Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 3 hal 1953

Vykupminci.cz
Numisargo

3 hal 1953

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, při porovnávání 3haléřů z roku 1953 jsem si všiml, že některé mají lístky napravo od 3 jinak. Výskyt je asi 1:1. 3haléře 1954 mám pouze v první "variantě" - jedná se tedy o různé mincovny (Leningrad x Kremnica) nebo jen variantu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V roce 1953 byla provedena neslavná měnová reforma.
První dodávka mincí byla tajně přivezena z mincovny v Leningradě (1 h, 3 h, 5 h, 10 h a 25 h).

Rozdíly jsou popsány v rozdílech jazků lva viz starší příspěvek

Odpovídají nákresy vašemu určení?
Registrovaný uživatel
Pokud myslíte obrázek, kde jsou jazyky, tak tam je nakreslen pouze 1, 5 a 10 h. Kremnické ražby u těchto 3 nominálů mají jazyk až do tlamy, ale nikde jsem nevyčetl, zda je to "pravidlo".
Registrovaný uživatel
Máte pravdu. 3h zde není uveden. Přečetl jsem si znova článek a je jisté, že součástí dodávky je i 3h, jak jsem popisoval u předchozího příspěvku. Popis rozdílů jsem nenašel, pouze jakási "obecná pravidla":
- kremničtí lvi mají výrazně nižší reliéf
- u krenické ražby je počet vroubků menší

Vychází mi to, že 3h z Lenigradu existuje, možná někdo z kolegů má lepší informace
Registrovaný uživatel
zkusit počítat vroubky... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
0 a 0 ;)

Ale ten jazyk asi bude platit i u zbývajících dvou, jenom u 25 h mám pocit, že je to skoro nastejno (ale tam je ještě vzdálenost 2 a 5 třeba).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 3 hal 1953

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1