Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak snad lepší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
podle mne ne, prilis kontrastni, preexponovane hrany. mne se to nelibi. a chtelo by to tu korekci bile.
Moderátor
osobne bych za vhodnejsi povazoval neco takoveho, byt idealni to zcela jiste neni:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no jeste jsem vystrachal patinovanou verzi, ta se foti lepe:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
skrob: to nové bylo bohužel výrazně horší, barvy mimo a opět nevhodný podklad
(porovnej si to s rychlou fotkou od Olivera, to je min. o třídu jinde)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
OK. Trochu jsem to přehnal, to je fakt.Pokračuji v testování. Jaký teda podklad?
Moderátor
jde o to projit si tech 14 stranek diskuse, udelat si vlastni nazor a vyzkouset si nekolik nejlepe vypadajicich doporuceni s ohledem na vlastni vybaveni, naroky a moznosti, vse tu bylo receno uz snad 100x ;)
Registrovaný uživatel
Já jsem si v papírnictví koupil barevný papíry a zkoušel různý podklady. Na různých barvách mince vypadají skutečně rozdílně, vyznění určitě závisí na optice foťáku a na korekcích, které si sám udělá. Nakonec jsem zůstal u šedého podkladu.
Registrovaný uživatel
Čtu to pravidelně a se zájmem, jenom mám neustále ruzné světelné podmínky.
Včera jsem na to svítil baterkou.Dnes zbytek denního světla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to nasviceni baterkou je spatne (ten lesk je videt, vsim sem si ho jeste driv, nez sem se zacet). takto urcite ne. pokud jak pisete ctete a studujete pozorne, nechapu, proc uz nemate stativ, lampicku, rozptylene svetlo a pekne fotky.

ty zbyvajici dve ujdou. pokud chcete fotky, za ktere vam nikdo nevynada, dosahl jste uz sveho. jinak je to mizerie. vysoky sum, nizka ostrost. na studium detailu to nebude.
Registrovaný uživatel
Díky za postřehy. Stativ mám. Budu studovat dál.
Registrovaný uživatel
Nerad otravuju. .Šum potlačen, doostřeno3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
me se to proste nejak ne a ne libit. nahrajte originalni NEUPRAVENOU fotku z fotaku na leteckou postu a poslete sem odkaz. co presne mate za fotak?
Registrovaný uživatel
skrob: to poslední je opravdu dost katastrofické...
(pro začátek zkus fotit je za dobrého světla během dne)
já nejsem grafik ani vzdáleně a pro jednoduché úpravy beru mnoho let zastaralý Zoner Media Explorer 6, ale na běžné rychlé úpravy fotek stačí více jak bohatě
a pokud budu chtít fotky frofi úrovně do publikace tak dám kámošům upravit ve photoshopu(zatím jsem nepotřeboval, ale viděl jsem je čarovat)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pošlu během dne.
Registrovaný uživatel
Pro mě je focení také velký problém. V létě jsem si koupil nový foťák a ať zkouším jak zkouším, fotky mincí mi vychází hrozně. V létě jsem si celou diskuzi poctivě přečetl a stejně se mi fotit mince nedaří. Na dipleji vypadá fotka ostře, ale na PC ostrá není. Zkoušel jsem auto i ruční ostření, různá možná nastavení i osvětlení a výsledek hodně neuspokojivý :( Nakonec jsem skončil u toho, že mince stejně skenuji :(
Registrovaný uživatel
Stejná zkušenost- mé Casio Exilim ostrou fotku zblízka nevyrobí. Stativ, samospoušť, nic nepomůže.
Moderátor
Kacuro - vem fotak se stativem do KH, pokud chces, muzeme to zkusit.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Kacuro - vem fotak se stativem do KH, pokud chces, muzeme to zkusit.


Ano díky, přemýšlel jsem už o tom, že bych Tě o to požádal :D
Moderátor
uspech nezarucuju, ale zkusit to muzem :)
Registrovaný uživatel
Sice bych byl nerad, aby se ukázalo, že chyba je na mé straně, ale zase vzhledem k tomu, že bych rád, aby ten můj foťák mince fotit uměl, by bylo dobré, aby ta chyba právě u mně byla :D Zatím informativně mám foťák Canon Power Shot SX50 HS (12,1 MP)
Moderátor
no jit by to melo: http://www.flickr.com/photos/quinto85/8947309285/
Registrovaný uživatel
To by bylo super.
Registrovaný uživatel
Tak fotím to Panasonic Lumix FZ 10 na stativu vzdálenost cca 20 cm. Doostřuji makro jak manuálně tak automaticky, případné úpravy Zoner Photo Studio 15.
Jdu dát na denní světlo, poněvadž zfe vyšlo slunce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1