Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Adolf Born zemřel

Vykupminci.cz
Numisargo

Adolf Born zemřel

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
http://kultura.zpravy.idnes.cz/zemrel-adolf-born-0zm-/vytvarne-umeni.aspx?c=A160522_111017_vytvarne-umeni_aha

Hodně smutná zpráva nejen pro milovníky výtvarného umění. Tenhle kníratý staromilec zasáhnul snad do všech uměleckých kategorií. Fantastické knižní ilustrace, animované filmy, nádherné úvody ke hraným filmům (např. Jak utopit doktrora Mráčka aneb konec vodníků v Čechách, aj.), divadelní dekorace, kreslené vtipy a v neposlední řadě i známková tvorba.

Jeden z mála výtvarníků, kterého lze identifikovat okamžitě na první pohled (podobně jako Ladu, Nepraktu, Lhotáka, či Boudu)

Mně byl také vždy velmi blízký jeho pozitivní vztah k Rakousko-Uherské monarchii, kterýžto sdílím také.

Čest jeho památce
Registrovaný uživatel
Stoprocentní souhlas, toho je opravdu škoda. :|
Registrovaný uživatel
S Rakouskem - Uherskem na věčné časy. Někomu tím byl blízký, jinému ne.
Moderátor
Mně tím blízký také. Je nás více monarchistů!
Registrovaný uživatel
Vídeňskému poskoku se říká monarchista?
Moderátor
Artmane,
pokud nevíte o čem je řeč, mlčte, budete za inteligenta. Myslím, že my zde hovoříme o monarchismu před rokem 1918 a sestava předešlých, současných a možná i budoucích demokratů mi dává za pravdu.
Pan Born se na toto téma dokázal vyjadřovat nádherně, byl také sběratelem vojenských čepic RU. Viděl jsem pár ukázek z jeho sbírky.
Moderátor
Artman: Monarchisté možná sní o fantazijním R-U, které nikdy nebylo, ale v každém případě zemřel člověk a velký umělec, opravdu si myslíte, že je teď vhodný čas rozebírat jeho politické názory? :(
Moderátor
Jinak je pravda, že styl Adolfa Borna je opravdu lehce identifikovatelný a naprosto nezaměnitelný - to je věc, která je vlastní opravdu velkým malířům, o většině těch, které zaměníte s x jinými, za 100 let nikdo nebude vědět.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Artmane,
pokud nevíte o čem je řeč, mlčte, budete za inteligenta. Myslím, že my zde hovoříme o monarchismu před rokem 1918 a sestava předešlých, současných a možná i budoucích demokratů mi dává za pravdu.
Pan Born se na toto téma dokázal vyjadřovat nádherně, byl také sběratelem vojenských čepic RU. Viděl jsem pár ukázek z jeho sbírky.


Já právě vím přesně o čem je řeč. Ale chápu, že pohlížíte spíše romanticky, než realisticky, na zřízení, které destruovalo samo sebe... Včetně celé Evropy.
Moderátor
Každý si sníme svůj sen to je pravda.
Moderátor
Zajímavý rozhovor s Adolfem Bornem jen pár měsíců před jeho úmrtím:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Adolf-Born-pro-PL-Evropa-bude-prevalcovana-Nemecko-islamske-Merkelova-jen-plni-pokyny-EU-je-to-same-jako-kdyz-nas-okupovali-Nemci-419983
Moderátor
Voloda16 napsal
Wjem napsal
Zajímavý rozhovor s Adolfem Bornem jen pár měsíců před jeho úmrtím:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Adolf-Born-pro-PL-Evropa-bude-prevalcovana-Nemecko-islamske-Merkelova-jen-plni-pokyny-EU-je-to-same-jako-kdyz-nas-okupovali-Nemci-419983


koukám, že mentální kondice ho již silně opouštěla.


btw tenzore, kdo tady vytáhl jako první politiku, respl. jeho politickou příslušnost? :roll:


Tož, věřím, že sluníčkářům ty jeho názory určitě nevoní :P
Moderátor
Born je po smrti a tak proč jej alespoň po smrti neurazit jak se dnes módně říká dehonestovat. Je jasné kdo s tím přijde a urazí.
Moderátor
Já jsem jen čekal kdo se chytne první. Jistě, že máte právo dělat si co libo bez ohledu na názory druhých a na slušnost či proč to zde bylo založeno. Proč by jste neměl to právo, nikdo Vám jej nebere, nikdo zde nenapsal, že nesmíte dle Vaši libosti.
Moderátor
Víte, já to pochopil jako hold člověku, který byl vtipný, něco uměl, měl jasné byť své názory a tak si myslím, že to je tak trochu pohřební řeč a zde sice může každý co chce, ale nemusí. Nechtěl jsem se Vás dotknout neb Vaše názory respektuji, ale zde se to fakt nějak nehodí.
Jo a je to, byl to monarchista a ti zde moc zastoupení (bohužel) nejsou. Moje dcera (novinářka) s nim kdys dělala rozhovor a tak tam při vínku strávila pěkné odpoledne a on si s ní právě povídal o bývalé naši vlasti (RU) no je jasné, že moje dcera si nebude republikánka . :P
Moderátor
Voloda: pravda, prisel s tim Wjem.. ale stejne si myslim, ze vlakno s oznamenim o smrti cloveka neni nejvhodnejsi k diskusi o jeho mentalnich schopnostech.. rika ti neco socialni inteligence nebo aspon prislovi "O mrtvych jen dobre" ?
Byt na Wjemove miste, tak to vlakno zamknu..
Moderátor
tenzor napsal
Voloda: pravda, prisel s tim Wjem.. ale stejne si myslim, ze vlakno s oznamenim o smrti cloveka neni nejvhodnejsi k diskusi o jeho mentalnich schopnostech.. rika ti neco socialni inteligence nebo aspon prislovi "O mrtvych jen dobre" ?
Byt na Wjemove miste, tak to vlakno zamknu..


Ukončovat to kvůlivá jednomu hádavému sluníčku nebudu. Když chce, ať se tu klidně ztrapňuje...
Moderátor
pan Born je pro mně třeba právě ta autorita. Jinak i já vím, že smrt patří k životu, ale mít poslední slovo( teď bohužel dělám to co Vy) to není OK. Mimochodem, možná jste si nestačil všimnout, že Váš názor je zde ojedinělý a mírně narcistní.
Moderátor
tenzor napsal
Artman: Monarchisté možná sní o fantazijním R-U, které nikdy nebylo, ale v každém případě zemřel člověk a velký umělec, opravdu si myslíte, že je teď vhodný čas rozebírat jeho politické názory? :(

Jak nebylo? Dyť to je doba Járy Cimrmana!!
Registrovaný uživatel
Vy jste ze vzpomínky na dobrého člověka a vynikajícího umělce udělali diskuzi o monarchii :roll:
tak sem dávám alespoň jeden jeho obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak trochu ano. K panu Bornovi to opravdu patří. Za obrázek děkuji, je to nádherné, inteligentní. Prostě byl to fajn člověk.
Registrovaný uživatel
Adolfovi Bornovi nech je zem lahka a slunickarom nech na ptacich naroste nehet

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Adolf Born zemřel

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1