Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » ako rozoznám falzifikát od originálu

Vykupminci.cz
Numisargo

ako rozoznám falzifikát od originálu

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, našiel som mincu zistil som že z obdobia 15 storočia a neviem či je to len falzifikát alebo orig. tak prikladám aj fotku. Za odpoveď ďakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
foto z obidvoch strán a váhu.
Registrovaný uživatel
Mincovňa Kremnica 1458-1459 Noffri Bardo, cena +- 1000 Euro.
Registrovaný uživatel
0,5 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hodně napoví kde jsi ji našel, zda na poli nebo na internetu :)
Registrovaný uživatel
pol gramu ? to urcite nie :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
0,5g :shock: :shock: :shock:
Registrovaný uživatel
na poli :D
Registrovaný uživatel
ale aj tak ďakujem za radu :)
Registrovaný uživatel
vobec sa v tom nevyznám a neviem aký ma mať priemer taká minca ale toto je len pliešok :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
správná váha je 3,5 g, pokud má jen 0,5 g, je to nějaká kopie !! dál to nemusíš zkoumat
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je to možné vidieť osobne a zvážiť na presnej váhe, tak mi daj vedieť na fidzi_@post.sk (ano je to s podčiarovníkom)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Aj ja by som mal záujem mincu vidieť a odvážiť tiež mám fajn váhu 8)
_______________
zlatak ešte ma len niekde čaká
Moderátor
mozna by bylo zajimave, kdyby majitel mince jen pro kontrolu, jak mu vazi vaha, zvazil napr. i petikorunu a desetikorunu (resp. nejaky cent ci euro) - a neni treba to nikam posilat. pri udavane hmotnosti 0,5 g a s odhadovanymi rozmery by mince nemohla byt ani z hliniku (pri dane tloustce by prumer musel byt cca 2/3tinovy, aby mince vazila jen 0,5 g). coz si mozna nekteri uvedomuji a budi to v nich jiste nadeje. jeste by to mohl byt nejaky pokoveny plast ci podobna "blbinka". celkove tu nesedi vic veci, ale jsem zvedav na rozuzleni, tak vic komentovat nebudu.
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 28. 5. 2014, 5:51. »
Registrovaný uživatel
Na fotce ale vypadá jako originál.A to jsem si málem vykroutil krk.I ta tloušťka mince se zdá být v pořádku.Jen ta váha je nějaký nesmysl.
Moderátor
zda se. proto by prave bylo zajimave vedet, jak ta vaha vazi (resp. zda nevazi v nejakych jinych jednotkach, i kdyz na oz ani karaty to nesedi)
Registrovaný uživatel
activix: ta mince je nejspíš v pořádku. Pokud chceš, napiš mi mail, mám shodou okolností stejný typ ve sbírce, tak ti pošlu foto a můžeš sám porovnat. Ta váha 0,5g je samozřejmě blbost. Můj mail mince01@seznam.cz
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
ako som už jednému písal tak som to vážil aj na presnejšej váhe, ale aj mne sa to akosi nezá ak je niekto z okolia Martina s váhou tak by sme to mohli odvážiť :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Uherské mince » ako rozoznám falzifikát od originálu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1