Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 5000 K 1919

Vykupminci.cz
Numisargo

5000 K 1919

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mili kolegove sberatele,

rad bych vyjasnil nektere debaty s kamarady, ktere uz me trochu unavuji. Muj nazor: bankovka byla stahovana z obehu, bylo spocteno, ze se jich 98 nevratilo.

Nekteri tvrdi, ze soucasnych 27 perforovanych mezi bankami a sberateli, jsou tyhle z tech 98. Ale to prece neni pravda !!! Tech 98 co se nevratilo jsou znicene a ztracene kusy, ktere dodnes nikdo nenasel !!! NEPERFOROVANE !!!

Tech 27 perforovanych pochazi z tech nekolika set tisic vracenych bankovek, banka podle me vybrala ty pekne, kolik, to asi nikdo nevi a udelala sady pro reditele, vyznamne bankere atd .... PTAM SE TEDY, JAKY JE VAS NAZOR ???????
Registrovaný uživatel
já mam stejný nazor, ty ztracené by nemohli být perforované..
Moderátor
Už jsme to tu jednou řešili, jen to nemůžu najít. A myslím, že jsme se shodli, že ze všech vydaných se pouze 98 ks nevrátilo (tzn. nestáhly se zpět do banky). Současné známé kusy jsou tedy z těch, které bylo možné perforovat, tzn. z těch, které se vrátily. Takže:
1) někdo klidně může najít někde tu neperforovanou bankovku ve stavu N (mizivá naděje, čistě hypotéza, ale mohlo by to tak být). Stejně tak někdo jiný může vytáhnout 1000 ks perforovaných z těch co se vrátily (to už přeháním, nicméně nevím, zda existují přesný počet těch, co byly perforovány a znovu opustily sběrné místo)
Moderátor
napsal jsem to, jak to mám v povědomí - celkem zajímavé články (celkový počet emitovaných kusů, popis těch, které se vrátily mezi sběratele atd.) jsou v časopise Notafilie (tuším, že články byly dva - v rozpětí docela dost let, takže sáhnout spíš po tom novějším článku v Notafilii č. 35 .. asi)
Registrovaný uživatel
ano, diky, presne tak jsem si to predstavoval. No, pokud by se nekomu podarilo najit tuhle bankovku neperforovanou, navic ve stavu N, tak to by byl teda mazec. Samozrejme se pohybujeme v oblasti teorie, ale
v zasade to neni vyloucene ...
Registrovaný uživatel
Zdarvim, nerad by som siril kelebety, ale uz mi bolo povedané z viacerych dvoverihodnych zdrojov ze sa nasli aj neperforovane. Taktiez som dostal echo z tretiej ruky, ze existuje aj neperforovana v UNC. Ako vravim, moze a nemusi to byt pravda.Overit si to na 100% neviem, ale kazdopadne to niesu ludia co by sa tym len tak hoci komu chvalili,cize bolo to spomenute len medzi recou a viac sa ktomu nevijadrovali.
Registrovaný uživatel
openroad: Ja jsem slysel o jedne, ktera pry byla neperforovana ... ovsem samozrejme jsem ji nevidel, jenom jeden clovek potvrzoval, ze ji pry videl pred mnoha lety. Pry byla ve stavu 3. No, ono je vlastne logicke, ze se tim majitel nechlubi, pokud by mel nekdo neperforovanou v UNC, tak to muze mit hodnotu klidne 10 milionu ...
Moderátor
... nakonec se ukáže, že má ČNB všechny ty stažené 5000/19 někde zastrčené v trezoru (namísto toho, aby je skartovala) - vypustí se mezi sběratele a budou po pětikoruně :-D
Registrovaný uživatel
To by bylo fajn, měla by udělat zase sady období 1919-1923 :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
To by bylo fajn, měla by udělat zase sady období 1919-1923 :mrgreen:

když už jsi zmínil ty sady. Co to vlastně bylo a kolik jich bylo? :mrgreen:
Moderátor
Bylo jich opravdu hooodně,
v někteých byly opravdové rarity. ;)
Banka je začala vydávat postupně po válce v několika akcích vyloženě za hubičku. Občas se lze ještě i na áčku setkat se starými alby ve kterých je coby sady prodávali, ale nabízeli je i jednotlivě.
Je to prostě nespravedlnost, jak k tomu příjdeme mi o několik desetiletí mladší ročíky. :D
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 6. 3. 2009, 20:30. »
Registrovaný uživatel
jj nespravedlnost.
Jsem pravě minulý týden dozvěděl, že děda si po válce taky jedno koupil, ale jen buh ví kde mu je dnes konec :'(
Registrovaný uživatel
-tom- napsal
jj nespravedlnost.
Jsem pravě minulý týden dozvěděl, že děda si po válce taky jedno koupil, ale jen buh ví kde mu je dnes konec :'(


můžete bejt naprosto klidnej, v kupovanejch nic nebylo. ty rarity bejvaly v těch co dostávali úředníci za zásluhy - čím vyšší tím lepší , ne nadarmo se jim říká
" ministerská alba "
Moderátor
-tom- napsal
můžete bejt naprosto klidnej, v kupovanejch nic nebylo. ty rarity bejvaly v těch co dostávali úředníci za zásluhy - čím vyšší tím lepší , ne nadarmo se jim říká
" ministerská alba "


To si ani nemyslím, můj děda měl těchle alb několik, kde měl samozřejmě až na 5000/19 v podstatě všechno a úředník rozhodně nebyl, byl totiž kulak, takže o žádných výhodách nemohla být řeč
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 7. 3. 2009, 23:11. »
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

:D
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Obrázek vložený uživatelem

:D

eh? ze sbirky? :shock: 8)
Moderátor
nezbieram ceskoslovenske bankovky, ide na aukro :D
Registrovaný uživatel
To je zbytečné, tam ji ani za 1 Kč nikdo nekoupí, raději mi ji prodej, dám 2Kč... 8)
Moderátor
Ja dám viac......
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
nezbieram ceskoslovenske bankovky, ide na aukro :D


ehm, a kde že se dá k něčemu takovemu přijít?že bych vyrazil na výlet 8)
Moderátor
numpszi napsal
nezbieram ceskoslovenske bankovky, ide na aukro :D


Myslím si, že ich server by skolaboval od náporu zvedavcov......

P.S. Inak ďakujem za fotku, aspoň ju budem mať takto v zbierke. :D
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 11. 3. 2009, 13:45. »
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ja dám viac......

A ja jeste vic.. 8) :D ;)
Moderátor
rihav napsal
smith napsal
Ja dám viac......

A ja jeste vic.. 8) :D ;)


Žeby sme sa o ňu pobili? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
numpszi: Nemel bys tam prosim te i obrazek zadni strany? Rozliseni je celkem fajn, strcil bych si to alba s kopiema bankovek ... diky.
Moderátor
iba fotomontaz :D
originalna fotku najdete tu:
http://p-numismatika.cz/images/kapitola_12/5000nej_02.jpg

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 5000 K 1919

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1