Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Aký štát je Uman

Vykupminci.cz
Numisargo

Aký štát je Uman

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím skúsenejších o určenie známkovej krajiny alebo určenie "čo je to". Prípadne o nejaké bližšie vysvetlenie čo je na obrázku. Je to vôbec poštová známka, dá sa reálne použiť...? Nie je to iba nejaký reklamný papierik, prípadne súkromná záležitosť?

Pozn.
To, že som si nápisy azbukou preložil mi veľmi nepomohlo. Odesu poznám ako mesto na Ukrajine a krajinu Uman nepoznám (našiel som mesto Umaň-v texte je mäkký znak- na Ukrajine). Navyše po ukrajinsky sa Odesa píše s jedným s a po rusky s dvoma, takže mi nevychádza logický dôvod prečo je to tak napísané ako to je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uman je mesto na Ukrajine nachádzajúce sa cca 250 km na sever od Odesy (http://en.wikipedia.org/wiki/Uman). Podľa textu na známkach, jedná sa o súkromnú expresnú poštu.
Moderátor
Sice neznám možnosti Ukrajiny, ale podle těch textů a provedení bych soudil spíš na švindl. Vycházím z toho, že na Ukrajině je dosud úřední řečí ukrajinština (+ ruština) a píše se tam upravenou azbukou. Tady je většina textů v latince a anglicky. A taky podle toho co ukázal ujo Google - spousta podobně nesmyslně rozdělených obrázků, dopis veškerý žádný. Jasně, su skeptik.
No a navíc, všichni víme, že v SSSR od roku 1991 "vydává známky a přetisky" každý, kdo má inkoust a buď nějaký větší blok nejobyčejnějších sovětských známek, nebo kousek čistého papíru.
Moderátor
Nejde o žádnou známkovou zemi, ale o podvrh. Podobné "soukromé" pošty se čas od času objeví.
Moderátor
Dyť to píšu. Švindl. :)
Moderátor
Právě Ukrajina v tomto "odvětví" dost vyniká; jako by tam platilo heslo "které město ještě nevydalo své známky, jako by neexistovalo".
A Pavle, aby ses nedivil, dopisů s takovými "známkami" mám celkem dost; samozřejmě o jejich autenticitě můžeme vést sáhodlouhé debaty.
Moderátor
dejvy napsal
A Pavle, aby ses nedivil, dopisů s takovými "známkami" mám celkem dost; samozřejmě o jejich autenticitě můžeme vést sáhodlouhé debaty.

Ukáááž!! Bude to poprvé, co budou na internetu! :P
Moderátor
Jsou ode mě momentálně čtvrt zeměkoule daleko ;). Ale podívám se do archivu, jestli jsem si nedělal nějaké obrázky.
Moderátor
Něco málo jsem našel, zatím jenom přetisková provizoria:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podobný blbosti jsem už i viděl (z dálky), ale "Express mail" je přece jen jiná káva (od Žida). ;) To jsem na rádoby dopise teda nic. A ještě že by tam třeba byla jen čtvrtina autíčka, protože "správný tarif" určitě není celý aršík, že!

Ty razítka jsou kradená, nově vyrobená, přes počítač nebo jak?
Registrovaný uživatel
laickým okem nesběratele CCCP třeba to razítko na čtyřbloku "Udmurtie" vypadá jako gumová kopie opravdového (kovového) razítka
Moderátor
Tak známek Udmurtia mám celou sérii.
Nějaký podnikavec se činil.
Moderátor
Kdyby jenom Udmurtia ... :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak Adigeu nemám, ostatní ano.
Vloni měli členové Geophily diskusi, co si počít s těmito podvrhy. Kromě obligátního, ať si každý sbírá co chce, jsme se shodli na tom, že pro pocvičení se v zeměpise zase tyto podvrhy nejsou tak úplně na škodu. Jen je otázkou, kolik je kdo ochotný zaplatit za tyto materiály.
Moderátor
A co tyto hrůzy :mrgreen: ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nemám před sebou seznam těchto "hrůz", které mám ve svojí sbírce, ale myslím, že většinu z nich mám.
A myslím si, že jsou zpracované i v novém FAZZ od Jiřího Marka.
Moderátor
Ještě tam chybí přetisky Marx, Engels, Lenin, Stalin, Trockij, Brežněv, Gorbačov, Putin a Hitler s Gottwaldem, aby si námětáři přišli na své. ;)
Registrovaný uživatel
tyto obludy mají dost svých opravdových známek...nejsem si jistý akorát s báťuškou Putinem, zda už i ten byl zvěčněn na nějaké poštovní cenině

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Aký štát je Uman

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1