Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ako ste zacali zbierat mince?aku ste mali prvu mincu?

Vykupminci.cz
Numisargo

Ako ste zacali zbierat mince?aku ste mali prvu mincu?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ja som zacal tak,ze ked som bol v 3 triede(teraz som v 8 triede)som isiel po takom moste,a nieco mi zastrngotalo pod nohu,zdvihol som to,pozrel nato,pichol do vacku,doma som to umyl,a bola to minca frantiska-1 krajciar 1800-cu,hodnota 10 korun,myslel som si ze to bude mat velku cenu:)),a mam ju doteraz v albume,a ma pre mna obrovsku zberatelsku cenu.
Moderátor
No ja som mal 25 BANI - Banca nationala Romania. To bola panečku šupa! Potom mi otec daroval MT levantský toliar a povedal som si, že budem veľký numizmatik. To som mal osem rokov, toliar som vzápätí stratil a na numizmatiku som sa vykašľal. Znova som začal zbierať až o 10 rokov neskôr a zbieram doteraz.
Registrovaný uživatel
já si šel jako malý klučina koupit za komančů zmrzlinu a prodavačka mi vrátila zpátky místo dvacetníku nějakou francouzkou minci z dvacátých let 20 stol. byl jsem z ní úplně vykulený a měl jsem jí jako svůj poklad :) pak ale přišla puberta a kdoví, kam se zakutálela :) pak byla skoro třicetiletá pauza a teď jsem v tom až po uši :)
Moderátor
moja zberateľská éra začala ešte v roku 1974, keď som "zdedil" 10 starých mincí. Bol medzi i denár MT z roku 1765, takmer nečitateľný. Myslím že to bol ten prvotný impulz pre môj záujem o numizmatiku. Dodnes ho mám a z úcty k predkom zo zbierky nepustím , a tiež u mňa zostanú i všetky tie PRVÉ mince.
Potom som bol takým pasívnym numizmatikom a asi od roku 1990 sa numizmatike venujem trošku viac.
Registrovaný uživatel
Moje první mince byly 5 Kč 1938 a 25 hal 1933 :) ...a pak jim postupem času přibývali kamarádi :P
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Jako hodně malej jsem objevil pár starších mincí zastrčených v jedný skříni... potom jsem dostal katalog a oběžní sadu 2000... a cca před půl rokem jsem dostal hodně velkou sbírku. No a od tý doby se mě to nějak drží a utrácim skoro jen za mince :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Moje první mince byl Jánošikův dukát :) Potom jsem si sám v Brně na Svoboďáku vyrazil kopii pražského groše :) Potom stříbrná replika a už to jelo :))))
Registrovaný uživatel
Bolo to v roku 1987, keď som od kamaráta dostal plný igelitový sáčok mincí, ten som, ale dal susedovi on zbieral mince, o mesiac som dostal ďalšie mince a vtedy som sa rozhodol, že budem zbierať mince, bol tam mix.
Moderátor
Moji první minci jsem dostal v 79 od táty, který ji našel v pojistkách u někoho v baráku. Byla to koruna 1922 a podle odtavení elektrikou pravděpodobně svoji ochrannou funkci moc neplnila.
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem ve školce vyhrabal na dětském hřišti relativně mladou trojkorunu, snad ji někde i dodnes mám. O mnoho let později jsem strávil nějakou dobu v Anglii a ty jejich poctivý masivní zlaťáčky, to bylo něco na mě ... každá s jinýma zádíčkama, královna taky postupně stárla ... v podstatě každá mince jiná

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ako ste zacali zbierat mince?aku ste mali prvu mincu?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1