Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20 Kč 1994, série B

Vykupminci.cz
Numisargo

20 Kč 1994, série B

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevite nekdo, u jakych cisel serie B je prouzek prehozeny a zluty papir (viz obrazek)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Posun pásku ke kraji nastal při tisku první desky série B01-B35. Prošel jsem 170 kusů z této desky s následujícím výsledkem:
čísla 000.001 - 425.165 - pásek uprostřed
501.448 - 999.999 - pásek nalevo.

Ve zbývající mezeře to není jasné protože mám například pásek uprostřed u 431.880, a naopak pásek nalevo už u 425.561. Tam někde bude přechod, ale nebude čistý.

Zřejmě v této mezeře nakládali starý a nový papír jak se jim dostal pod ruku. S tím samozřejmě přímo souvisí i barva papíru.

Posun rozhraní může být směrem nahoru i dolů. Tolik materiálu zas nemám :-)
Registrovaný uživatel
ZetPe - koncom roku 2011 ste mal zaznamenanú 466450 už s pásilom naľavo a teraz "až" 501448 ... ;) Ale, keďže hárky papiera chodia do STC už s pásikom, tak ako píšete obsluha stroja ich tam nemusela dávať "poporadí", tak ako do STC dorazili ...
#654 - https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie_post_-161827#post161827
Registrovaný uživatel
to Brett: Díky za upozornění. Procházel jsem jen dublety co mám po ruce a do seznamu věcí co mám v bezp. schránce u KB jsem zapomněl juknout.

Takže správně platí ten vámi přidaný odkaz na příspěvek z 11.11.2011.
Registrovaný uživatel
Tu sa dočítate o príčine posunu pásiku na hárkoch viac...
http://www.nbs.sk/_img/Documents/_PUBLIK_NBS_FSR/Biatec/Rok1994/BIATEC_1_1994.pdf

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 20 Kč 1994, série B

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1