rovnaké množstvo meďákov.5 centoviek do dnešného dňa je stále dosť a 1 centoviek sa "prirazilo" snáď 140 miliónov.Aj pár 2 centov,možno 90 mil. :roll: To sa tak tratia vzhľadom k tomu,že to ľudia nechcú,či čo? Ale to nie sú starosti pre moju hlavu.Ten,kto to robí,asi vie,prečo to robí.
Cvakni ten sadový 1 chechták 2012,pokiaľ svieti slnko v Košicoch tak ako u nás.Je tma ako v pr.... :D
Dobrá by bola fotka aj s "nesadovým"
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Predbehol si ma,ešte som si to nepozrel.
Idem na to.Dík.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak tu sa môžem "chytiť" len koncov liniek.
Sú 321012,dole body,takže som asi ulovil mincu pre sady.Preto bola skoro ako nová :roll: .Je to varianta,ale nie taká,akú by som chcel-nechcená.Toto je razené vedome,razidlom,ktoré si odbúchalo 45tis.mincí a malo by ísť do večných lovíšť.Zvláštna logika.Nemuselo to však byť až také drahé.Stačilo použiť reverz z iného ročníka.Na dvoch lisoch za nejakých 5-6 hodín (za šichtu)-vymaľované.Ak je rozdiel aj na averze,tak tam to takto nemohlo byť.Som z toho blb...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ja si myslim, ze razidlo sa pouzije dalej...teda jedno razidlo na proofky, jedno-dve na sady a potom sa pouziju na bezne obezivo...hmmm? chce to foto aj proofky, tu vsak nevlastnim
Registrovaný uživatel
Nemotaj mi hlavu.. :roll:
Ale možné to je.Aj tak asi razidlo dlho nevydrží.Koľko? 100-150 tisíc?
Keď odhadovali počet Špan.CC 2009-veľké hviezdy,tak myslím dospeli k číslu 75.000.Podľa mňa si mysleli,že razidlo bolo len jedno a pri priemernej životnosti razidla im vyšlo toto číslo.Aj keď v razidlách (v životnosti) na rôzne nominály-materiály-sú určite rozdiely,určite nie sú nesmrteľné.Tak je celkom možné,že špeciálne razidlá na rok 2012 razením dorazili. :D a mince niekde v obehu sú.
Mrknem na jar keď sa roztopia záveje,budú ich hromady...
Celý obrázok averzu a reverzu nemáš tomi ?
-s-
Registrovaný uživatel
v tomto pocasi, pri takom svetle...hmmm, asi nem, skusim zajtra
Registrovaný uživatel
Dobre. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
lepsie to dnes neviem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vďaka tomi,naháňam ti robotu..
Toto je ten zo sady.Potreboval by som ho spolu na fotke s obyčajným.
Takto neodhadnem,či je glóbus väčší,alebo rovnaký,prípadne iné rozdiely.
Z kvalitou fotiek sa netráp,viem,že sa to zle fotí.Na porovnanie stačí aj horšia fotka.Trebárs spolu s iným ročníkom.
Ja som teraz odfotil pár kusov.Je tam zastúpených 5 ročníkov:09,12,14,15,16.
A 2012 tam vidím,pretože je iný.Je tam 2x.Vidíš ich?
Tak mi ešte pls odfoť ten tvoj vedľa nejakého iného,alebo aj viacerých.
Ktoré sú tie 2012?Všímaj si veľkosť a "reliéfnu výšku" (???? :D ) glóbusu a jeho vzdialenosť od okraja mince.Aj jednotka je vyššia (vystúplejšia) a je na nej ako keby priehlbina.Sú tam aj iné znaky,glóbus je najľahší.Celý ten obrazec na 2012 bude pravdepodobne menší.
Skener by bol presnejší,nemám žiadny statív,takže tam určite sú nejaké nezrovnalosti.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani - ja sa v tejto problematike vôbec nechytám a nie je to moja kávička :D
Ale iné som chcel - fandím ti! Je vidieť, že si do toho "zažratý" a že ťa to baví. Nie som zástancom zbierania "koliečok a papierkov" s cieľom vyplniť prázdne miesto v zásobníku, alebo v albume. To bádanie a samovzdelávanie (vo všetkých oblastiach zberateľstva) je to krásne. To objavovanie nového, nepoznaného (tým nemyslím bádanie ala Robi13 :) ). Sám som bol a sčasti aj som v tomto aktívny pri Československých bankovkách a nie len pri nich. A tým nemyslím nejaké profesionálne bádanie. Páči sa mi ten "zápal pre vec".
Rád tu na fóre čítam príspevky podobne "náruživých" bádateľov. ;)
Keď to pôjde takto ďalej, tak ťa v budúcnosti čaká určite aj nejaká tá publikačná aktivita, alebo minimálne spolupráca s odborníkmi na euromince ;)
Registrovaný uživatel
Skôr pohreb... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
K variantám slovenských mincí: Existuje i varianta 50-haliera 2007 s malým a velkým podpisem "Z" a "z". Pro variantu je i jiná struktura skály a vlnek. Z cca 105 těchto mincí jsem našel 15 ks varianty. Takže je jich asi poměrně hodně. Snad to tady ještě někdo čte...poslední příspěvek r.2016.
Registrovaný uživatel
Niekto určite číta.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 slovenské koruny 1993 - varianty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1