Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Afghanistan

Vykupminci.cz
Numisargo

Afghanistan

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Zde je ukázka různých měřítek ocenění známek http://www.web-rychle.cz/geophila/eshop/6-1-Asie/0/5/11293-Tashkurgan-1877
Tato emise patří z tygřích hlav k těm nejlevnějším, přesto se na našem trhu prodávají dost vysoko nad katalog.
Moderátor
Pro jistotu jsem se podíval do katalogu Michel 2006.
Je to známka Mi.66 II, která má ocenění 5MiE a je nejlevnější ze všech vydaných tygřích hlav, tedy plný katalog kolem 125,-Kč...
Moderátor
A kolik lidí to u nás sbírá, že se to dokáže prodat tak vysoko nad katalog? A tahle "nadkatalogová" cena platí po celém světě?
Moderátor
Tato konkrétní známka je prodávaná jako známková země Taškurghan (ve skutečnosti je to městská pošta, ale s přimhouřenýma očima se jako ZZ podle určitých měřítek dá uznat, protože je to jiný případ než např. naše revoluční přetisky 1945).
Protože tyto afghánské městké pošty u nás nevedou žádní obchodníci, ani se neobjevují na našich aukcích, je cena nasazena takto vysoko. Podle mně nereálně, ale pokud chce nějaký sběratel ZZ mít městské pošty tehdejšího království Kábul (Afghánistán ještě neexistoval), tak musí sáhnout hlouběji do kapsy. Ale jak píši, cena je přemrštěná, protože vydání pro Taškurghan není až tak vzácné, nejhůře se shání Jalalabad. Já jsem např. prodával kompletní sadu vydání pro 4 města (více jich nebylo) za 1.300,-Kč, což vychází 325,-Kč za 1 známku. Tento případ zde uvádím jako příklad, jak je někdy těžké stanovit tržní cenu známek - viz naše diskuse ohledně ocenění.
Raději tuto záležitost přenechávám Dejvymu či Dráčkovi, kteří jsou nejvíce v obraze ohledně ocenění známek. Zde jsem si dovolil pro čtenáře uvést tento příklad, protože se Afghánistánem speciálně zabývám a vím, jaká je dostupnost i ceny těchto známek na zahraničních aukcích.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Afghanistan

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1