Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » archivace PC

Vykupminci.cz
Numisargo

archivace PC

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Již delší dobu hledám vhodný program pro pohlednice.Samozřejmně ne programy pro fotky,ale s možností popisu atd.Existují programy pro známky,ale ty nejsou pro pohlednice vhodné natož použitelné.
Děkuji za každou odpověď.
Moderátor
Zdravím, vím o jediném a to zahraničním: http://www.primasoft.com/tour_postcard_software/postcard_software_tour01.htm. Kdysi jsem ho zkoušel, ale moc se mi nelíbil - ale to je asi profesionální deformace, protože programuji databázové aplikace.
Pro svoji potřebu mám vytvořenu databázi, kterou ovšem plním ručně, výsledky jsou pak prezentovány na webu (http://helicopterpostcards.czweb.org).
Když už se o tom rozepisuji, tak jsem zvažoval, že bych udělal takový program, buď nějaký desktop (jen na PC), nebo internetovou verzi. Případně by se dala udělat i kombinace (zadávat data na PC, v případě zájmu/potřeby generovat data pro webovou prezentaci).
Obdivuji každého, kdo poskytuje SW zadarmo, ale já bych do toho nešel. Ale kdyby se našlo pár zájemců a byli ochotní to zaplatit, naprogramoval bych to.
Administrátor
A co kdyby se nasel primo vydavatel. :-)
Registrovaný uživatel
Např.Oplatek software prodává program pro archivaci a katalogizaci známek a pokud by existoval podobný program pro pohlednice hned ho koupím,protože začínám a nezabere to tolik času.Otázka zda si něco takového pořídí sběratel s tísícovkami pohlednic.
Moderátor
Dívám se na to, docela mě překvapuje, že to někdo u nás dělá, i vzhled docela jde (ale šlo by to vylepšit).
Zamyslím se, zda do toho jít.
Moderátor
Pošlete mi, jaké informace by jste si přál ukládat. Případně jakými údaji by jste chtěl vyhledávat.
Podívám se, jestli bych něco neudělal. Mám něco podobného pro mince, ale tam ještě nejsem s výsledkem spokojen.
Nešlo by o Webovou aplikaci.Ty neumím.

Vaše požadavky můžete zaslat na : mail.greggy@tiscali.cz.

Uvidím, co by šlo udělat.
Moderátor
Takže prográmek jsem konečně dodělal.

Je to zatím jenom takový nástřel podle požadavků jednoho z účastníků tohoto fóra. Pokud o něj budete mít někdo zájem, napište mi na mail ( z předchozího příspěvku ). Případné požadavky na úpravy by neměly být problém.

Prográmek je samozřejmě zdarma. ( Tedy pokud mi za něj bude chtít někdo něco věnovat, tak se samozřejmě bránit nebudu :mrgreen: ).
Registrovaný uživatel
Docela bych mněl zájem o ten program na archivaci pohlednic nemohu nic sehnat a moc by mi to pomohlo
cenu akceptuji ale na tu adresu se nemohu dostat muje adresa je romek.k@seznam.cz děkuji Roman
Registrovaný uživatel
Můžu se zeptat, jaké informace by kromě obrázku obou stran pohlednice měla taková databáze obsahovat? Já sám si do svého sešitu zapisuju kolonky: Popis, rok, nakladatel, stav, katalogové číslo, poznámka.
Registrovaný uživatel
Já to samé bylo by to dobré kdyby to vyšlo . Roman
Administrátor
Vyjde :-). S Pavlem se o to postarame a urcite to vydame. Zatim muzete premyslet jako funkce to ma mit...
Moderátor
Omlouvám se za pozdní reakce. Do této sekce nechodím pravidelně.

Ukázka jdnoho z oken je např.zde :
Obrázek vložený uživatelem

Samozřejmě, pokud zde sdělíte Vaše představy, co my měl ještě umět, pokusíme se zajímavé nápady do něj dodělat. Zajímalo by mne především, jestli máte nějaké požadavky na tiskové sestavy Např. pro seznam pohlednic na prodej atd.
Registrovaný uživatel
Tak tohle to by mi uplně vyhovovalo je to uplně podle mých představ to by bylo super děkuji Roman
Registrovaný uživatel
Greggyho genialni programy :lol: pekny uz komercny program ;) pochvala
ale Copyright si si mal dat aspon do roku 9999 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Jéééé Mikulášovice tam to mám kousek a program vypadá opravdu dobře. Gratulace ;)
Registrovaný uživatel
o ten program bych měl zájem to by jsme se domluvili cenu akceptuji je se domluvit na předání diky Roman
Registrovaný uživatel
Ahoj, dlouho se nikdo neozval a ja stale čekám jestli již nějaká chytrá hlavička vymyslela nějaký dobrý program na počítač abych je mohl začít dávat do počítače a mít v tom trochu větší přehled.
Registrovaný uživatel
Jak to dopadlo s návrhy databází co jsem posílal?
Bude chuť k vývoji?
Registrovaný uživatel
Program na míru ti zhotovím v PC Fandu.Otázka naprogramování této databáze je cca 20 minut a zvládne to každý.PC fand vyrábí firma Alwil v ÚStí nad Labek.Před nedávnem poskytla ostrý programovací PC fand v CHIPU.Je to jediný program,který funguje na všech typech pc ,t.j.od 8,16 a 32bitových PC.Navíc je to síťový program.umožnující prá ci jak textový,grafický a tabulkový procesor a navíc je schopen do své paměti vkládat a překládat veškeré jiné databázové programy.Já v něm programuju své věci již od roku 1992.A jsem s ním mimořádně spokojen.Navíc není problém v něm programovat i časově omezené demoverze a můžes si nastavit klidně i pár desítek přístupových ůrovní oprávnění.Já v tom programoval v letech 1993 až 1995 program Evrpské databáse firem.
Skrblík
Jinak píšu více do filatelie a Telefonních kartiček a teď trochu i do nálepek.
Jinak pro svého dlouholetého obchodního partnera hledám do sbírky veškeré věci týkající se Ašska,včetně láhví s lisovanými nápisy,psích známek,spolkových odznakůa Houbařskou literaturu.
:) Skrblík
Registrovaný uživatel
Nezlob se na mě, ale v PC Fandu jsem několik let dělal a pokud nebude PC Fand ve Windows verzi, tak prostě umře.
Pochybuji, že by databáze ve Fandu byla schopna dělat v DOSu například kvalitní náhledy pohlednic ta, aby to pořádně fungovalo.
Nehledě na to, že běžný uživatel by měl problémy to pořádně rozchodit ve windows s tiskem byl vždy nějaký problém.
A dělala ho firma Alis :-D

Sám bych se pod windows do nějakého vývoje pustil, ale bohužel nemám čas. Free databáze by nebyla problém a free soft také (Firebird + Lazarus například).
Registrovaný uživatel
Proč musíš trvat na Windows?Já z něj utíkám hned,jak je to možný!
pdporovalo to náš český grafický program.Jinak pokud dáš přímo do paměti databáse ten konkrétní program,tak ti s ním maká bez problémů.
Moderátor
Do tejto témy sa dávno neprispievalo, ale je to o možnostiach archivácie na PC. Dnes som našiel jeden celkom schopný program. Pripájam link:

http://www.slunecnice.cz/sw/collection-studio/

Ak niekto pozná, resp. používa tento program prosím o skúsenosti. Ďakujem.
Moderátor
smith napsal
Do tejto témy sa dávno neprispievalo, ale je to o možnostiach archivácie na PC. Dnes som našiel jeden celkom schopný program. Pripájam link:

http://www.slunecnice.cz/sw/collection-studio/

Ak niekto pozná, resp. používa tento program prosím o skúsenosti. Ďakujem.


Nikto sa nestretol s uvedeným programom?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » archivace PC

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1