Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Aká je skutočná hodnota Slovenských známok po roku 1993 ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Aká je skutočná hodnota Slovenských známok po roku 1993 ?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň , potreboval by som vedieť skutočnú hodnotu týchto známok (nie podľa MICHEL) , lebo by som ich chcel predať :
- Slevenská republika (1993-2003) , väššinou sú to tlačové listy , väčšina aj po viac rovnakých kusov.
Sú tam aj nejaké TL ČR a ČSSR.

Pochádza to ešte z mojich filatelistických začiatkov koncom 90-tych rokov :D
Kúpil som si lupu a kupoval som ich na pošte po viac kusov v nádeji , že objavím nejaké VV alebo DV a budem šťastným vlastníkom nejakých špecialít. Samozrejme , že som nič nenašiel ... Po roku 2003 som už musel z finančných dôvodov prestať zbierať aj základné jednotlivé SR známky (nejak sa prudko zvýšili nominálne hodnoty) a odvtedy mi to tu všetko stojí ...

Všetko je to nafotené v tomto jednom súbore , je toho veľa :
http://www.ulozisko.sk/646977/CSSRCRSR.rar

alebo

http://uloz.to/xaR7VMXu/cssrcrsr-rar

Heslo k archívu je :
zzznamky

Vopred ďakujem za každú radu.
Registrovaný uživatel
Existujú aj slovenské katalógy. Popozerajte... Píšete, že ste zbieral, tak takéto veci sú vám isto jasné. Je to trochu špecialitka, ale ak tam nič vážne nie je, tak ani hodnota nebude vážna.
« Poslední úpravu provedl(a) Misos v 19. 11. 2013, 20:29. »
Registrovaný uživatel
No veď práve , v katalógu vyzerajú tie ceny veľmi príjemne , dokonca fantasticky. Napríklad tu som našiel jeden predpokladám , že je z roku 2007
http://www.infofila.cz/filatelia/slovensko/katalog.html

Ale prečítal som si tu mnoho strán na tomto fóre , takže viem , že katalógom sa nedá príliš veriť. 10 rokov som sa tomu absolútne nevenoval a aj pred tými 10 rokmi som bol vpodstate naivný začiatočník ...

Zaujímala by ma cena za ktorú by som tie známky vedel reálne aj predať. Žiadna špecialita tam nie je.
Registrovaný uživatel
Sorry. Čistá špekulácia. Nedá sa seriózne poradiť, nakoľko odpoveď na vašu otázku dá iba reálny predaj. Nebol ste sám kto kupoval známky týmto spôsobom.

Skúsim takú úvahu no sú to len moje názory:
1. Minimálne za nominál sa to zrejme dá predať ak to je v perfektnom stave.
2. Asi to bude aj o pár percent viac. Koľko...??? Záleží od dopytu, či vôbec bude.
3. Skúste pozrieť tzv. Netto katalógy vydané v SR a niečo (ťažko povedať koľko - 20%-30%-40% ??? ) odrátať.
4. Skusmo to môžete zobrať do nejakého filatelistického obchodu kde sa aj vykupuje. Nejaké minimálne čísla vám zrejme dajú. No môžete sa aj prekvapiť nezáujmom.
5. Ak pomohol bod 3. a 4., a budete vedieť nejaké ceny... Môžete skúsiť aj rôzne dražobné portály ako Auro, Ebay, a pod. Prípadne internetové bazáry ako Bazoš a im podobné. Tam to ponúknete ako vyvolávaciu cenu a časom dostanete odpoveď vašu otázku.
Registrovaný uživatel
Dík za odpoveď. Skúsim niečo vymyslieť aj keď sa mi do toho veľmi nechce predávať to po jednom kuse. A hlavne pri dnešných cenách poštovného je to asi pre kupujúceho nezaujímavé ak by mal zaplatiť za poštovné viac ako je hodnota známky.

Najradšej by som to predal vcelku , napríklad aj za ten nominál , aj keď veľa vecí má možno väčšiu hodnotu ...
Možno by to bolo zaujímavé ako celok za ten nominál pre niekoho kto chce začať zbierať Slovensko , a na začiatok by to bol dobrý štart za normálnu cenu. Mám tam aj samostatné známky okolo 50 kusov odhadom + celiny a obálky čo som dostával ako člen ZSF
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás. Ja mám podobný problém. Známky som síce nezbieral, ale zdedil.
Dlhší čas som sa to pokúšal predať, ale dopyt po slovenských známkach je nejaký slabý, tada pokiaľ nemajú tlačovú chybu :). Myslím, že v prípade malého záujemu by to ani v tom filatelistickom obchode všetko nezobrali.
Situácia sa buď polepší, alebo nám ostane aspoň milá spomienka na filtelistické začiatky....

Na stránke - http://www.infofila.cz/filatelia/slovensko/katalog.html sú sumy v sk
a okrem niektorých hárčekov tá cena je nič-moc.
Registrovaný uživatel
Opravdu realnou momentalni trzni cenu se dozvite z i-net aukci typu Aukro..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Ceny na uvedeném odkaze jsou z období cca 2007 a bohužel neodrážejí současnou realitu. Část známek je za uvedenou cenu neprodejných, část zase nesehnatelných. Mnohem reálnější je katalog, který vyšel cca před rokem na Slovensku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Aká je skutočná hodnota Slovenských známok po roku 1993 ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1