Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
pasky jsem si prohlizel taky a nebyt nutnosti kupovat k tomu ten zdroj, resp. regulator, dal bych tomu prednost i pred tim svym pokusem - rozmontovanim baterky za kilo. musim rict, ze to vypada celkem dobre a zda se, ze by to mohlo i fungovat. stativ je pro ostrou peknou fotku opravdu dobry. zajimala by mne pak ta fotka samotne mincicky :)
Moderátor
preboha ja to odfotim obycajnym digitalom s makrom a mam vystarane...
_______________
Moderátor
krokodill, poprosím, hoď sem fotku z takéhoto bazmeku..
Moderátor
Konečně jsem měl dneska chvilku, a tak jsem si pohrál s mikroskopem od Leuchturmu ( cca 5 minutek drobných úprav na mikroskopu, které vyplynuly z čtení postřehů zde ). Záměrně jsem použil dvě lesklé mince. Ferda byl vyčištěn, ale není úplně lesklý, Ludva naopak dostal absolutně na pr..el, takže ten svítí i v noci.

Takhle to leze přímo z mikroskopu, takže bez jakýchkoliv úprav ( ty by samozřejmě teprve následovaly ). Foceno za tmy pouze s použitím diod, co jsou v mikroskopu. Nepatrné nedoostření omluvte, přece jen můj zrak již nepatří k těm špičkovým. Většinu nežádoucích odlesků se mi, si myslím, podařilo celkem dobře odstranit. Co bych měl ještě upravit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ja sam se s tim jeste peru dal, k te lampe o niz jsem mluvil vyse mam jeste v umyslu podat report, posunula mne o poradny kus dal, presto nejsem spokojen zcela - protoze uz vim, co vsechno jde delat jeste lepe (od te doby jsem nekam par fotek hodil, jsou postizeny mym experimentovanim, ale sem se je s ohledem na "profesionalni hrdost" radsi jeste nedaval).

gregy, u tvych fotek by mne zajimala jedna naprosto zasadni informace - maximalni rozliseni u te mince, tedy napr. neco ve smyslu prispevku 156-158, kde uvadim vzdy dve fotky, pricemz ani jedna nekoresponduje s tim, cim prispivas:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-225195#post225195
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-225196#post225196
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-225197#post225197

tedy ukazka, jakou cast focene plochy zabira mince na ziskane fotce. tato informace je v kombinaci s informaci o rozliseni zasadni. a pak realny vyrez 1:1, ktery vlozis do obrazku o siri 500px. server si zde s temi velikostmi celkem hraje, ale pri prohlizeni je alespon z casti dodrzuje (v galerii co se otevre po kliknuti).

ono totiz, byt to zde mozna nepadlo, tak u kazdeho, kdo si hral s umelym rozptylenym osvetlenim, je problematika dana nalezenim

1) takove vzdalenosti, aby mince na fotce zaujimala maximalni plochu - jde nam o rozliseni kazdeho detailu
2) aby rozptylene osvetleni delalo v dane vzdalenosti to co ma

zvladnout jeden ci druhy z tech bodu samostatne se da, ale dokazat, aby ono optimum - vzdalenost mince od objektivu bylo v obou pripadech stejne, je uz horsi.

v tomto ohledu ale uz nemluvime o problemu, ktery jsem ukazoval v prispevcich 156-158, tam je to vse o bodu jedna. pro vetsinu svatecnich fotografu si dovolim rict, to musi stacit, pokud to zvladnou jako ja. za ty odlesky je nikdo pranyrovat nebude. to co vetsinou vadi je nedostatecne rozliseni tech fotek, co vyrabeji - a o tom byl prispevek, ze to jde i s mobilem lepe, nez zde vetsina predvadi s fotakem.

nasledne jsem si po prohlednuti drackovych fotek uvedomil technickou nedokonalost svych fotek a pochopil jsem, ze bych zas po nekolika letech mohl svoje foceni trosku "zaktualizovat" - proto ony experimenty s rozptylenym svetlem apod.

v tomto pripade zcela jiste budou mit vyhodu jedinci s lepsim vybavenim, kteri mohou pouzit makropredsazku. klasicky kompakt bude vetsinou nahrany.

zkus to sem do vecera hodit, mrknu sem, jsem cely zvedavy :)
Moderátor
Mikroskop by měl fotit v rozlišení 1280x1024. Fotky zde uvedené jsou v podstatě pouze vyřezané z původní fotky. Zde přibližně 800x800. Nijak jsem s jejich velikostí nečachroval. Normálně v příspěvcích je většinou upravuju na 1000x1000, ale zde jsem ponechal původní velikost.
Moderátor
njn, ty necachrujes, server cachruje. tvoje foto ma pak na prumer te mince 400 px a to je malo (ostatne i rozliseni toho mikroskopu je v tomto ohledu jiz dost male)

na neco to staci, na neco ne. na to, co se tu resilo to nestaci ani z rychliku. je mi lito gregy, kamos nekamos, za tohle mas za pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


jak vidis gregy, tak jsem tu driv nez sem myslel... kdybych to vedel, tak sme ten dnesek mohli uplne v pohode zrealizovat... pekne me to stve
Moderátor
:oops: :oops: :oops:
Moderátor
oliver napsal
je mi lito gregy, kamos nekamos, za tohle mas za pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:




tak a to máš za ochotu :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
pavelgregor napsal
:oops: :oops: :oops:


nebrec, ber to tak, ze svuj vlastni vykon klasifikuju alespon zatim tak stupnem tri... v tomhle ohledu jsou spravnym vykonem ty fotky drackovi - ovcem cilem je, udelat totez s umelym osvetlenim... facctory se taky docela snazil, ja to na nej napraskam a nektere jeho vykony, obzvlaste z posledni doby je potreba brat uz vazne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak aj ja som si konečne kúpil lepší foťák. Zatiaľ len testujem. Foto pri umelom diodovom svetle, bez statívu, ten ešte dokúpim. Posledné foto je zväčšené a moje ruky roztrasené.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
oliver napsal
facctory se taky docela snazil, ja to na nej napraskam a nektere jeho vykony, obzvlaste z posledni doby je potreba brat uz vazne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:twisted: :twisted:


dula...chcem sa spýtať, aké a ako používaš to diodové svetlo?? zopár pokusov s diodovým svetlom som absolvoval, ale výsledky boli nepublikovateľné..
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 1. 12. 2012, 17:31. »
Moderátor
facctory, myslim, ze tvoje vysledky byly lepsi, nez dulovi... urcite k tomu prispiva to, ze foti bez stativu, ale ostatni - dyt ty vis...
Registrovaný uživatel
je to diodová lampa s 12 timi svetielkami v rade . fotil som v úplnej tme. Lampu som dostal zadarmo pri kúpe foťáku, takže úplne lacná ,Sencor.
Moderátor
dík za info
Registrovaný uživatel
tak ešte jedna pri normálnom izbovom svetle a nasvietením led.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Způsob, který se mi nejvíce osvědčil:

Pozadí: bílý papír
Fotoaparát: Canon EOS 450D + základní objektiv
Režim: priorita clony ( F8 )
Vyvážení bílé: uživatelské nastavení (vyfocen bílý papír)
Stativ + zpoždění spouště 2 s (abych stihl dát ruce pryč)

Osvětlení: kruhové diodové světlo, vysoký úhel (http://coinimaging.com/images/HA.JPG)

Úprava: ořez + úrovně

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
« Poslední úpravu provedl(a) dr3ex v 1. 12. 2012, 19:22. »
Registrovaný uživatel
dost dobré...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
trochu nezaostrene, nie?
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
s timto vybavenim, byt pro mnohe zakladnim, nelze cestne bojovat :D :D :D

vysledek je slusny, mel bych vyhrady, ale pekne to je

presto opet otazka - je to foceno na 12timegapixelu, jak vypada puvodni fotka? kolik z ni zabira mince? a kolik pixelu na sirku pripadne pak na minci? tj. lze zverejnit srovnani, jake jsem zverejnil ja v tech prispevcich drive?

pro zvedavce prikladam jeden ze svych pokusu na ukazku (stale SONY DSC-H1) - foto s trosku hure fotitelnou minci. nejdrive cela fotka a kolik na ni zabere mince a pak realne rozliseni na teze plose (pri siri 800 pixelu, tj. cela mince ma napric cca 1250 pixelu) pri prumeru mince 1,8 cm. zdaleka ale nejsem s vysledkem spokojen.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zde pro ilustraci, jaka zlepseni (?) prineslo rozptylene svetlo, muzete srovnat se starsimi prispevky. upozornuji samozrejme na jeden fakt, na ktery se tu zapomina. jde mi o umisteni mince do vzdalenosti takove, abych mohl vyfotit co nejvice detailu (bez ohledu na pripadne zakriveni obrazu), tudiz aby mince zabirala celou plochu fotky ci ji dokonce presahovala... pro obycejne fotaky to znamena byt docela blizko minci...

odlesky jsou mene intenzivni, ale zcela nezmizely, s vyuzitim lupy se zlepsi zvetseni, ale obraz je mene ostry a navic - viz treti foto - ma barevne vady. tudiz foceni pres lupu asi nebude to nejlepsi, alespon ne pro mne...

zaver - s necim jsem spokojenejsi, s necim mene, je to urcite lepsi jak diody, ale stopro to stale neni. klasickejma upravama se da dostat na neco rozumnyho (posledni foto), ale cil zni jasne, vytriskat z toho co nejvic bez uprav...

jinac ta lampa je klasicka "cina", trochu jsem ji rozkuchal (ve stojanu jsou nejaky rozmlaceny dlazdice, certifikat jako elektrospotrebic by to asi neziskalo) a pro relax si hraju s jednotlivymi dily :oops:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zatim posledni vysledek, pro mne uz celkem uspokojivy, nejdrive davam neupravene fotky, v dalsim prispevku pak upravene (rychle minimalni upravy):

co je podstatne? dostatecny kontrast, v plose pritom zadne preexponovani, zadne odlesky, zadne barevne vady, sum na uspokojive urovni, dostatecna ostrost.

nerikam dokonale, rikam uspokojive

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a zde jsou fotky po drobnych upravach - nahled na celou minci (v realu ma tento obrazek rozmery 1620x1620 pixelu, zde ke stazeni)

nasleduji detaily:
- pro srovnani stejne misto
- dale okraj, vsimnete si tech vroubecku, je to mnamka, ac nejsvetlejsi misto na minci, tak je zachovana informace, je to prokreslene, neni to bile, preexponovane
- posledni detail je stred mince (no neni to holt 0/0, to uz ani fotak nespravi)

tudiz jsem dosahl toho, ceho jsem chtel... ted jsem pripraven na kritiku, tak smele do mne

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a jeste pro ukazku - s vyuzitim novych poznatku pouzito svetlo jedne obycejne lampicky se zarovkou

prvni foto - bez pouziti figlu, nezadouci odlesky, svetlo nedostatecne rozptylene, spatna fotka

druhe foto - s pouzitim figlu, vysledek ujde, ma vetsi hloubku nez to s kruhovym rozptylenym svetlem (logicky), ale preexponovanych mist je minimum

zaver - na nektere mince bude tato alternativa lepsi...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a uz snad posledni prispevek - ukazka, ze nekdy dokonale rozptylene svetlo neposlouzi zrovna nejlepe - bude treba volit podle situace

prvni foto - dokonale rozptylene svetlo, vysledek je slabota

druhe foto - svetlo z jedne lampicky, detaily jsou videt dobre, ale odlesky jsou dost rusive

treti foto - sice mensi kontrast, ale alespon ty odlesky nejsou tak rusive (chtelo by to jeste doladit, ale s tim uz jsem se trapit nechtel)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1