Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » 200 Kč 1994 chrám sv. Víta v Praze (PROOF) !

Vykupminci.cz
Numisargo

200 Kč 1994 chrám sv. Víta v Praze (PROOF) !

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolik myslíte, že má tato mince hodnotu http://www.aukro.cz/item201448734_200_kc_1994_chram_sv_vita_v_praze_proof_.html

Nyní je dražena na aukru ?!?!
Registrovaný uživatel
Okolo 35 000,- Kč

Vtipné je, že v roce 1993 stála 450,- Kč :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Ty kokso! tak to je pálka :(! Veľmi tomu nerozumiem, ale to sa naozaj za pár rokov môže proofka vyšplhať tak hore? Pozeral som to len zbežne, ale mám pocit že ide o 200,-Kč. Ak sa tu niekto venuje proofkam, resp. moderným minciam, naozaj úprimne rád by som vedel čo je na tejto minci také zvláštne. Ja by som za ňu dal asi tak liter.
Registrovaný uživatel
Nevim co je na ní tak zvláštního. Náklad 2 500ks (nějaké mají i menší a jsou daleko levnější). Snad jen jedna malá zvláštnost je, že byla ražena ve Vídni.
Administrátor
Panove to cumim. Ta mince se opravdu tak vysplhala? Zajimave co trh prinasi. Takto rapidni skok je snad mozny jen v numismatice. To u filatelie tak casto nevidime - dokonce bych rekl, ze vubec. Ukazuje se, ze nove mince jsou vyhodnejsi i jako investice nez nove znamky. Nove znamky se v aukcich prodavaji i pod nominal predstavte si. Takze kolegove zavist pracuje :-). Nejde ani tak o cenu, ale kdyz uz za neco dam sve penize - i kdyz je to konicek tak bych nerad, aby cena sla spis dolu nez nahoru. Ach jo....
Administrátor
Asi prejdu na mince :-)
Moderátor
tak, keby som ju kúpil vtedy za tých 450, teraz by som sa tešil. Ale aby som pravdu povedal, za tie peniaze za ktoré sa teraz draží by som ju teraz určite nekupoval. Mňa potešia i ďaleko lacnejšie mince. A dokonca uvažem či je to ešte zberateľstvo alebo už iba biznis.
Registrovaný uživatel
baron napsal
Kolik myslíte, že má tato mince hodnotu http://www.aukro.cz/item201448734_200_kc_1994_chram_sv_vita_v_praze_proof_.html

Nyní je dražena na aukru ?!?!


To je zrovna mince, ktera ma presne takovou hodnotu, jakou je ochoten zaplatit nejvetsi blazen :)
Registrovaný uživatel
facctory napsal
tak, keby som ju kúpil vtedy za tých 450, teraz by som sa tešil. Ale aby som pravdu povedal, za tie peniaze za ktoré sa teraz draží by som ju teraz určite nekupoval. Mňa potešia i ďaleko lacnejšie mince. A dokonca uvažem či je to ešte zberateľstvo alebo už iba biznis.


No jo, ale co kdyby ses dostal do situace, ze by Ti jako jednina chybela k tomu, abys mel vsechny pametni Ag mince od roku 1993 vys? Ja bych asi zacal setrit :) A potesi urcite i levnejsi mince, me tesi cokoliv co si do sbirky poridim, at uz je to za 50 kc nebo za 10000.. Byznis se z toho urcite stava, ale myslim ze se stane driv nebo pozdeji z kazdeho sberatelstvi.. Sberatele jsou ochotni za svoje konicky nekdy dat cokoliv a lidi, kteri se na nich budou snazit vydelat tady byli, jsou a bohuzel i budou..
Registrovaný uživatel
Celkom pekny narast ceny :-) Ceskym ale aj slovenskym proofkam sa momentalne dari... Zdenku mozem ta ale ubezpecit, ze to zdaleka nie je pravidlo. A co sa tyka predaja "pod nominal", deje sa to aj s mincami. Platne mince zrejme nikto pod nominal predavat nebude, ale uz take federalne 10 koruny sa daju zohnat aj pod nominal. Ked zohladnis aj inflaciu vyjde ti to ako velmi zla investicia...
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
rihav napsal
facctory napsal
tak, keby som ju kúpil vtedy za tých 450, teraz by som sa tešil. Ale aby som pravdu povedal, za tie peniaze za ktoré sa teraz draží by som ju teraz určite nekupoval. Mňa potešia i ďaleko lacnejšie mince. A dokonca uvažem či je to ešte zberateľstvo alebo už iba biznis.


No jo, ale co kdyby ses dostal do situace, ze by Ti jako jednina chybela k tomu, abys mel vsechny pametni Ag mince od roku 1993 vys? Ja bych asi zacal setrit :) A potesi urcite i levnejsi mince, me tesi cokoliv co si do sbirky poridim, at uz je to za 50 kc nebo za 10000.. Byznis se z toho urcite stava, ale myslim ze se stane driv nebo pozdeji z kazdeho sberatelstvi.. Sberatele jsou ochotni za svoje konicky nekdy dat cokoliv a lidi, kteri se na nich budou snazit vydelat tady byli, jsou a bohuzel i budou..



Já se s Tvými názory plně ztotožňuju :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Mne, vassilijovi a určite aj Tomovi chýba v zbierke pražský groš Ladislava Pohrobka. Určite by sme boli ochotní dať do pľacu aj niekoľko tisíc. Neviete niekto o nejakom? :)
Moderátor
archy, až koľko tisíc? kde je hranica???
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Mne, vassilijovi a určite aj Tomovi chýba v zbierke pražský groš Ladislava Pohrobka. Určite by sme boli ochotní dať do pľacu aj niekoľko tisíc. Neviete niekto o nejakom? :)


...vykrást muzeum ? :)

Archy... zrovna se dívám na ten materiál co jsi mi poslal, teprve teď se mi živě dostal do rukou :) Alespoň vím, že večer mám co číst...

MOC TI DĚKUJI !
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
facctory napsal
archy, až koľko tisíc? kde je hranica???


Numismatika nezná hranic :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
robbie, ale zná, len u každého je nastavená nejak inak :D
Registrovaný uživatel
Tak jste mi zrovna připoměli s tím kolik je kdo ochotný dát za minci... že jsem zrovna asi před pár desítami minut měl čest držet v ruce 1KG zlata slitého do mince za půl milionu...

...tak se mě pan dodavatel ptal jestli to nechci, tak jsem říkal že ne, že by se mi to nevlezlo do alba :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie, to si dobre spravil, do albumu by sa ti to ozaj nevliezlo a čo potom s tým?
Ohľadom toho Pohrobka; asi budem musieť naozaj vykradnúť Národní... Tá minca má o "niečo" väčšiu hodnotu ako ten 1kg zlata :)
Moderátor
Archy, ked ťa nechytia, mysli aj na ostatných... :mrgreen:

Robbie, ked tú 1kg mincu niekto vyrobil, určite predpokladá že sa aj predá....ale z Teba je asi sklamaný :lol:
Registrovaný uživatel
No vzhledem k tomu že Pohrobkových grošů jsou snad všeho všudy čtyři kusy, tak jejich cena půjde do závratných výšin. To já třeba mít zbytečný milión....tak si koupím nové auto :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item202157883_10_kc_1993_vzacna_male_kc_televizni.html#photo

sakra... to má někdo štěstí...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Taky už tu aukci sleduji. Hledat nepřestávám - příští bude moje !!!!!!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
Topa77 napsal
No vzhledem k tomu že Pohrobkových grošů jsou snad všeho všudy čtyři kusy, tak jejich cena půjde do závratných výšin. To já třeba mít zbytečný milión....tak si koupím nové auto :mrgreen: :mrgreen:


Jenom dva... co jsem tak četl :) Jeden je v Národním muzeu a druhý ve Vídni...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Teď nevím, ale mám pocit, že jsem to někde četl.. ale možná tam byly započteny snad i tlusté groše nebo tak něco
Registrovaný uživatel
Mince svatovítského chrámu v kvalitě proof (z leštěných razidel) slouží jako reprezentativní dary svatovítské kapituly - je jich mezi sběrately velmi, velmi málo. Zbytek mincí v BJ (bankovní jakosti) se prodával standardně za 450 přez pobočky ČNS a pod.

P.S.: Mince v etuji nemusí být proof!!! :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o mincích » 200 Kč 1994 chrám sv. Víta v Praze (PROOF) !

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1