Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » 5 korun 1952

Vykupminci.cz
Numisargo

5 korun 1952

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostala se mi do ruky 5 korun 1952 (Al). Jak poznám jestli to není nějaká pozdější ražba, padělek atd.
Registrovaný uživatel
no ja mam z roku 1932
Registrovaný uživatel
¨No a taky mám 1928a,1929,1930 a 1938 ale můj problém s tou hliníkovou z 1952 to neřeší :-))
Registrovaný uživatel
Pokiaľ môžem poradiť,skúste zatelefonovať do mincovne Kremnica určite majú svoj archív návrhov a razieb.
Registrovaný uživatel
tak na tuto otazku by som aj ja chcel vediet odpoved... u 3h 1962, resp. 10h .1969. sa to snad da poznat podla stavu materialu, "novorazby" su väcsinou lesklejsie, kedze neziskali prirodzenu patinu a znaky pouzivania obehom. Ale kedze 5 Kcs 1952 v obehu nebola nikdy, tak to neviem.
Registrovaný uživatel
JA MAM TEZ DOMA TU 5 KORUNU,AL,1952,KTO VIE AKO SA DA ZISTIT CI JE PRAVA,ALEBO FALZUM??
Registrovaný uživatel
vlcak1 napsal
Dostala se mi do ruky 5 korun 1952 (Al). Jak poznám jestli to není nějaká pozdější ražba, padělek atd.
NO TO ANI JA NEVIM..SI ZAREGISTROVANY NA POKECI??AK ANO,NAPIS NA NICK JAJKO04,ZBIERAS TIEZ MINCE??
Registrovaný uživatel
Pravá 5K-1952 se pozná za prvé tyto mince nebyly nikdy v oběhu taže musí být v krásném stavu, za druhé material je lesklí novoražy jsou šedé ,za třetí obláčky jasné a zřetelné v neposlední řadě drážky v erbu pod lvem rovné ,čisté zřetelné.
Registrovaný uživatel
v tomhle topicu je to přesně popsané http://sberatel.com/diskuse/topic.php?id=1345

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » 5 korun 1952

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1