Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 25h 1932

Vykupminci.cz
Numisargo

25h 1932

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ma nekdo detailni fotku originalniho 25h 1932??? V literature Gejzy Chlapovice je pouze perokresba a na aukcich je kazda druha přelitá.....

V Kremnici v te dobe vyrazili odrazek pro komisi a pak rozjeli nultou serii, kterou zdemontizovali ( pred tim jeste probehly dalsi navrhy, ktere byly zamitnuty - ty pomineme )

Nevite nekdo, proc se zdemontizovali a jestli byly ze stejneho razidla, jako odrazek pro komisi???

Dostal se mi do rukou jeden 25h 1932, ktery mel prumer 21,33mm a nepatrne slabsi nez 25h 1933 ( ktery ma mit prumer 21mm) Co si o tom myslite???
Kdyz si premerite vyse zminenou perokresbu v Chlapovicove knize, tak zjistite, ze je take nepatrne vetsi a tam jsou fotky 1:1.....
Registrovaný uživatel
podla mna s tym sam nic neurobis...daj to overit znalcovi ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jsem myslel, ze tady jsou znalci:-)........ Kazda numismaticka spolecnost ma svoje soudni znalce a protifalzatorske komise a porad pousteji do oci bijici falesne mince do drazeb.....

Je jasny, ze kdyz je vetsi nez 25h 1933, tak neni z 25h 1933 prelita na 25h 1932. To by to muselo byt uplne falsum.

Chtel bych proto jen videt fotku zarucene praveho 25h 1932 pro porovnani ( jestli nekde nejsou publikovany fotky z muzeii a tak ) a kdo co o teto razbe vi.
Registrovaný uživatel
Patason snad poradí... on na to má papír :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Ten co jsi dostal, tak asi nebuude pravý, ale až příjde večer patason, tak by ti něco mohl říct
_______________
na té fotce nejsem já
Registrovaný uživatel
:D NumJenik tak vsetko vzdy pekne zhrnie ze uz neni co k tomu napisat 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Patason nejde a nejde..... rad bych dodal, ze tu minci jsem videl u jednoho stareho sberatele, ktery me, mladsiho kolegu, pozval na navstevu. Vubec netusil, ze ta mince ma jiny prumer. Na podloznim listku mel napsano 21mm. Minci mel v umelohmotne kapse a nejspis ji nikdy nevyndaval. Ja jsem chtel porovnat vroubkovani a polozil jsem pres pouzdro 25h 1933 a tak jsme zjistili, ze je 25h 1932 o neco vetsi. Pote jsme jej opatrne vyndali a zmerili digitalni posuvkou.
Rozhodne toto neni pripad, jako posledne, kdy se tady diskutovalo o 25h 1932 za 1Kč. To bylo fakt usmevne:-)

Jeste jednou opakuji muj nazor: kdyz je vetsi nez 25h 1933, tak nemuze jit o castecne falsum s nedovolenou upravou letopoctu. A pokud si nekdo vyhral s vyrobou razidla a razi uplna falsa, tak proc jich ted nemam hromadu, jako hlinikovych 1Kc 1947, 5Kc 1952, 3h 1962 a 10h 1963 s teckami. Taky asi proto, ze CuNi neni mekky jako hlinik a jen tak se z nej tezko verohodne falsum da udelat. Navic zmineny 25h 1932 jsme meli pod mikroskopem se zvetsenim 60x a prohlizely vsechny detaily a neprislo nam nic podezreleho.I vlasova spojnice mezi 2. pismenem K ve slove ceskoslovenská a perlou v perlovci tam je.......
Registrovaný uživatel
:roll: zeptejte se Kacafírka. :twisted:
Registrovaný uživatel
Tak Patasone, jak to vidis??? Reknes nam k tomu neco?? Díky
Registrovaný uživatel
Radula:pokiaľ máš záujem o stopercentnú istotu objednaj sa do múzea Kremnickej mincovne.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 25h 1932

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1