Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Ako ulozit drobne denare?

Vykupminci.cz
Numisargo

Ako ulozit drobne denare?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Rad by som poprosil zberatelov o radu ako najlepsie ulozit denare, parvusy a ine miniaturne strieborne tenke stredoveke mince. Album sa mi prilis nepaci a na sk a cz internete som nasiel dokola len 2 druhy kufrikov kde ked chcem ine plata ako na obrovske mince tak ho poriadne preplatim. Potrebujem len aby boli mince pokope lahko dostupne aj na vybratie. Ako to riesite vy a co konkretne by ste mi poradili
Registrovaný uživatel
Občas na burzu do Trenčína zajdu aj Poliaci a majú v dobrej cene priehľadné platá na drobučké mince.

Odporúčam.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
presne to by som chcel, len to nikde na nete nemozem zohnat. nema nikto z vas ziadny kontakt na nieco podobne. Idu vianoce a rad by som si spravil radost, nejaky numizmaticky obchod SVK alebo CZ by snad mohol mat nieco podobne? Pripadne ak ma nieco podobne niekto z vas a zbavuje sa prebytkov rad odkupim.
Registrovaný uživatel
Radosť sa dá urobiť aj na Veľkú noc, nemusia byť práve Vianoce. :)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak osobne mám Velku Noc radsej je to nadherny sviatok a clovek ma viac pokoja, ale s priatelkou mam dohodu, ze si darcek na vianoce mam vybrat sam a chcem vyriesit ulozenie zacinajucej zbierky tak do 40€ zaujimaju ma hlavne malicke stredoveke mince a neviem kam s nimi ( teda nie ze by som ich mal vela ale chcem :) casom )
Moderátor
Predpokladam ze pritelkyne vi, ze na velikosti nezalezi, ze? :D
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Hlavně ne plata na drobné mince. To je to nejhorší, co se dá udělat. původně jsem je tak měl, a dost mincí tak zařvalo ( nezabráníš otřesům ) a pak se olamují okraje.

!!! Rozhodně nedoporučuju !!!
Registrovaný uživatel
a v com ich mas ty?
Moderátor
Teď je momentálně mám zpátky v albumech. Což mi taky nevyhovuje, ale je to určitě lepší, než plata.

Rád bych si je dal do kapsli s molitanem. Občas v tom někdo prodává mince. Připadá mi to jako nejlepší, protože mince je relativně pevně uložená, není na ni vyvíjen žádný enormní tlak, a vejde se tam i popiska. Nevýhoda, není vidět rub.

Bohužel se mi zatím nepodařilo dopátrat výrobce. Už se to tady kdysi rozebíralo ( někde tu jsou i fotky ). Stále hledám optimální uložení.
Moderátor
Vzhledem k tomu ze s nimi obcas manipuluji a take je prenasim, mam drobne, tenke a krehke mince ulozene v papirovych rameccich a ty pote ve skrince kde ma kazdy ramecek svou drazku. Je to stabilni, mince nejsou zatezovany tlakem dalsich minci a u drobnych minci lze na ramecek umistit i zakladni popis. Obdobne co popisuji se napriklad prodava v tomto provedeni:
http://www.leuchtturm.com/epages/leuchtturm_eu.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/leuchtturm_eu/Products/315511
Registrovaný uživatel
pavle: nesmíš s tím tolik třást :) mám tyto drobáky v mincovní skříňce a nezničil jsem ani jediný!
Moderátor
Ja je mam normalne v albu (Leuchtturm, tusim se to jmenuje OPTIMA) s vytahovacimi prihradkami z tvrdsiho pruhledneho plastu. Pokud se neco s tenkym strizkem vylozene lame, tak to dam nejdriv dovnitr takoveho maleho tuheho obdelnikoveho obalu, do ktereho se daji vsouvat zleva nebo zprava, a ten pak hodim do kapsicky v prihradkovem sloupci a ten pak zasunu do alboveho listu, takze mince je vlastne chranena 3x. Par jsem jich ziskal se sbirkou feniku, nevim odkud jsou. V zivote se mi nestalo, ze bych si nejakou minci zlomil nebo poskodil kvuli ulozeni.
Registrovaný uživatel
ja osobne by som stredoveke tenke Ag pliesky do plastu nepchal.
nedycha to tam, je to cele take igelitove..
nic sa nevyrovna tomu ked ich drzim priamo vruke, mincicky chudatka male : )
_______________
Moderátor
Tak ve vyndani zadny problem neni.. to neni nic zaletovaneho nebo uzavreneho jako v holderech.
Registrovaný uživatel
myslim ze pravdou je ze kazdy vie najlepsie jak to ma byt : )
ja ked vidim plast sa mi otvara rybicka v kapse : )
plast je pre obehove obezivo

(vies co urobi typek v CSI Miami ked chce ziskat odtlacky prstov z medenej mince?
da ju do plastoveho albumu)
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
nic sa nevyrovna tomu ked ich drzim priamo vruke, mincicky chudatka male : )

:mrgreen:
Mluvíš mi z duše, přesně tak.
;)
Registrovaný uživatel
pavelgregor: myslíš tohle? :
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hmm...pěkný! Kde se to dá sehnat?
Registrovaný uživatel
No skříňku jsem si nechal udělat a krabičky sehnal přes kámoša.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
nic sa nevyrovna tomu ked ich drzim priamo vruke, mincicky chudatka male : )


Je vidět, že hranice mezi sběratelstvím a fetišismem je nejasná. :)
Moderátor
rst napsal
tocomabyt napsal
nic sa nevyrovna tomu ked ich drzim priamo vruke, mincicky chudatka male : )


Je vidět, že hranice mezi sběratelstvím a fetišismem je nejasná. :)


Já bych to ruky nebral brrr....krom toho ty svoje slezské drobáky návštevám ani neukazuju, protože na nich stejně nic nevidí :twisted: Ale jinak souhlas...kam s nimi...chuďátka malé 12 milimetrové. Do holderů a do alba je nedávám, protože to je barbarství, ale v plastových kapslích je taky nechci mít věčně :roll: Ale je fakt, že jsem zatím neodrovnal ani jedinou.
Registrovaný uživatel
Mna aj tak najviac zaujali tie priehladne plata na drobne mince co hned na zaciatku spominal grofik. Pokusim sa s nimi netrepat, len obcas.

Len kde to zohnat, casovo skusat trafit burzu v trencine kym tam pridu Poliaci s tym spravnym platom je pre mna nemozne, takze som na zaciatku ale uz aspon viem ze tento problem nemam sam
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Slater: Přesně to mám na mysli. :P
Bohužel krabiček mám zatím jen pár. Zatím jsem na ně nikde nenarazil.

Možná řešením by mohly bejt kapsle Quadrum s plnou výplní, co má Zdeněk v nabídce. Do každé by se vešly dvě mince i s popiskou ( takže by mohl bejt vidět rub i líc ). Možná si zkusím poslat jedno balení, abych to vyzkoušel. Uvidíme.
Registrovaný uživatel
Velmi dobrý nápad s těma šperkovýma krabičkama... to by mě nenapadlo...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Tak jsem zcela náhodou začal sbírat i tuhle drobotinu, ale vzhledem k velmi malému počtu mincí, uložení zatím neřeším. Nicméně je mám zatím v platu (baron) podložené papírovou popiskou... Zatím bez problémů!!! Do budoucna se ještě uvidí... Plánuju už dlouho přejít na plata leuchturm, ale vždycky ty prachy utratím za mince... :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Ako ulozit drobne denare?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1