Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Akvarely

Vykupminci.cz
Numisargo

Akvarely

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, ohodnotí mi niekto ochotný tieto obrázky? Autora som prečítal ako - Taichman.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A Vy si myslíte, že z těchto fotek to někdo dokáže? To je tak těžké vyfotit každý obraz zvlášť, v patřičné velikosti a zvlášť detail signatury?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
myslím si, že to nejsou akvarely
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, lepšie to je jednotlivo pozerať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celé sa mi to nezmestilo, ešte tento dodatok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je těžké hodnotit. Pokud to maloval nějaký sedlák, tak bych tomu dal 1-2, pokud učitel, tak 3-4 a pokud to namaloval malíř, tak 4-5.
Registrovaný uživatel
Mám tu šťastie na samých kvalitných odborníkov.Pani Filoména nenapíše nič?
Registrovaný uživatel
tak to zkuste obracene. Kolik by jste sam za tyto maluvky dal vy?
Registrovaný uživatel
turista napsal
Mám tu šťastie na samých kvalitných odborníkov.Pani Filoména nenapíše nič?


Dobrý den,
přiznám se, že malíře se jménem Taichmann neznám, ale já neznám ani řadu jiných, méně frekventovaných jmen a mnohdy i malířů, tzv. akademiků,
přiznám se, že kromě toho motivu žní,
což je zrovna motiv, pro který asi mám slabost,
se mi ta dílka jeví poměrně slabší.
f.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za posúdenie, nájde sa tu aj niekto, komu sa to páči?
Registrovaný uživatel
turista napsal
Ďakujem za posúdenie, nájde sa tu aj niekto, komu sa to páči?


Jak říkají ruští latiníci: "Nezlob se na zrcadlo, když máš křivou hubu"....
Tož se nezlobte na místní odborníky (myslím, že jazzdr k nim zrovna patří, stejně tak filomena).
Je to opravdu slabé, tak co vám pomůže, když se to tady někomu bude "líbit"? To tomu kvalitu nijak nepřidá...
Registrovaný uživatel
Omlouvám se tazateli turista za svou nemístnou jízlivost. Ale jenom tím vyjadřuji, že toto fórum je primárně určeno pro sběratele obrazů. A Vaše obrazy nemají žádnou sběratelskou hodnotu a i jejich umělecká hodnota je nízká. Tyto obrazy mají hodnotu pouze dekorační, a to pro nenáročného chataře nebo chalupáře. V bazaru by Vám za jeden nabídli max. 10 EUR s vyhlídkou, že je stěží prodají za 20 EUR. To je v podstatě cena rámu.
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, bola to nemiestna jízlivosť - štipľavosť,ba priam pýcha, nadutosť, povýšenosť a to aj keby ste bol samotný Michael Třeštík. Ale pochopil som, ak budem mať obraz za 100 000 Kč, tak potom sem prídem. Aby som neurážal vytríbený vkus zaslúžilých zberateľov.
Registrovaný uživatel
To si nezvládol...Bohužiaľ.Pri krčiažku sa tešíš,si vďačný za názor,ten by teoreticky mohol byť DRAHÝ,možno...
O obrázkoch ti to nikto nechcel napísať,to je blbé..
Ale myslím si,že sú to akvarely,min.jeden z nich.
-s-
Registrovaný uživatel
Nevidím tu zmysel v ďalšej diskusii, Stani.Máš prehľad o všetkých príspevkoch, ok. A sám vidíš, že hoci pri tom porceláne ma ten prvý odbil, že je to bezcenné, ten druhý to pozná a jeho názor má pre mňa zmysel. Ja nie som zaslúžilý zberateľ, ani znalec, ale akvarel ešte dokážem rozoznať, všetky sú akvarely, aj keď po 10 E. To sa môžme spolu aj staviť. A len tak na okraj, pred 20. rokmi sa mi podarilo kúpiť graf. list za 300 Kčs od Károla Kotásza.
Na záver tu želám veľa trpezlivosti s laikmi.
Registrovaný uživatel
Ja som laik.To,že sú to akvarely tu spochybnil niekto iný.Proste fotky...Nemám prehľad vo všetkých príspevkoch,ale dá sa to odsledovať.Nesmieš (nemal by si..) uveriť hneď prvej odpovedi,ktorú dostaneš.Na druhej strane by si však nemal odsudzovať tých,ktorí Ti chcú poradiť.A tí,čo Ti odpovedali vedia o tom dosť.
Porcelán možno dobrý,obrázky celkom nie..
-s-
Registrovaný uživatel
No, o akvarelu jsem zapochybovala já, páč mi to tedy přijde spíš jako kvaš... Ale těžko soudit dle nekvalitní fotky. Je to jen marginálie. Co se týká hodnoty- je to zcela nepodstatné.
Nevím, co jste dával do porcelánu, ale tady fakt nejde o žádné kvalitní obrazy. A je jedno, jestli se to bude někomu zde líbit. Jde vždy o nastavenou laťku...
Jazzdr se vám omluvil, ač opravdu nemusel. V anonymní diskuzi je určitá míra nadsázky, říkejme tomu jízlivé zkratky, zcela na místě! Oživuje to prostor.
Chcete odborný posudek? Pak ho nehledejte touto cestou, ale obraťte se na odborníka, zaplaťte a dostanete seriózní ohodnocení.
Ponechme této diskuzi a tomuto fóru lehkost bytí, řeči občas vážné, občas nevázané, srandičky, moudra, protože vždy záleží na prvotním impulzu.
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne napísané.Sám by som to lepšie nezvládol.. :roll: :P
Peknú dobrú noc tam voľakde do hôr prajem pani Klmjdc..
-s-
Registrovaný uživatel
Ok, ešte môžem aj ja pridať 1 anekdotu, ak budete chcieť.
Registrovaný uživatel
Jó, každý se stydí. Ale aj tam mám chuť podeliť sa s ostatnými o tú anekdotu. Niekoho možno poteší, niekoho možno aj poučí. Takže:
Istý sultán mal raz zvláštny sen. Hneď ráno si dal zavolať vykladača snov a rozpovedal mu ten sen. On si to vypočul, hodil sa na kolená a začal :
"Ó vládca náš, postretne ťa veľké nešťastie, všetky ženy ti rad za radom pomrú a nakoniec zostaneš sám".
Naštval sa sultán a bez váhania ho dal skrátiť o hlavu. A zavolal si druhého vykladača snov. Tomu keď opísal svoj sen, tiež sa hodil na kolená a začal :
" Ó vládca náš, čaká ťa veľké šťastie, dožiješ sa vysokého veku a prežiješ všetky svoje ženy".
Toho dal sultán vyvážiť zlatom. Vedľa sultána stál jeho vezír, ktorý mu
bol zároveň priateľom a spýtal sa ho:
"Uvedomuješ si, že v podstate ti obaja povedali to isté"?
-Áno, uvedomujem- odvetil sultán.
" A predsa, jedného si dal zmárniť a druhého bohato odmeniť".
-Vieš - hovorí sultán - záleží aj na tom, ako sa to povie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Akvarely

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1