Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Amulet?

Vykupminci.cz
Numisargo

Amulet?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny na sběrateli :lol: Našel jsem na poli tento artefakt a nevím kam ho mám zařadit a určit jeho dataci poradí někdo? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bronzový opaskový závěšek, datace snad mladší doba bronzová...
Registrovaný uživatel
http://archeology.cz/?p=54
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Bronzový opaskový závěšek, datace snad mladší doba bronzová...

tak to ses sekl o 1000let :twisted:
Moderátor
alarich napsal
krokodill napsal
Bronzový opaskový závěšek, datace snad mladší doba bronzová...

tak to ses sekl o 1000let :twisted:

Docela by mne zajimalo, kterym smerem :)
Registrovaný uživatel
Také by mě to zajímalo ;) A v tom odkazu od Derricka ty Němčické vypadají jinak, mají dole tvar kuželový, nebo miskovitý, kdežto tady na fotce má captain Jaros :mrgreen: spodek rovný. takže s tou datací to je celkem složité...
Moderátor
A tady je názorně vidět jak dobrý by byl nálezový kontext. Někdy by stačilo aspoň místo nálezu.
Registrovaný uživatel
To vám klidně prozradím nálezeno v Třebušíně u Litoměřic na zoraném poli. :lol:
Registrovaný uživatel
Tak v tom případě to bude doba Halštatská. Začátek tohoto období je archeology datován do období 7. století př. n. l. a končí kolem roku 450 př. n. l. Z této doby jsou ponejvíce nálezy z tohoto tvého okolí...
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Tak v tom případě to bude doba Halštatská. Začátek tohoto období je archeology datován do období 7. století př. n. l. a končí kolem roku 450 př. n. l. Z této doby jsou ponejvíce nálezy z tohoto tvého okolí...

si vedle jak ta jedle je to čistý kelt.závěsek se ženského opasku jsou jich velké množství velikostí a typů.halštat nehrozí a mladší doba bronzová už vůbec ne.
Registrovaný uživatel
jojo, to nejvice nosili keltove a na jejich "mistech" je to casty nalez. 400 pred n.l. az nula myslim. Mala a jednoducha ale hezka vecicka.
Registrovaný uživatel
alarich napsal
..si vedle jak ta jedle je to čistý kelt.závěsek se ženského opasku jsou jich velké množství velikostí a typů.halštat nehrozí a mladší doba bronzová už vůbec ne.
No vidíš, víš to, znáš to a nenapíšeš to. Kdybys to napsal hned, nebylo by tady hafo zbytečností. Přesto si dovolím malinko odporovat. Keltové u nás jsou datováni už od 6. a 5. století př. n. l. od západní poloviny Čech a také Bavorska. Keltská expanze u nás byla na přelomu 5. a 4. století př. n. l. Tak kde jsem vedle?
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 22. 9. 2012, 18:52. »
Registrovaný uživatel
Závěsek u opasku a jak to asi vypadalo je to někde nakreslený?Docela bych se podíval.
Jinak díky za rady zase jsem o něco moudřejší.
Registrovaný uživatel
krokodill:
alarich to myslel asi tak ze ne hallstat, ale laten
« Poslední úpravu provedl(a) tocomabyt v 22. 9. 2012, 23:54. »
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
krokodill:
alarich to myslel asi tak ze ne hallstat, ale laten

přesně tak,je to záležitost keltů kteří razili mince
Moderátor
alarich napsal
krokodill napsal
Tak v tom případě to bude doba Halštatská. Začátek tohoto období je archeology datován do období 7. století př. n. l. a končí kolem roku 450 př. n. l. Z této doby jsou ponejvíce nálezy z tohoto tvého okolí...

si vedle jak ta jedle je to čistý kelt.závěsek se ženského opasku jsou jich velké množství velikostí a typů.halštat nehrozí a mladší doba bronzová už vůbec ne.

Halštatská kultura byli taky Keltové, aspoň podle převažujícího názoru historiků...
Registrovaný uživatel
Laténská kultura se rozvíjela od poloviny 5. století před n. l. až do přelomu letopočtu. Vznikla plynulým přechodem z halštatské kultury. Dyk jsem se moc nemýlil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A jak správně podotkl tenzor, halštatská kultura jsou i Keltové ;)
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 23. 9. 2012, 17:59. »
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Laténská kultura se rozvíjela od poloviny 5. století před n. l. až do přelomu letopočtu. Vznikla plynulým přechodem z halštatské kultury. Dyk jsem se moc nemýlil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A jak správně podotkl tenzor, halštatská kultura jsou i Keltové ;)

to je jak kdybys srovnával románský sloh s renezančním
Registrovaný uživatel
..s kořeny Keltů u nás je to mnohem složitější, navíc se předpokládá, že pra keltskou krev má již jihočeská mohylová kultura. Halštat je jen etapa, která rovnoměrně přešla v latén, určitě ne nějakým výrazným skokem. U nás se datuje především příchodem keltů a tím v podstatě příchodem jiné kultury a zvyků na naše území, především do středních Čech, kde v Polabí vznikala největší keltská centra. Když vezmu v potaz, že se v jižních Čechách nadále vyvíjela jakoby odděleně jihočeská mohylová kultura a keltové sem přišli jen sporadicky za rýžovišti zlata, pak by se s nadsázkou dalo řící, že zde ten halštat přetrvával déle ...
Těchto závěsků je opravdu hodně tvarů a liší se snad jen dle toho, kde byly vyráběny. Tento je hodně podobný typům, které se nalézají i na Moravě. Jeden hodně zajímavý jsem také kdysi měla a samozřejmě odevzdala muzeu. ;)
Registrovaný uživatel
Chodím hledat na Třebušínsko, ale toto jsem nenašel.
Registrovaný uživatel
Halštad je jedna kultúra § Kelti sú iná kultúra , samozrejme aj historicky iné časové pásmo. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Prosím znalce o určení tohoto knoflíku. "U,S ARMY"? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdo neví? :shock:
Registrovaný uživatel
Zkus to postnout na lovecpokladu nebo detektorweb. Tam chodi jezero, ktery je pres knofliky expert. Ale jestli to tam budes hazet, nafot to z obou stran. Ale klidne to americky byt muze. Zvlast, kdyz se nasel na zapade CR.
Registrovaný uživatel
Právě že ne na západě Čech ale u Ústí nad Labem a hluboko v lese.
Druhá strana je rezavá nic tam není jenom ulomené ouško. :roll:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » Amulet?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1